RODITELJSTVO - DECU IPAK DONOSE RODE !

Roditeljstvo je mocno iskusenje koje sami sebi kreiramo kada u jednom trenutku postanemo svesni gubitka povezanosti sa univerzalnom ljubavi tj. zivotom. Tada nas zivot pocinje da gubi smisao.
To je samo proces kroz koji prolaze vecina ljudi ali postoje i druga slicna iskusenja pa tako ima i onih koji svoj duhovni rast ostvaruju na drugi nacin . Sustina je ista a to je SPOZNAJA LJUBAVI tj. samoga zivota.
Kada covek dosegne odredjeni nivo svesnosti to se smatra njegovom zreloscu i takva osoba se smatra odraslom osobom. Pogresno je sto se te zivotne faze mere sa GODINAMA jer one poticu sa duhovnog nivoa i ne poznaju okvire tj. prostor i vreme. Sve je individualno a posebno duhovni rast .
Roditeljstvo je iskusenje koje pokrece zelja pojedinca a zelje su uvek uskladjene sa nivoom svesnosti odakle ustvari i poticu i zato su SVE ZELJE OSTVARIVE , Nema neostvarljivih zelja.
Kada se pojavi zelja za roditeljstvom sledi prirodna potreba da se ta zelja ( svesna emocija ) spusti na fizicki nivo i tu ostvari.
Sasvim je pogresno verovanje da radjamo decu da bismo produzili vrstu zared nekih visih ciljeva covecanstva. Deca dolaze zbog nas i nijedan covek nemoze da stvori sam zivot svojom voljom. Covek moze samo da utice na materiju da menja spoljasnji svet i da kroz taj proces dolazi do zivotnih spoznaja tj. duhovno raste.
Covek sam kreira svoja iskusenja pa tako i iskusenje zvano RODITELJSTVO , svojom slobodnom voljom i svojom svescu odredjuje nacin na koji ce doziveti sam zivot .
na fizickom nivou postojanja funkcionise pre svega na bazi svog uma , prikupljanjem informacija pomocu kojih kroji svoja iskustva. Misao nastaje kao produkt osvescene informacije tj. dodira fizickog i duhovnog nivoa . Putem osecaja mozemo protumaciti i citati zapise naseg uma. Osecaj je nasa intuicija , nit koja nas povezuje sa samim zivotom tj. onim duhovnim nivoom .
Ukoliko nas um nije u sluzbi nase svesti tj. ako nema toh duhovnog dela u procesu on biva blokiran .
Ukoliko je covek zatrpan raznim nepotrebnim informacijama koje je natalozio putem UCENJA a nije ih osvestio proces se ne moze razvijati . Sve ostaje na nivou MENTALNOG tj, razvija se samo nas ego koji ustvari predstavlja samo nase fizicko postojanje bez povezanosti sa zivotom , predstavlja nasu iluzornu stvarnost koja ipak postoji i bazira se na NAVIKAMA , na bazi sirovih ne prociscenih informacija , teorija i definicija zabelezenih u nasem haoticnom umu .
Ego HOCE a ljudsko bice ZELI . Kada ego hoce da bude roditelj po naucenim pravilima spaja se sa drugim egom dolazi do ego brakova koji na kraju ipak ne mogu imati potomke. Jednostavno to iskusenje nisu oblikovali kroz emociju i zelju vec kroz svoje umove koji mogu samo da menjaju materiju ali ne i da stvaraju zivot, Samo misao iza koje stoje duboka osecanja univerzalne ljubavi moze uticati na dolazak zivota na fizicki nivo postojanja .
Sve je vise EGO brakova , laznih povrsnih formi koji se ne mogu ostvariti kao roditelji. Nisu prosli kroz izvesna zivotna iskusenja te nemaju izvesnu duhovnu zrelost za to.
Roditeljstvo se ne ostvaruje kroz ZDRAVLJE nego kroz LJUBAV sto samo znaci da nikakve telesne nazovimo bolesti ne mogu biti uzrok neostvarenog roditeljstva .
Spojevi gde postoje i ego i izvestan nivo svesti spontano kreiraju iskusenje kroz koje ce se svest razvijati veliko brzinom kako bi zajedno postali jedna duhovna celina odnosno ostali zajedno i dalje i zajedno duhovno rasli. Tada dobijaju bolno roditeljsko iskustvo kroz koje u trenutku osveste sami sebe i duboko osete ljubav upravo zahvaljujuci tom malom bicu koje im to omogucava. Radja se dete kome je potrebna enormno velika paznja i zrtva roditelja. Kroz to iskustvo ti ljudi jednostavno najzad osete zivot na pravi nacin .
