Registracija na ekonomske -E- tablice ?

nebojsans

Početnik
Poruka
5
Da li neko zna gde se na domacem internetu moze naci vise informacija o registraciji
automobila na E tablice odnosno registracija automobila na ekonomsko predstavnistvo u Srbiji nekog inostranog preduzeca. Da li uopste neko poznaje pravnu proceduru i da li takav auto prolazi carinske sluzbe ili ne ? Da li takav automobil takodje mora da prodje euro-3 standard ? Koliko znam svaki zaposleni u predstavnistvu uz putni nalog moze slobodno da vozi takav automobil u nasoj zemlji.

Nebojsa
 
Moj savet ti je sledeci: Odes u obliznji SUP i popricas tamo sa nekim ko radi na registracijama. Ovde je retko ko imao priliku da se sretne s tim a i ko je imao verovatno nije bas 100% upucen. Ovako odes lepo i pitas ljudi ce ti otvoreno reci kako stvari stoje. Tako sam ja radio kad sam trebao da vadim A tablice. Ljudi mi otvoreno rekli da mogu da se izivljavam i da mi ne mogu nista, ali samo da ne ubijem nekoga.
 
Pa cale je trebao da radi u nasoj ambasadi u Rumuniji, pa sam ja isao da pitam da li ovi nasi mozda znaju kako to ide u Rumuniji, a posto nisu znali rekli su mi kako to ide kod nas i da je verovatno tako i kod njih ;)
Ako malo prelostas forum unazad nekih godinu i po dana naci ces temu koju sam ja tada postavio pitajuci koje privilegije imaju vozila sa A tablicama ;)
 
Koje zvanicne privilegije imaju automobili sa tablicama A ? ne mogu naci na forumu ...

Koliko licno znam velika je razlika ako automobil ima dodatnu nalepnicu CD ili CMD ili nema tu nalepnicu. Nelepnica oznacava da li je vozilo licno od ambasadora ili vojnog atasea i nasa policija ne sme da ga zaustavlja izuzev vojne policije. Vozila samo sa A tablicama mogu biti od bilo koje osobe zaposlene u ambasadi pa cak i od lokalnih drzavljana koji rade cinovnicke poslove i nema neku posebnu vaznost. Tako pise u prirucniku vojne policije koji imam :) Vozila sa M tablicama i oznakom CD oznacavaju vojnog atasea takodje.
 
Dovla:
Pa cale je trebao da radi u nasoj ambasadi u Rumuniji, pa sam ja isao da pitam da li ovi nasi mozda znaju kako to ide u Rumuniji, a posto nisu znali rekli su mi kako to ide kod nas i da je verovatno tako i kod njih ;)
Ako malo prelostas forum unazad nekih godinu i po dana naci ces temu koju sam ja tada postavio pitajuci koje privilegije imaju vozila sa A tablicama ;)


ako jos uvek imas pristup A tablicama, ja imam pristup kilama heroina....delimo profit 60 : 40 u moju korist.....moze? :wink: :D
 
Pazi u principu ni jedno vozilo nema ZVANICNE privilegije. Svako od ovih vozila moze da bude zaustavljeno kontrolisano pa i kaznjeno i iskljuceno iz saobracaja, samo sto je procedura MNOGO komplikovanija, sve treba da ide preko kunzulata tj ambasade ili preko nekih drugi nadleznih sluzbi... ali to su ogromne procedure i najcesce se zavrse na tome da se korisnik vozila pozove na diplomatski imunitet i nastavi dalje.
Dakle zakonski MOZE da se pokrene postupak protiv korisnika (naravno od strane nadlezne sluzbe) za oduzimanje diplomatkog imuniteta pa onda i postupak za dati prekrsaj. Medjutim u praksi to se desava samo u slucaju teskih krivicnih dela kao sto je npr ubistvo ;)
 
Koliko znam, auto sa A tablicama ne smes da pipnes, tretiraju se kao teritorija zemlje iz koje je diplomata. Sme da radi sta hoce, a sve prijave idu preko ambasade. To se naravno u praksi veoma retko desava, ali pamtim da je pijani rus zabio auto u beogradski tramvaj i nije hteo da izadje. Dok nisu dosli njegovi, policija je samo stajala sa strane. Oznake M pripadaju vojnim izaslanicima, postoje i P (press), a E ekonomskim predstavnistvima. Vidjam dosta tih sa E tablicama, nasi ljudi, ne znam kako im to uspeva, ali mislim da tako oznacena vozila u saobracaju nemaju nikakve privilegije (mozda parkiranje, ali nisam siguran). Ranije ih je cini mi se bilo jos vise, rekao bih da se tada to zesce zloupotrebljavalo.
 
@petrof
Sve sto si rekao je tacno. Samo da napisem nesto u vezi ovoga sto si rekao da ne znas. E tablice se vrlo lako dobijaju tako sto registrujes firmu npr u Bosni i to je to ;)
Vozilo sa E tablma upravo ima ove privilegije koje si naveo... privilegije parkiranja i mozda po jos neku tako sitnicu ;)
 
Ih, kad se samo setim, pre dvadesetak godina vozio sam se sa kumom kolima sa diplomatskim tablicama u jednoj stranoj zemlji. Kakvo ludilo, nismo divljali ali smo se parkirali gde smo stigli. Vrlo korisna stvar, to sa parkiranjem. Bez problema ides u centar, ne mislis, stanes gde hoces. Kum stao da pita policajca nesto, ovaj se usr`o, nikad nisam video tako ljubazno sluzbeno lice. Jbt, a u pitanju je samo parce lima, doduse drugacije ofarbano. Lep osecaj.
 
Da znas da jeste.... moj komsija je imao obicne tablice, ali je imao nekog ko mu je napravio tu obicnu tablicu sa bojama kojima se prave te diplomatske... da vidis kako je dobra fora... krenu da te zaustave i onda samo pocnu da masu kao "prodjite, prodjite" :D:D:D
Ali jbg... nasao se neki nadrkanko zaustavio ga ispisao mu gomili kazni... ja ono u zivotu nisam video... lik vozi pasata 2003god a ovaj mu ispisao kazni kao da vozi juga 25god starog :shock: i izmedju ostalog pisao mu i prijavu zbog te tablice.
 

Back
Top