...pozeli Covjek...

...pozeli covjek
da krene stazom slonova
prema nikud
a na svom putu
gdje se ne srecu gmizavci
drekavci
gdje se ne moze mrav gaziti
a na sve to
ne paziti
...pozeli covjek
da se pomoli duhu sume
da u nju zadje
jer zna
tamo ce svega mirnog
i
na miru da nadje
da sjedne
da svega se nacuje
a
da ga nista ne poziva
uzima sta hoce
ne placa
ne vraca
...pozeli covjek
da otvori vrata udje u Vani
da ide
i da nema stani
vrati se uskoro ce nevrijeme
mrak
ili ...
...pozeli covjek
da ga pozele
da to osjeti
a ne ,
da mu to vele...
 
Veoma lepo :zag::heart:

aa5045f13216477abf2a0e16a08acd59_XL.jpg
 
Poslednja izmena:
U želji da otkrije skrivene strane svog intimnog bića, Faraonn, svojim prepoznatljivim stilom i novim pesničkim jezikom, otkriva samu suštinu apsolutne stvarnosti, oslobođenu vulgarnosti svakodnevnog sveta.

Neslućeni prostori lepote i smisla, veze prirodnog i ljudskog poretka, snovidna stanja inspirisane duše, to je duhovni pejzaž pojavnog i stvarnog, preliven u stihove Faraonnove čiste poezije. Njegov oslobođen stih, lako i lepršavo, kroz šumu simbola, otkriva dubinsku analogiju same suštine njegovog intimnog doživljaja ljudi i njihovog pogubnog delovanja na njegov svet.

"...poželi Čovjek..." je pesma u koju sam se odmah zaljubila. Ustvari, zaljubila sam se u pesnikovu dušu, u lepotu njenih stihova i čistu poeziju, sa kojom bi Faraonn mogao sa ponosom da izađe pred najveće autoritete našeg pesništva.
 
...dodje Soradze
dodje,
napise kako je 'vidjela' moje pisanje
i onda se zamislim
sto ce meni objavljivanja
nekakvih Zbirki
nekakvih sjecanja na objavljeno
citam sve Komentare Vase
i,- zaista pozelim
da radim i poradim na svemu
kako nikoga od Vas ne bih ni naljutio
ni razocarao,
mada je tesko
jer vide se sladokusci
v i d e ...:heart::zag::bye:
 
.....meni Faraone , ovo dejstvuje kao stidljiva ispovest , koja iskače iz okvira utisnutog pavlosavlja - svetosavlja ; žalno . opevajući zov bogova izbrisanih predaka.....potsvest to traga za poreklom , za praočevima i njhovim šumskim bogovima - žali za posečenom hrastovinom u ognju sažetom !....čovek bez korena nije ništa , nije čak ni ništarija......on veliča izdaju predaka , svok porekla , kiti se kao svraka - tuđim poreklom , tuđim identitetom........
....kažu da ovih dana , i bez našeg saznanja , jedan polu bog naših predaka obilazi sav svet višnji i nižnji , da izmoli mir i spokoj - dobro stanje , berićetnu i deco rodnu godinu za svoje narode , koji su ga odbacili......čovek treba da se zamisli nad takvim polubožanstvom !
 
...Loni,
Blejk je vec odijelio poeziju od filosofije religije , nauke i csega podrazumskog...
Mogu da shvatim tvoje gledanje ako se analizira aristotelsko prilazenje poeticnom ali kad pjesnik razlaze svoje iznutrice i prociscava
na osnovu davnjih desavanja i pravi samoanalize ili solilokvije,
da li treba da se odreknemo Otaca...Ucitelja...jednostavno korijena i kako je sve evoluiralo...Susret sv. Pavla u Pustinji i njegovo posvecivanje...mnogo je slucajeva tj. stepenika prema Gore
a od legendi polaze ...imamo li u vajarstvu glavni dio stvaralastva iz domena mitologije i legendi...kad se udje u zemlju Japan, mora se poci od korijena njihove kulture ako se zeli naci razlog dolazenja...veceras mi je zaista tesko ulaziti u 'radionicu' te veceri kad sam pisao ovu pjesmu i 'sjecanje' na bilosti koje su je porodile...
Odgovoricu ti na ovo ,- Loni ...ne, da se 'vadim'
nego iskazati zasto tako
radim...:hvala:
 
...pozei li covjek Ljikane
pozeli
ostvari mu se zelja
i nikad ona koju pozelje
sve nekakve alternacije
tako mislimo
ali postoji mogucnost da je upravo to nama odredjena zelja i snaga sa cistotom kojom je pozeljesmo
i dobismo...
...mislim da je covjek uvijek visi od zelja
jer ma koja mu se ispunila u punom ocekivanju
sto je cjelovitija
to izdaja visa...
...mozda to samo veceras mislim Ljikane...:zag:
 
...moj Prijatelj A_man,
pripada posjetiocima koji se vjeciti zele jer osjeti se
studentsko cista analiza
i,
ako se svidi , kaze zasto
a isto ako se ne svidi
kaze zasto...
hvala ti Prijatelju
ozivljavate mi i vracate stihove
za moju srecu
nedate im da me ostave
kako to one onako djecji znaju
...Hvala ti i lijepa noc...
Pozdrav mi Cacku,- Prijatelju...!
 

Back
Top