Sale ne stanuje ovde

_snowboarding_surfmania_plakat.jpg


Gledam pre neki dan izloge prodavnica i ne mogu cudom da se nacudim jer uglavnom svuda pise SALE. Negde 50%,negde 20 al' je SALE. Na jednoj prodavnici napisano cak na dvadeset jezika samo ne na Srpskom. Kad malo razmislim i nije neko cudo jer odavno dodjose neki koji ne mare bas za nas jezik.
Iz glave mi ne izbija jedno pitanje,da li moze neko tome da stane na kraj,kako to nikome ne smeta? I onda u jednom zabacenom sokacetu na izlogu male prodavnice procitah nesto sto mi izmami osmeh: "Sale nije ovde,ovde je rasprodaja".....sta drugo reci osim, IMA NADE...
 
Ostvaruje se ono sto je vec zacrtano od nekog,negde..
SVET kao GLOBALNO SELO.
Da se zapitamo,da li i mi doprinosimo toj ideji globalizacije ovim sto sada radimo,pisemo i pricamo na Internetu,svetskoj mrezi?
To je globalna mreza,najsavrsenije oruzje u borbi protiv etnicke,kulturne i verske pripadnosti..
Covecanstvo ide putem koji mu je vec namenjen..
 
U pravu si lejla i verovatno kad bi to islo postupno ne bi bolelo ali kad se sece preko kolena.... Ne zaboravi da na 200 km od Beograda iz nekih sela se i dalje volovskom zapregom dovozi roba do najblizeg mesta. Tamo ljudi ne da nisu culi za net nego im je i struja najveca zivotna zelja
 
Ma ne samo sale. Nego i Akcija. Vrhunac je bio kad sam video da na tezgi na pijaci pise akcija. Ovde kao da ljudi ne znaju sta znaci akcija a sta rasprodaja ili snizenje. I sta znaci to besomucno upotrebljavanje stranih reci, jel to treba da pokaze drugima kako smo mi jako pametni. Smejali smo se Hrvatima sto su izmislili svoj "novogovor" i sto su za svaku stranu rec nasli neku svoju. Priznajem da sam se i ja smejao tome. Ali sada vidim da je ovo sto mi radimo mnogo gluplje od toga. Mi svesno gubimo svoj identitet i uopste nam nije zao zbog toga
 

Back
Top