ŽIVOTNA MORA ili DEMOKRATSKO SPASENIJE - pitanje je sad !

Kažu veliki patriotski sinovi , doduše uvijeno u jezik balkanskog političarenja , da su naši životi povereni na upravljanje predsedniku države i predsedniku vlade - jelte , jerbo oni upravljaju sa našom državom ! Koliko je ova konstatacija u skladu sa idejom da su ljudi stvoreni jednaki , te samim tim i slobodni , kako oni tako i njihove zajednice , a koliko je deformisana u stvarnom životu , ostaje na pojedincu da sam prosudi ! No ruku na srce , mi smo pred izbor upravljača državom , pa samim tim i na neki način našim životima !
Nedam im Srbiju ! - pre neki dan prelio se ratni politički poklič medijskim prostorom naše države , a i šire ! Pre toga je moćna vladajuća persona , saopštila da je Srbija on , njegova partija , i svih onih koji su sa njima !
Danas pred očima nam je jasan sukob predsednika države i predsednika vlade ; onih , koji su ubili svog političkog oca , onako kako su to uradili rimski senatori cezaru , zajedno sa posinkom / usvojčetom Brutom ! To takozvano političko oco ubistvo , za sobom vuče onu čuvenu : Ko se lati mača , od mača će i da strada !
Tako treba da misle oni koji nisu sa njima , oni koji nisu Srbija !
Predsednik države ,bio je u pređašnjem političkom atemtatu srpski Brut , te sudeći po ovoj političkoj poruci , treba da strada !


Stvar presuđena , jelte !

No , meni se javlja , kao kakva noćna mora , da se današnji predsednik sopstvenom voljom samožrtvuje , politički , kako bi tvrdo objedinio partijsko članstvo , te mu omogućio da skriveno preti i otvori fron , protivu kolebljivaca i neopredeljenih . A protivu njih dovoljna je i ona pretnja , ko nije sa nama protivu je nas ; pa je onda jasna poruka one gospođe , partijskog jastreba , da će sa svakim pojedinačno ući članstvo u rad za Srbiju !

P.S. ovde nije pitanje kad je napravljen ovaj predizborni avijatičarski reklamni spot - jer je očito sastavni deo jednog programa poodavno izrežiranog i programski osmišljenog po mudrosti blerizma ; ovde je pitanje koliko će nama biti gore a današnjem predsedniku države sve bolje i bolje.....koliko će naplatiti od nas ovu svoju političku žrtvvu.......na atletičarskim manifestacijama u trkačkim stazama najbolje je plaćen takozvani zec......koliko će ovaj stiroporac , četnički vojvoda da naplati svoju ulogu političkog zeca u ovim izborima - to je pitanje dana !
 
Ne slazem se postovani Kolega Loncar,sa vasom konstatacijom,da su vlasnici Srbije i Srpskog naroda,po funkciji,Predsednik drzave i Predsednik
V lade.Vlasnik ni jednog naroda,ne moze biti pojedinac,na bilo kojoj drzavnoj funkciji da se nalazi.Bas je obrnuto.I Predsednik drzave,i Predsednik
Vlade,u SUZBI su naroda,zemlje,u kojoj su na tim funkcijama.U svim zemljama sveta,pa i u Srbiji,narod VLADA,preko svojih predstavnika
u Narodnoj Skupstini.Ja ne znam,u kome ste vi to udzbeniku,ili neznam gde,procitali,da narodom vlada,Predsednik drzave i Predsednik Vlade.
Ukoliko postoji skola,u kojoj ste vi to naucili,molim Vas,da nam to,na ovom Forumu,javno saopstite.Primite ovu moju kritiku dobronamerno,
jer sam je izneo,samo radi razjasnjenja,teorije,koju ste nam Vi servirali.
 
....mani Lorde škole i knjige.......na današnji dan , uče po školama decu , da su planete ravne ploče , kao pogače.....u tim istim školama se uči i to , kako su najveći zlotvori ovoga naroda , koji su za sobom ostavili milione mrtvih , masovne grobnice ( pisa li ti pre neki dan o tome ) , naši velikani , svetci - uzorni ljudi , na nebu viđeni.....

........i šta je to narod.....ima li to jedno telo , jednu dušu , jednu pamet - ili je to neka nebulozna fraza za budale.....iskren da budem , ja nisam narod.......pa nisam ništacima od ljudi , koji su trista puta ćud menjali , kao zmija kožu , dao nešto na upravu.....naročito im nebih poverio da odlučuju o životima stanovništva.......tako to kod mene stoji stvar.....

....a moraš priznati , kad ti neko uzima od plate , od imovine , pa ti uređuje ulice i koliko ćeš sve da plaćaš kad izađeš na njih , te šta ćeš činiti i kako - da ti taj uzima iz ustiju i uređuje tvoj život , pa tako odlučuje o njemu i programira ga , čak određuje i njegovo trajanje !........
....čuj knjige i škole !

....no ovde je poenta , da u ovoj kampanji , zapravo aktuelni predsednik države i njegov satrap predsednik vlade , duvaju u istu tikvu......ovo je , javlja mi se , fingirani medijski politički raskol , kako bi se dobila sigurna pobeda.......objedinjuje se glasačka masa i strahom preokreću neodlučni i oni koji ne izlaze......blerizam na srpštini i njenoj prostačkoj pokvarenosti......NEDAM SRBIJU - uzvikuje predsednički kandidat !
 
I kao što rekoh , predsednik države napravio je fintu , doduše političko prpagandno muljatorsku , koju mi plaćamo....slikovito je to karikaturista rekao :

25.02.17-Danas_thumb.jpg


....ko to ovako vidi , mora da zna još i ovo :

" Aleksandar Vučić se pokazao kao čovek koji je sposoban da nagovori Isusa da siđe sa krsta, Deda Mraza da prespava Božić, a Pamelu Anderson da smanji grudi. I Tomislava Nikolića pošalje u političku penziju. Biće da ipak imamo pilota u avionu. I zato, politička lukavština "Toma se kao kandiduje, a mi mu kao ne damo" je ispala jedna snažna i ilustrativna - pokazna vežba. I to pokazna vežba koja ima da demonstrira šta sve možemo da očekujemo kada i ukoliko neko zaista ugrozi (vlast) Aleksandra Vučića. "

- See more at: http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=339553&title=Pokazna+vežba#sthash.P8z1EuE1.dpuf

Polako stvar izbija na čistac , kako je je nagovoren Vojvoda Toma , da siđe sa politčkog krsta : Karikaturista je to baš realistički prikazao ! Pokazno vaspitna vežba u Tominom slučaju bila je uspešna , te ruku na srce u njenu uspešnost nisam ni sumnjao . No ona je izvedena za nas , pa se pitam koje će metode i sredstva ovaj moćni pregovorač da iskoristi da mi , glasači , siđemo sa krsta časti , poštenja , zdravog razuma i odustanemo od racionalnog i poštenog političkog izbora za buduća pokoljenja !
Jer imenovani se dokopao totalne vlasti i za nju je kadar sve da učini bilo kome , pa i stanovništvu ove jadne napaćene zemlje !
 

Back
Top