KAKO VASPITAVAMO POTOMSTVO !?

BAJKE ZA DECU

Kakva vlast , takvo obrazovanje , pa je takvo i stanovništvo ! Tu nema omaške , nema slučaja , ne dozvoljavaju se propusti ! Zbog toga se deci još u pelenama čitaju bajke "za laku noć" , ilustrovane izuzetno vaspitnim slikama ! Otud deca liče na svoje roditelje , a oni na svoju elitu u kojoj je oslikana sva vlast u državi !

A kako to na delu izgleda , može se videti u Vulkanovom izdanju "365 bajki za svaki dan" !

sPgktkqTURBXy80OWJjZjExYTc2YTY3NzQ5ZTVkMDY4ODQ5YWU2ZjVjZC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


"KRČMARU JE ŽENA ZABILA NOŽ U USTA..." Ono nije scena iz horor filma, već iz SRPSKE KNJIGE ZA DECU

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/kr...a-iz-horor-filma-vec-iz-srpske-knjige/65sgm6h
 
.....mislim da je vazda bilo određene prostačka nasilnost , utkana u obrazovno kulturni milje.....
...vlast bilo koje države ne može bez takvog vida ispiranja mozgova populaciji , naročito u školskom dobu ( kasnije čovek može i sam da pravi nekakvu selekciju).....no , sad je rekao bih , najezda nasilja , prostačke rasave animalnosti i životinjskog ponašanja u svim kulturno vaspitnim sverama društva....gotovo da nema trenutka u kome se deca ne podvrgavaju takvom vaspitanju....to je toliko otišlo daleko da se tom postupku izlažu u zabavištu - čim prohodaju !.....
.....mi smo marginalno mala država , pa kao da se sa takvim vaspitanjem hoće da napravi u budućnosti , vojska poslušnika , latentno potencijalnih savremenih plaćenika , zverski bezosećajnih , spremnih da ratuju na mig u bilo kom regionu sveta.....
....okreni obrni , sigurno nije dobro puniti ljudima glave nasiljem !
 

Back
Top