Zabrinuta buduca mama

sanika

Obećava
Poruka
69
Ja sam u petom mesecu trudnoce, radili su mi kolposkopiju i otkrili ranicu na grlicu materice. Prilikom pregleda bilo je krvi iz grlica. Rekli su mi da je ranica velika i upaljena. Radila sam papanikolau test i on je druga grupa a sekret treca. Trenutno koristim "povidon jod"vaginalete. Koliko to sto je upaljena i velika moze biti ozbiljno? Da li prilikom poradjaja se ta ranica moze pogorsati? Na koji nacin se moze to resiti, i sta znaci ranica na materici,da li se vremenom povecava,pogorsava i sta je uzrok njenog javljanja? Unapred zahvalna!
 
Ranica na grlicu materice moze biti uzrokovana mnogim stvarima, posto je papa ok, a sekret trece grupe ja bih se osvrnula na mogucu infekciju.
Da li ste od pocetka trudnoce slani na davanja briseva na bakterije, hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, gljivice?
Vagina i grlic moraju biti apsolutno sterilni.
Kakvo je bilo stanje sa grlicem pre trudnoce?
 
Po prvi put otkrivam da imam ranicu na materici,pre toga nisam znala jer mi nijednom nisu uradili nikakav slican pregled. Na pocetku trudnoce sam radila papa test,proveru sekreta i mokrace. Papa je i tada bio druga grupa, sekret treca a mokraca sa bakterijama s tim kad sam uradila urinokulturu bila je sterilna. Dr.mi je rekla da je sve ok.i nije se ni tada obazirala na trecu grupu sekreta. Ja ranicu imam sigurno,to se potvrdilo pregledom ali je papa test opet druga grupa. Nadam se da to znaci da i nije tako ozbiljno ili to ne mora da znaci? Hvala najlepse na odgovorima.
 
Ranice na grlicu su vrlo cesta pojava kod zena.Vazno je na vreme ih otkriti i pratiti.Uglavnom su u pitanju ektopicne promene,odnosno izmestanje epitela grlica materice.Taj izmesteni epitel je u stvari "ranica".Cesto su uzrocnici infekcije,odnosno promenjena vaginalna flora koja "nagriza" grlic.Otkriva se pri kolposkopiji i tada se radi papa nikolau test.Ako je kod tebe on bio druga grupa,verovatno je u pitanju infekcija koja je i stvorila ranicu.Bitno je da odredis pravog uzrocnika i na pravilan nacin da ga otlonis-pravim odabirom vaginaleta,sto ces se dogovoriti sa lekarom.Povidon jod su u sustini dobre vaginalete,ali sve zavisi od uzrocnika.Ja sam imala slican problem-pravi mozaik na grlicu ,ali sam ga sanirala.bitno je da redovno pratis te promene i naravno kao sto sam vec rekla pravilno tretiras i sve ce biti ok.
 

Back
Top