POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

D

dzad

Gost
:( ;Prvo da kazem ne znam bas mnogo o kom.ali zelim da naucim....imam jedno pitanje...ako neko moze da mi pomogne...zasto mi je kompijuter jako spor,..imam norton anti virus 2000,radim up date,,,,i pokazuje da mi je memorija jako zauzeta,a nemam bas mnogo podataka...zasto???
 
Dobro, hoce NORTON malo da uspori komp, jer je kao sto sam jednom slikovito opisao, "picajzla" od programa, pa mora da proveri svaki fajl, pa kad podizes nesto od OFFICE-a on tu nesto proverava, proverava mail pa to sve sporije malo ide, sto je u neku ruku dobro jer ti pruza nekakvu sigurnost!
E sad, nije NORTON taj koji ce da ti uspori masinu i da od njega zavisi brzina kompa! On uspori komp svega par procenata, "proguta" jos 20-30 MB RAM-a, sto sa druge strane ako ti imas malo RAM-a moze da dovede do nekog usporavanja!
Reci ti koju masinu imas i koji operativni sistem koristis, i objasni po cemu si zakljucio da ti komp sporo radi, jel koci na nekim odredjenim programima i jel se jos nesto sumnjivo desava na kompu pa da ti se nesto detaljnije kaze!
Pozdrav!
 
Prvo da ti zahvalim sto si se javio i odgovorio...a sad ovakoimam XP,a operativni sistem sad hm...to ti ne bi znao morao bi mi vise o tome jer kako sam vec reko ne znam mnogo o tom ,a radi sporo na internetu i cesto blokira,nece da primi komande,a ram muistin mi je 40 n1o pitanj,dali kompijuteru steti ako se cesto radi potpuna reinstalacija?mislim da se sistem rusi skros potpuno ciscenje...e sad mislim da si me razumio puno ti hvala pozdrav
 
:?: Ipak te nisam razumeo :?:
Vidi ovako, napisi na koliko ti radi procesor i koliko RAM memorije imas na kompu, te dve osnovne stvari!
Ovako, rekao si da imas XP na kompu, sto moze vrlo cesto da prouzrokuje sporost racunara, iz prostog razloga jer je XP najzahtevniji (ali ne i najbolji) operativni sistem iz porodice Windowsa!
Kad se "podigne" XP on sam za sebe "pojede" oko 70 MB RAM-a, ti si rekao da imas NORTON-a koji jos malo pojede RAMA i to ti dodje na sledece: Ti ukljucis racunar i nisi otvorio ni jedan program a ono ti vec trosi 110-130 MB RAM-a! Ako na kompu imas npr. 128 MB RAM-a, komp je vec sa samim startom u minusu, pa onda mora da vuce memoriju sa harda da bi uopste radio, a ta memorija je neuporedivo sporija od RAM-a i eto ti zagusenja racunara!
Reci mi o kompu to sto sam te pitao, pa cu ti mozda i jos pomoci!
Sto se tice reinstalacije kompletne, to je najbolji nacin da se osvezi komp, ako to radis kako treba! Ako necemu to moze da skodi , onda malo moze da skodi hard disku, jer je to komplet brisanji-pisanje po istom, ali ako se uzme u obzir da se ta radnja non-stop desava na kompu, pa makar ti i ne znao to, shvatis da to i nije tako strasno!
U svakom slucaju, ako tvoj komp moze da podrzi XP, racunam da je ipak malo "jaci", pa pokusaj da instaliras Windows 2000. on nije toliko zahtevan i verovatno je najbolje izdanje Windows-a!
Probaj pa javi!
 

Back
Top