Roditelj je ona osoba koje o detetu brine i uz koju dete odrasta. Niko od nas nije STVORIO dete o ona nisu nase vlasnistvo. Mislim da je potuno prirodno da detetu bude roditelj i ona osoba koja mu da ne kazem nije BIOLOSKI roditelj sobzirom da dete nasledjuje samo gene , materijalnu formu bioloskih predhodnika. Nasledjuje njihova ne prozivljena iskustva koja kasnije uslovljavaju njegovo ponasanje u spoljnom svetu ali ne i sam ZIVOT !
Dete ce kroz odrastanje razvijati svoju svest u skladu sa roditeljom koji je prisutan , beleziti i osvescivati nove informacije
Da , decu zaista donose rode i ne postoji dzabe ta bajka. Deca su boziji dar , a on zeli da ostane anoniman i zato nam je dao mastu !
Rode ipak dolaze samo u tople domove gde postoji osecaj ljubavi ili zelje za njom. Svako dete je ZELJENO ako ne od strane bioloskih roditelja sasvim sigurno jeste od pravih roditelja. sreca jednog deteta se ne meri novcem i pruzenim materijalnim vrednostima nego osecajima ljubavi sa kojima ga upoznajemo kroz odrastanje.
Ipak najgore je kada dete odrasta bez osecaja ljubavi u EGO sredini . Tada bez obzira ko su mu roditelji i sam podleze sopstvenom egu i razvuja ga suprotno roditeljima i onima uz koje odrasta. Na taj nacin pre svega odrasli bivaju kaznjeni i opominjani da se vrate svojim osecajima , duhovnim vrednostima a ne praznom gomilanju materijalnog.
Roditeljstvo oplemenjuje i balansira , prosiruje vidike ! Uz ljubav uvek ide i odgovornost kao produkt svesti pa ako nema osecaja ljubavi nema ni odgovornosti onda je to INTERES iz kojeg bujaju tkz. PROBLEMI ! To samo znaci da sa njihovim zivotima ipak nesto nije uredu ja bih rekla da su im zivoti bolesni.
Parovi koji se ne mogu ostvariti kao roditelji to nemogu zbog predrasuda i zbog svog prejakog ega . Taj njihov nesvesni um im namece razna pogresna ubedjenja kao sto je recimo bolest pa tako danas ljudi obicno lece POSLEDICU svog sopstvenog ega i u ovom slucaju .
Deca se ipak radjaju bez obzira na sve ! Sve je vise ljudi na planeti jer raste potreba za duhovnoscu tj. za ljubavlju. U procesu zivota oni nam pomazu da jacamo svoju svest i ustvari mi RASTEMO uz njih za uzvrat mi njima omogucujemo fizicki rast i ostvarenje na tom nivou.
I zato mi nismo ODRASLI ovakvi onakvi , svi smo uvek samo DECA !
Onaj ko sebe posmatra ocima deteta zivi svoju svrhu. Moze se reci da je ta osoba ispunjena , slobodna a samim tim i SRECNA !
Samo od nas zavisi da li cemo se ostvariti kao roditelji i da li cemo dobiti kao boziji dar jedno tako mocno iskusenje . Ako ga vec dobijemo budimo zahvalni na tome i svesni toga da cemo svakako dobiti i dovoljno energije kojom cemo ispuniti ono sto se od nas ocekuje . To je dragocena ZIVOTNA ENERGIJA koja nam ostaje za vecnost !
 
СТАДО...

Гледао сам јутрос крадо
како спава моје стадо
Зека мила чедо прво
заспала је као дрво
испод ње ко лав кад дрема
Тијана се за бој спрема
а Хелена мала драга
нестала је баш без трага
у јорган се она свила
па се у њем изгубила
мало даље на јастуку
Жаки има праву муку
како маму да пригрли
у руке јој просто хрли
мама с децом врло вешта
уз груди га баш намешта
па спокојно она сања
крај четири своја пања
сваки своје снове има
баш смо сретни ми са њима...
 
...roditi dijete
samo toliko
da ga ne radjaju
epruvete
ima se do 15. ljeta
a onda roditelje
pozdrave tako,- neka ide, da se proseta...
...djeca su najvece blago civilizacije
a teske i lake zivotne
zajebancije...
...smije ti se u lice
dok se roditelju grce jagodice...
a.
kad mu perje poraste
ide svome jugu
ka
da su ih donijele laste...
...no,
neka samo sretno,- raste...
 

Back
Top