niko ne može večno živeti kao vuk, a da najposle vuk i ne bude

Većina se pita , zašto je janglesko prevashodstvo , Njegova Ekselencija Ambasador izašao , privremeno" sa rođendanske "gozbe" SNS , dok je govorio Kusturica , te kazao onu , sad već čuvenu patriotsku misao :
"Ako nam ubice uzmu mitove, nema Srbije" !?

No , malo njih veruje da jenglez na taj način , sa stilom , diplomatski lepim manirima , odbio da učestvuje u ketmanizmu , svetski poznatog umetnika , te tako izbegao da mu odgovorom se suprotstavi - kao što je red na "gozbi" mudraca ! A mogao je da mu kaže , da je on osmanlijski šejtan , prekrst , čiji će mudrijaški hvalospev oligarsima da košta ovo stanovništvo , podosta krvi , tako da jedna planina sa celom na njoj varoši i deo narodne kase nisu ništa - ama baš ništa naspram krvi nerođenih i živih ! Jer konačno , zašto bi mu sve to i rekao , kad on radi baš ono , što su janglezi radili vekovima , gurajući srblje muhamedancima na sablje i kočeve ! Oću da kažem , da u kontinuiranoj balkanskoj pogibelji srblja , leži nacionalni interes jangleza . Stoga nije bitno od koga je i zašta je pogibelj serpska ; dal od muhamedanaca , latina ili pak germana / a može i od svih zajedno - važno je da balkan gori i persijsko bogastvo čuva za anglo atlanske imperije !
I šta ima on da nam otvara oči !? Jelte , kad mi imamo prekste , kao najveće patriotske sinove !
Ovakve ujdurme , svakako nisu prošle nazamjećene , naročito onima koji ponekad mogu biti antiprotivni , a i poziv na "gozbu" da odbiju ! Vazda je u nas , mada sve ređe , takovih izdajnika ! No nađe se , pa i oni koju otom prozbore. Ma što prozbore , već stvar i talambuse :

" Ja sam odgovorio da je sve to jedna velika predstava (misleći na celu Skupštinu), kao što sam i rekao da je Vučić verovatno znao šta Kusturica misli i šta će reći čim ga je zvao na Skupštinu. Stavovi gospodina Kusturice su opštepoznati i legitimni. Znajući njegov temperament, sumnjam da bi on propustio ovakvu tribinu da nešto kaže u svom stilu. Ne verujem da je Vučić mislio da će Kusturica da pozove na nastavak evropskog puta Srbije i neophodnost što čvršćeg povezivanja Srbije sa evroatlantskim strukturama. Kad sam rekao "predstava", ne mislim, bukvalni naprednjaci, na predstavu kako se režira u pozorištu. Pa čak i u pozorištu ima improvizacija."
- See more at:
http://www.danas.rs/danasrs/politik..._.56.html?news_id=309808#sthash.AZ7ouWxP.dpuf


Koliko sam razumeo , Vi G-dine Zorane , niste prisustvovali rođendanskoj proslavi , koju su upriličili reciklirani radikali , stiroporski evropejci ! Džaba onaj "famozni" kreči , te širi nekakve priče o toj "gozbi" i Vašem učestvovanju u njoj ; ja ipak imam razloga da verujem ovom ovde , izrečenom iskazu !
Ubeđen sam poštovani G-dine Zorane , da Vaša kulturno vaspitna razina , nije na nivou filmskog umetnika , kome je ketmanizam nekako urođena stvar , moć kojom se zanatski pa i životno hrani - tako da manipulativno šminkanje , iz zanotskog stanja , gotovo uvek preuzima lično , karakterno pa i duhovno ; ili je ipak bilo obrnuto u ličnosti ovde pominjanog umetnika !
Hoću da kažem , da ova "gozba" , vladajuće stranke , ničim nije zavrednovala rečenim , a još manje učinjenim , kako pre nekoliko decenija , tako i danas , onu platonovsku GOZBU !
A zna se : " Biti ketman među majmunima nije isto što i biti ketman među ljudima. Više vrste ištu više. Ketmanstvo, prema tome, nije pasivno posmatranje tuđe gozbe, na kojoj ste preobučeni u gosta, nego povremeno učestvovanje u njoj. (Uvek vas mogu pitati – zašto ne jedete? A suština gosta u tome je da na gozbi učestvuje, ne da tek prisustvuje.) "
 
