Magarac u Beč, magarac iz Beča

Ili, alternativni naslov:
Magarica ugleda Beč


Elem, evo me u Beču. Rasplakah se pre neki dan od lepote pred Klimtovim Poljem makova.
No sad slede neki drugi dani namenjeni aktivnom traženju posla, tezge, šanse da se upišu postdiplomske ( kojim se, upisivanjem, dobija i radna dozvola na 50% radnog vremena) i tako dalje.

Da li znate nekog u Beču kome je potrebna peračica sudova, vaspitačica, učiteljica, oslikavač zidova, pisac tekstova na srpskom i engleskom, stavljač kugli sladoleda u kornete ili čaše, travnjakokosačica ili, prosto, bilo šta što bi debela žena impresivne radne biografije vezane mahom za rad s decom, dečje izdavaštvo, rad na televiziji i volontiranje na radiju i naučni rad mogla da radi a da nije spremanje kuća, jer stvarno nemam talenta za to, nije da ja neću, nego, braćo i sestre, drugovi i drugarice, dame i gospodo, ne umem, džumbusava sam po prirodi.

Ima li neko ko bi da me usvoji, zaposli, ubaci mi nešto para u šešir ako budem ulično-prosjačka pevačica na ulicama Beča?

Ajmo sugestije.
I veze i vezice.
 
Gastosa je najvise na temama gde se pise o "doznakama iz inostranstva" , "polovnim BMW" i uopšte gde se gastosima odaje počast...ili bar Dragani Mirković. Ali ako spomeneš da ti treba makar savet - nestaju kud koji. Provereno na ličnom primeru.
Ali , ti možda bolje prođeš, debele žemske su mnogima fetiš ;) ( što ja ne mogu da shvatim :) )
 
BGHighlander;bt291462:
Gastosa je najvise na temama gde se pise o "doznakama iz inostranstva" , "polovnim BMW" i uopšte gde se gastosima odaje počast...ili bar Dragani Mirković. Ali ako spomeneš da ti treba makar savet - nestaju kud koji. Provereno na ličnom primeru.
Ali , ti možda bolje prođeš, debele žemske su mnogima fetiš ;) ( što ja ne mogu da shvatim :) )

Ja sam ovde kod gastosa koji u kući imaju slike po zidovima i police s knjigama. Njihova ćerka, koja ima 15, prvo veče po mom dolasku započela raspravu o Kantovom kategoričkom imperativu jer su to taman učili u školi :)

Ti što se hvale BMW-ima verovatno su fizikalci upregnuti 10 sati dnevno a ne vlasnici bilo čega - ne verujem da mi mogu pomoći.
 

Back
Top