Crno pa se ne vidi

....nekada davno , kad su bogovi zemljom hodali sa ljudima , crna boja je predstavljala magične zaštitničke moći čoveku nepoznate.....kad je pretio kakav ratni pomor , ili prirodna nedaća , ljudi su se oblačili svi od reda u crno i crninu nosili dok ne prođe opasnost....i dan dani mnoge religije traže od svog monaštva da nose crninu , kao prepoznatljivi simbol zaštite svog stada....ožalošćeni , preživeli , nose crninu da zaustave smrt u svom pohodu na žive......crno zaista ima neke mistične moći koje vidi samo ljudsko uverenje / ubeđenje !.....
.....danas crno uglavnom u puku simbolizuje nekog ko je unesrećen i zbog toga je u žalosti....što je pogrešno....belo treba da simbolizuje žalost , jer se dušom žali...žal i njena bol su nevini , čedni - ljudski , pa bi trebalo da budu predstavljeni belom bojom....neke religije od ljudi u žalosti traže da nose belo....
 
lea*;bt297480:
Al kad nađem onog pravog ima da me vidi i u crnoj a tek u crvenoj :manikir:

...za crvenu kažu da je carska , vladajuća boja - čija se poslednja jedino uvažava.....neke religijske velemože kad sude i presuđuju nose crven pojas - a pak neke još dodaju purpurni plaš , ka simbol nebeske vlasti , duhovne na zemlji.....

...kad su dominantne crna i crvena , ističe se nepoznata energija sa kojom se vlada i caruje.....filmska industrija arči ove dve boje kad publici u gro plan ističu takozvanu FATALNU MOĆNU ŽENU pred kojom se puzi , kleči - koja uništava muške živote !

...tako to nekako DEJSTVUJE ! ----- bar meni , kroz svetlost boja !

97776_profimedia-mieanda-ker-crveno-2_630x0.jpg
 
123loncar;bt297500:
...kad su dominantne crna i crvena , ističe se nepoznata energija sa kojom se vlada i caruje.....filmska industrija arči ove dve boje kad publici u gro plan ističu takozvanu FATALNU MOĆNU ŽENU pred kojom se puzi , kleči - koja uništava muške živote !
Pa ja bih, ruku na srce, samo da me voli takvu kakva jesam sa svim mojim vrlinama i manama. Ne bih željela da mu uništavam život već samo da ga volim danas, sutra i zauvijek.:cmok2:
 
....e , za te savete ja sam tropa - goli gubitnik.....moraćeš da se snalaziš kako znaš i umeš - jer na tom planu i najbolji su promašeni slučajevi....ljudi se samo hvališaju , jer ih sramota da pričaju o svojim neuspesima i patnjama.....tako je to....više niko ne gleda stare ljubavne filmove , a novi su sve sam horor.....
....puno pozdrava i srećno !
 
123loncar;bt297516:
....e , za te savete ja sam tropa - goli gubitnik.....moraćeš da se snalaziš kako znaš i umeš - jer na tom planu i najbolji su promašeni slučajevi....ljudi se samo hvališaju , jer ih sramota da pričaju o svojim neuspesima i patnjama.....tako je to....više niko ne gleda stare ljubavne filmove , a novi su sve sam horor.....
....puno pozdrava i srećno !
Pa kad naletim na onog pravog, nećemo da gledamo ljubiće ni horore, već ćemo živjet u našem ljubavnom filmu. Pozz i tebi! :bye::cmok:
 

Back
Top