Rukopis

Slavik

Zainteresovan član
Poruka
240
Možda ova tema i nije baš za ovaj podforum, ali ću ipak pokušati... Da li smatrate da postoji neka povezanost između psiholigije jedne individue i njenog rukopisa?Ja mislim da osoba koje su suviše pedantne, koje podvlače naslove, crtaju cvjetiće nikada neće biti od onih koji će ući u vječnost i postati njen neiskorijenjeni dio(ovo ne mora da važi 100%).Ja više cijenim one malo neurednije.Ako se pogledaju rukopisi velikih genija, kao npr. Leonardo, Ajnštajn, Tesla ...to se može uzeti kao istina na osnovu statistike. Šta vi mislite?
 
Slavik:
Možda ova tema i nije baš za ovaj podforum, ali ću ipak pokušati... Da li smatrate da postoji neka povezanost između psiholigije jedne individue i njenog rukopisa?Ja mislim da osoba koje su suviše pedantne, koje podvlače naslove, crtaju cvjetiće nikada neće biti od onih koji će ući u vječnost i postati njen neiskorijenjeni dio(ovo ne mora da važi 100%).Ja više cijenim one malo neurednije.Ako se pogledaju rukopisi velikih genija, kao npr. Leonardo, Ajnštajn, Tesla ...to se može uzeti kao istina na osnovu statistike. Šta vi mislite?

Mislim da je to jedna velika glupost...Dokle ce da se velicaju neuredni,lijeni itd,jer u njima cuci toboznji genijalac...:roll: A cim je neko pedantan,odmah ga proglase glupim... Lako je biti genije dok drugi za tobom rade i ciste...
Ovim ne mislim uopste na rukopis...To sto su Ajnstajn,Tesla i ostali velikani imali "neuredan" rukopis,govori samo o rukopisu i nista vise...,odnosno mislim da to nema nikakve veze sa genijalnoscu...Inace,to podvlacenje naslova,crtanje cvjetica itd.moze da mi govori samo da je osoba organizovana,precizna i nimalo povrsna,sto uopste ne smatram losim osobinama...
Izvinjavam se sto odstupam malo od teme,ali dosadilo mi je to glorifikovanje "neurednosti" u svemu...Ja sam za rad,red i disciplinu...:evil::) A malo je genija na ovom svijetu...
 
Neurednost u rukopisu je pokazatelj koliko se malo pažnje poklanja tom rukopisu od strane autora.
Ali i odraz neuro veza u mozgu....

Na ovo bi moglo da se doda, da loš rukopis nije dobar i da pokazuje neshvatanje da je jako bitna potpuna izgradjenost osobe.

Tačno je da se tako gubi dragoceno životno vreme i tu su Tesla i ostali u pravu, ali opet bez druge nadgradnje oni su lak plen u društvu koje nije fer i nemilosrdno gleda da otme šta može.

Ali ako je pitanje šta na osnovu prvog pogleda laika zaključiti , onda je odgovor ništa...osim veće sebičnosti onoga koji lošije piše....ali to danas nema više smisla jer je čovek tipkaroš a ne pisac...
Doduše ne za godišta prisutna na ovom forumu....
 
vechnost ne postoji...sve shto mozhesh postitji je da kad umresh ljudi znaju za tebe...sho nikako ne mogu poistovetiti sa vechnostju...rukopis je nebitan...
 
rukopis je neshto lichno kroz shta se osoba izmedju svega ostalog ispoljava.
a nachin govora, a nachin slushanja, nachin hodanja,............. rukopis je premalo da bi se moglo neshto recji. moj burazer je recimo pedantan do sterilnosti u svemu osim u tome. rukopis da zaplachesh :|
al nikad necje biti genije zbog toga to je sigurno.
 
Čitko pišem naslove, podnaslove, Uredno ih podvlačim, naglašavam pasuse. Rukopis mi je uglavnom očajan. Ponekad se pitam šta sam napisala.
Nikad ne crtam cvetiće.
Grafolozi kažu da je za odredjivanje neke ličnosti dovoljan rukopis.
Znam da sigurno nisam, niti ću ikada biti genije.
 
Na osnovu čitavog rukopisa je moguće do neke izvesne mere odrediti ili ako ništa drugo, naslutiti osećanja čoveka u trenutku pisanja. Obraćajujući pažnju na samu formu, na odnos veličine i oblika slova u nekom većem kontextu istog, jačina pritiska i 'otisak' slova. Sve je to ključ. Zatim samo pitanje urednosti, podvačenje, dodavanje, precrtavanje, stil.
 
moze da se vidi iz rukopisa nesto. sad cu ja kao nesto da nalupetam.

one osobe koje su uredne, mislim da gledaju celinu, imaju sirok pogled(mislim bukvalno) mislim da oni imaju i vecu memoriju, sve im stoji u nekom sistemu.

dok ovi drugi vide u dellovima, da vise pamte veze izmedju cinjenica, nego bas celokupnu informaciju .
 
Slavik:
Možda ova tema i nije baš za ovaj podforum, ali ću ipak pokušati... Da li smatrate da postoji neka povezanost između psiholigije jedne individue i njenog rukopisa?Ja mislim da osoba koje su suviše pedantne, koje podvlače naslove, crtaju cvjetiće nikada neće biti od onih koji će ući u vječnost i postati njen neiskorijenjeni dio(ovo ne mora da važi 100%).Ja više cijenim one malo neurednije.Ako se pogledaju rukopisi velikih genija, kao npr. Leonardo, Ajnštajn, Tesla ...to se može uzeti kao istina na osnovu statistike. Šta vi mislite?

Pa ako je neurednost rukopisa odraz genijalnosti i obecanje vecnosti mene ce pamtiti kreteni sveta i za stotinu milijardi sekundi.
Desifrovanje mog rukopisa zahteva dva kriptologa, jednog teologa, cetiri pripadnika plemena Mohawk, jednog crnca, i dve antilope.
 
ma ja mislim da svako moze lepo da pise ako se potrudi- ja ocajno pisem, pa su me prof. terali da pisem stampana slova, i eto ti navike, pisana skoro da sam zaboravila...
nego sta je sa skolom kaligrafije, tu postoje neke tehnike, njihovom primenom rukopis bi se sigurno poboljsao.
mislim da ima nesto u velicini slova : pisati krupno znaci isticati sebe, sitno sakrivati se ili stedeti papir u krajnjem smislu, mada i to ne treba biti nikakav obrazac jer da je to teorija mogla bih da izvicem ljude koji bi je pobili vec kod treceg slova.......sto se tice saranja beleski i crtanja cvetica, to pravdam dokonoscu, ili onoga ko se smorio od ucenja pa crtka sara i glupira se, evo i dokaza, jeste li ikada sarali dok ste citali knjigu zbog koje niste mogli ni da trepnete jer je bila mnogo zanimljiva?
dok je opet, prilikom mog ucenja fizike i hemije u srednjoj bila opsta ludnica od koje kakvih skrabotina do citavih stripova, pa ko me po tome izvali. mislim kakva sam licnost od mene dobija sta pozeli, naravno u granicama normale....
 

Back
Top