" Pročitavši Kostićevu izjavu, džumhurbaškan Nikolić je pao u težak amok da bi, kad se malo povratio, izdao naređenje da se promptno izdaje prezidencijalno saopštenje u kome na jednom mestu piše kako je predsednik akademije - viđi sad vraga - "rekao to što je rekao i ostao živ". Da li džumhurbaškan insinuira da je Kostić nakon izjave mogao i ne ostati živ ili je samo pribegao rečniku prigradske mahale iz koje se otisnuo u veliki svet, to je stvar za filozofsku raspravu, ali je već sledeći Nikolićev biser - naređenje akademicima da se zapitaju može li im Kostić nakon izdajničke izjave i dalje ostati predsednik - pitanje za pravnike."
- See more at:
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/rekao_i_preziveo.881.html?news_id=309865#sthash.FfyMXsm4.dpuf
Tačno je to , u vezi teritorijalne nedeljivosti , da i vrapci znaju kako stvari stoje sa tim . Nije ta stvar strašna toliko , pa da zbog nje Kole strada ; nit je ona razlog kazandžijskog gneva , i još manje anđeoskih munja iz vučije jazbine ! Ma taman posla , bre !
Dr. Kole , kao balkanski stručnjak , svetski poprilično poznat , za degenerativne procese moždanih ćelija , otpočeo javno , jasno i glasno , procese kolektivno lečenja narodnog korpusa , od ove opake bolesti , koja je poprimila kolektivne katastrofične razmere .
Tri decenije je kazandžija , sa vučijim okotom , atakao na naše moždane ćelije specijalnim mitološko patriotskim narodoumnim govorancijama , i sad kad se stvar primila i daje njemu i njegovima , neviđene plodove minulog rada sa prepunim zlatnim ambarima ( kao faraonske , nilske tri žetve ) ; ovaj ti nesretnik , rešio da stvar zbriše , kao kugu , sa zvaničnog naučnog mesta i propiše terapiju sa adekvatnom medecinom .
E neće moći , poruka je jasna !
 
PREPIS :

( ovo sam preuzeo iz bloga ZXY , jer nekako paše uz ovu temu - što bi rekla Milka Babović : dojma mi se ! )

moj komentar na molitvu Ive Andrića :

...i znajte , zaista , prvi međ vama biće poslednji , a poslednji prvi.....
...ja bih rekao da mu bog ispunio molitvu , sudeći po ovom biblijskom proročanstvu....naime , Ivo , kažu dobro upućeni , rođen je kao vanbračno dete hrvata i hrvatice , koji je skontao rano da se nacionalnost stiče ličnim izjašnjavanjem , a da je najunosnije zanimanje na balkanu prekrst , pa se proglasio po zanimanju srbinom...apisovci su ga odmah turili u mladobosance , koji su roknuli onog dileju austrougarina , koga je rođak kao prestonaslednika turio kao žrtveno jare i vozikao po sarajevskim ulicama od atentatora do atentatora , dok konačno ga Gavra nije smazao...elem , zapisano je da su mladobosanci pohapšeni svi , pa i Ivo,,,no ostalo je nejasno , zašto svi mladobosanci odlaze u austrougarske kazamate i tamnice okovani , a srbin od zanata u slovenačke planinske sanatorijume za plućne bolesti , pod žandarmerijskom pratnjom...možda je Ive bio insajder žaštićeni svedok...i tako prođe svetski rat...nekom bio paklen a nekom rajski....proveren kao srbin , Ivo je bio diplomata....i to onaj diplomata koji je u berlinskoj ambasadi upriličio čuveni jugoslovensko nemački pakt...zbog tih zasluga bio je čuvan u drugom svetskom ratu od svih oružanih snaga...čuvali ga nemci , saveznici , rusi , četnici , ljotićevci , nedićevci , pavelići , paruzani - svaka naoružana ništarija...opet je za neke rat bio pklen a za neke rajski...kažu očevici , da je za vreme tog beogradskog ratnog života viđan kako šeta savskom obalom , zanešen i zamišljen , uredno preskačući srpske leševe koje su ustaše bacale u savske virove - nikad ne napisavši nijedan red o tome.....još mu oni studenti , protestanti , iz šezdesetih , spočitavaju, kako je mirno prolazio pored njih ne hajući što ih dubaši batinaju do besvesti - što na njihova pisma , krvava , nikad nije odgovorio , nit se za nih , studente zauzeo....ima mnogo toga o ovom slučaju , kad su poslednji postali prvi kod nas , te kako im je bog ispunjavao njihove ketmanski skrivene molitve ...

molitva :

“Bože, ne dopusti da srce naše ostane prazno, nego daj – pošto od tvoje volje sve zavisi – da uvek želimo i da se nadamo, i da to što želimo bude dobro i stvarno i da naša nada ne bude isprazna.

