NAŠA KONTRA REVOLUCIJA , LUDOST ILI POKVARENOST POHLEPNIH I SEBIČNIHB BUDALA !?

Posle tri decenije revolucionarnog ubijanja , društveno političkog sistema , koji je bivša YU gradila , svi zajedno , te svak pojedinačno , uspeli smo da ubijemo ideju socijalizma i njegove socijalne države , ne samo u društvenom biću , već i u našoj DNK poruci ! Sad živimo u tako priželjkivanom , do bola , kapitalizmu .
Sad smo svi buržuji , što bi rekao pokojni Dostojevski !
Da , svaki član naše zajednice je buržuj .

Ovi što se retko rađaju , ovih decenija - ovi neki novi klinci , skroz na skroz su buržoaska deca !

Dobro , ti mali buržujčići ne moraju da zakeraju i u sve društvene pojave da upiru svojim malim nevinim prstićima ! Ne moraju baš da zevaju u svaki kontejner iz koga vire penzionerske ili neradničke noge , koje im mašu sa pocepanim kineskim patikama .
Penzioneri su vazda anti protivni ! Oduvek su takvi , nakrivo nasađena zakerala , koja bojkotuju svaki sistem .
To rade iz inata !
Neće lepo da se raskrste sa prošlošću , a i kao nekorisna biloška masa da krenu putem svete planine , Narajame - da brate svima lakne !

A ovi neradnici , pa oni su kao takvi i otpušteni iz kapitalističkih firmi - oni ništa bolje i ne zaslužuju !
Ajde molimte , nisu hteli da nose pamperse i da patriotski rade bez plata , penziono i invalidskog osiguranja i bilo kakvih naknada .
Jok more !
Ta fele nezahvalnika , oće bar na svaki petnaest dana platu , minimum minimuma , pedesetak evrića !
E pa ne može - nek mašu nogama iz kontejnera .

Mi ostali gradićemo kapitalizam , makar izumreli !
Ej , nije to mala stvar !
Pa kad izgradimo kapitalizam , kao ovi Finci , uvešćemo i mi kod nas taj njihov KAPITALISTIČKO BURŽOASKI SOCIJALIZAM !

Biće i kod nas raj na zemlji !
Šta kao finski !

Biće deset puta bolji taj naš srbijanski kapitalizam, i noviji , i stariji i lepši !

SVETSKI A NAŠ , KAPITALISTIČKO BURŽOASKI SOCIJALIZAM !

Svakako srbijanski , jer mi nismo prekodrinci - mislim oni paravi srbi , pa da naš kapitalizam bude srpski , kao što je njihov gotovo već sada - samo da stvar izreferendišu , dodikizuju i putinizirano rusofiliju ! Dobro , dobro ! Pa neka su bolji u svemu , pa i u tom kapitalizmu . neka su oni prva klasa srpstva . Konačno njihov je i tvorac te nebesne srpštine , taj Velimirović , pa neka im !

ZAŠTO JE FINSKA RAJ Plaćaju stan nezaposlenima, a studenti koji rade dobijaju DVE PLATE
" Potez finske Vlade koja planira da eksperimentalno uvede temeljni univerzalni dohodak za građane od 560 evra mesečno, začudila je možda građane Srbije, ali ni najmanje nije začudila građane Finske."

http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/...ima-a-studenti-koji-rade-dobijaju-dve/cjy06y0
 

Back
Top