ZID

Sve u šta vjerujemo ,i što očima možemo da vidimo,u našoj je prirodi , da prisvajamo ,ograđujemo.Pa i vrijeme ,ljude ,prirodne fenomene
Vremenske prilike i neprilike, već po nama važne stvari , to je donekle razumljivo , mada meni ni to nije najjasnije . Od
svih nas se očekuje da budemo određeni prema svemu i da svemu budemo svojevrstan sud i skoro uvijek po sistemu moje mišljenje je ,pa po mome sudu je, pa ja tvrdim .Pa ovako i onako
dok sve ne svedemo na neki matematički skup ,za koji imamo sebi prihvatljivo objašnjenje.

1989 padao je i stvarno i u našoj psihi jedan Zid , ozidan oko svih nas , sa tom razlikom što oni koji su bili unutra sa
strahom i podozrivo su posmatrali one van njega , a oni spolja sa zebnjom iščekivali šta bi oni iznutra bili spremni da učine ako bi nekim čudom izašli.No zid je bio pravolinijski ,ne baš
ono pravo ali nije se zatvarao u krug , pa se prava mjera ko je unutra a ko napolju nije baš tačno mogla odrediti.Nebitno u ta suluda vremena, a kao da ima drugih , on mislim zid odvajao je , e sad meni posle ovoliko godina
nije baš sasvim ono jasno šta.Al da je odvajao jeste ,bitne i dobre ideologije stavove ,pozitivne i dobre misli od onih koje to nijesu , jeste,samo opet ne znamo koje su bile dobre one unutra ili one napolju,kao što nijesmo znali koja je vanjska a koja unutrašnja strana.Prođe ta epizoda i taman kad su gledaoci očekivali,rasplet serije u toj poslednjoj epizodi
serijala ,odmah posle špice nastavi se...........
Neki kineski car tamo nekad i u neko tako vrijeme poče da zida neki zid, i taman kad je siroma na krilima zmaja otišao opet ,tamo negdje da bude leptir il baš sivi soko, narod poče da se veseli i da plače ,ko od sreće što neće više kulučiti izradi zida , a po neko bogami za onako mudrim carem.To čudo kratko potraja, gle eno ga neki novi car diže neki novi zid,a Zid ko Zid jeste i nov baš , a star star da stariji biti ne može.........
Kažu da tamo na engleskom ostrvu ima opet neki veliki zid , kojega je kažu opet zidao neki vrli vladar, a isto kažu da je svrsi poslužio , samo opet ne mogu se složiti koja mu je svrha baš i bila.....
2017 sad tako velikih zidova hvala nebesima skoro i da nema ,ili ima no ja ne znam , al poznavajući nas i mudrost našu biće , biće zidova i ljepših i visočijih i tvrđih i i i jačih naravno , i onih za plakanje(a po meni svaki je za plakanje),samo neko da izmisli neki zid za smijanje onako šaren.....
Naravno vidim i ja da su to ćorava posla , i da ti zidovi nijesu tamo gdje gledamo , nego baš u glavama našim , e sad ako neko čita ovo što ja pišem ,neka se zakune da i on nema makar mali malecki zidić u glavi.....a on će da se smanjuje ili da raste dok ne bude odrastao veliki............
 
Razumijemo se ,samo ti ja ovdje nijesam mislio baš na zid kao granicu ,vaku ili naku već na zid , nako solidan ,tvrd i pogled da zaustavi.Da li si skorije putovala po nekoj provinciji ,predgrađu , inače vlada moda onih hacijenda zidova ,sač bože ko u turski vakat.Razumijemo se i oko toga ,šta se smije a šta ne.A opet sve preko plota nekako ljepše sočnije, recimo mušmule ili baš kruške neke žute
 

Back
Top