Ja sam lazov, amater

4665.jpg


Ne mozes upaliti TV,otvoriti novine,procitati obavestenje na ulaznim vratima a da ne cujes ili procitas te dve magicne reci "lokalna samouprava". Bio sam poslom pre neki dan u Opstini,sreo neke ljude i malo se zamislio?

U veliki gradovima je to tesko znati ali u malim mestima nema tajni. Kad smo bili mali zvali smo ga "glavonja". Taj nadimak je slucajno dobio od svoje mejke koja je htela da se pohvali komsinici kako je njen sin pametan i onda kazala: "blago majki za dete,vidi kolika mu je glava,kad poraste bice sigurno predsednik suda". Toj pametnoj glavici ostade nadimak ali umesto da uci skole za predsednika suda jedva nekako zavrsi srednju trgovacku i odmah po skolovanju, nekom vezom, postade poslovodja. Na tom mestu se zadrzao do prvog godisnjeg popisa i cudom nekim izbeze zatvor ali ostade bez posla. Kako je "glavonja" imao smisla za trgovinu baci se na sverc donjeg vesa iz Turske,ne znam zasto samo zenskog ali je to uspesno radio. Imao je svoju tezgicu na pijaci i uhodanu klijentelu. Radio covek bogme uspesno sve dok ga jednog dana ne videh na lokalnoj televiziji sa jos dvojicom kako promovise svoju stranku. i gle cuda na lokalnim izborima pobedi njegova stranka a on odmah zasede u predsednicku fotelju.More neka ga,nama i trebaju ljudi sa iskustvom,naucio covek poso...

Komsinica Gina bila mnogo lepa kad je bila mlada. Mnogo lepa al mnogo "sarena"...ih sto je ta menjala momke,umela sa njima,vrtela ih oko malog prsta. Kad ih se izmenjala izabrala dobru priliku za udaju,malo stgariju al Boze moj ne moze uvek sve da bude kako hoces. Udade se ona al, nastavi po starom da se vidja sa momcima. Muz neki dobar covek malo cuti a malo se pravi da ne vidi a kad joj nesto i kaze ona se odmah popne na prozor i hoce da skoci. Jadan covek se uplasi i uvek joj sve oprosti. Pita mene jednog dana,pomozi mi komso bar savetom sta da radim,skocice stvarno, ostacu bez zene ...Vidim ja sekira se covek za svoju zenu,pati bre mnogo, hoce da presvisne i sta cu rekoh komsiji evo kako bih ja to...
kad se sledeci put bude popela na prozor ti potrci prema njoj i vikni "sad cu ja da te gurnem,nemoj ti da skaces"
Prodje nekoliko dana,zvoni mi neko na vratima,otvorim a ispred komsija sa flasom mucenice. Dodji kaze da te izljubim bio si u pravu, kad joj ja ono podviknuh,ona skoci sa stolice dole, gleda u mene, ne veruje pa me pita "jes' ti normalan". E, ta komsinica Gina radi u Opstini kao sef salterskim radnicima.........

Covek koji je u mladosti imao najcudniji nadimak "drzi ga nije platio"danas radi kao sef Poreske uprave.Nadimak je dobio ni kriv ni duzan. Jednoga dana proculo se da je milicija u nasem gradu otkrila javnu kucu. Ispostavice se da ju je tetka ovog coveka drzala u tajnosti dok slucajno neki korisnik tih usluga nije prepoznao u katalogu ponudjenih mu dama svoju zenu. Bi sta bi,neke pohapsise,posle nekog vremena se sve zaboravi osim njegovog nadimka koga je on nosio i nosi ga jos uvek a kako, to samo on zna.
Valjda zbog njegovog nadimka, koji je bas obecavao, coveka stavis na ovo vazno mesto pa sad ko sme ili misli da moze da izigra vlast neka proba.....

Koliko tamo ima zaposlenih a malo mesto pa se sve zna.........

Dnevnice moj znam da ne verujes mojoj prici jer ja sam lazov amater....profesionalci ne pisu oni obecavaju,brane...
 
Tigre...takvih glavonja ima u svakom gradu danas, to znas? Slicnih karikatura koji su neobrazovani dosli na dobra, drzavna mesta...Zalosno je to ali to je nasa danasnja stvarnost, preko politike do uspeha...hehe..A ljudi koji svojim trudom, zalaganjem i pamecu ne mogu ni da se zaposle, mogu samo da gledaju zlo svojim ocima ili da pokusaju da beze iz ove zemlje u kojoj se sve manje ceni pamet a sve vise poltronstvo...
A sto se tice komsinice...haha...mnogo ti imas zanimljiv komsiluk?I dobar si savetnik...BRAVO za text...uvek aktuelni tigre
;)...:klap::klap::bye:
 
NIje ni vazno Tigre,da li su likovi istiniti ili su kompilacija osobina smestena u razlicitim osobama,vazno je da si nas nasmejao ovog jutra.Smeh nam svima prija,vec smo se navikli(i "navukli",he,he.. )na tvoju satiru.
"Glavonja","Drzi ga,nije platio"-tip i "Gina" su veoma prepoznatljivi likovi naseg mentaliteta.
Ps.Ja cu jutro da bojim romantikom,a ti smehom..dogovoreno?
 
El Tigre......ako nastavis ovako,Nusic ce sigurno dobiti dostojnog naslednika....:hahaha::hahaha:
Od sve muke se nasmejah,a nije smesno,vec nam tako skrojeno svuda...i nije samo kod nas,vec citav Balkan od iste *kostobolje* pati.....valjda zato sto nam bio isti krov,pa svima jednako prokisnjava ....
Odlicna prica i sto rece Cicoka,satira - zdrav odnos prema realnosti.......Ako nastavis ,mislim da nam ipak nece trebati Baba Dotana ;) :ok:
 

Back
Top