Daj da predmet naših želja bude viši i lepši od našeg života i da se dobroj nadi nikad ne iznevjrimo zbog kratkih i varljivih ostvarenja koja zaklanjaju vidik i lažno obećavaju odmor.

Daj nam prav put, sa prolaznim posrtanjima, a sa mirom i slavom na kraju. I daj nam mudrosti i hrabrosti, kad nam daješ iskušenja.

I ma kuda išli i lutali, ne daj da na kraju ostanemo izvan tvoje sveobimne harmonije, jer to svake sekunde, na svakom mestu, svakim delićem bića želimo“
 
..ja se držim GOZBE....štaću !

...tu mi nekako paše , ono izvedeno , da nije svaka ljubav lepa , pa nije ni čovečna...a onda ispada da je ljubav po karakteru onoga koji ljubi...pa imamo otuda da su nekakve ljubavi koristoljubive , jer su od onog lukavogo , koji samo u koristi vidi svoju sreću ,a u šteti tuđoj vidi svoju korist ...koristoljubivi ljube tako nekako...a i oni su strasni u svojoj ljubavi , posvećeni joj do pošljetka !
 
faraonn;bt278337:
...i ,zaista Vam kazem
ko pozeli moju zelju
bice mi svjedok
da sam ispravno pozelio
i nece nam se ispuniti
da bi obojma bilo ispunjeno...
...da bi se pisano ostvarilo
zelja ne moze biti ostvarena
jer se vise nje
necemo sjecati
a,
neka nova
i nije patinom posuta...

_________

Poštovani Faraonn -u
uzoru i vladaru ! :hvala:
Vidim neke nove istine :)
trebale su i pre te zasluge :hvala:

Čstitam od srca Vašem toplom domaćinstvu,
gde se svak mogao gozbit istinom,
na prelasku u Krstinu elitu! :)

Zelim vam uvek snazna jedra,
vetrom iskrenog prijateljskog daha vodjena,
kad se udje u vode nepredvidive,divlje i
opkole njihove pene,
vi se samo setite
-more je oduvek puno bure
kad jedrima se prate putevi istine ,
al uvek ona doputuje :)
:klap:
:hvala:
 
Pre neki dan , G-din Duško obnarodova stanje u kome je zapala država , samo sa jednom rečenicom : " Kovačević: Javna kuća je naša dijagnoza !" .

http://www.blic.rs/kultura/vesti/kovacevic-javna-kuca-je-nasa-dijagnoza/wznk1td

No kaže , da smo mi u ovoj našoj "javnoj kući" sva milenijumima poštovana kuplerajska pravila prekršili i probili smo dno dna ! I nije nam to malo , nego se time jošte dičimo ! Čak nagrađujemo takve . A takvi kakvi smo , nagrađene i odlikovane ne zaboravljamo ! Kako izgleda to , rekao bih sodomsko ruganje čovečnosti , poštenju , časti i dostojanstvu , možemo se obavestiti , kako u bulevarskim listovima , tako i u elitnim glasilima iz takozvanog kruga prestone dvojke :

"- Pošten čovek bi očekivao da mesto gde danas živi vladika Kačavenda bude “pokajnički kutak”, neka isposnica za iskajavanje grehova. Umesto toga, pred nama se ukazuje najvelepnije zdanje u svim srpskim eparhijama. Vladičanski dvor u Bijeljini, nazvan „mali Versaj“ zbog skupocenog nameštaja, ništa je spram novije Kačavendine zadužbine - navode reporteri NIN-a."

NIN OTKRIVA
Kačavendi za penziju audi i vila

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/nin-otkriva-kacavendi-za-penziju-audi-i-vila/66cpwlf


fc4108c8411cf062dd7b90b2684b4656.jpg
 

Back
Top