NARATOR - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

NARATOR

Oceni ovaj blog
TORINSKI KONJ

U Torinu, 3. januara 1889, Fridrih Niče je izašao iz kuće broj šest u Via Karlo Alberto, možda da prošeta, a možda i da ode do pošte po pisma.
Nedaleko od njega, ili veoma daleko od njega, kočijaš je imao problema sa svojim svojeglavim konjem. Uprkos svim njegovim naporima, konj je odbijao da se pomeri.
Stoga je kočijaš...- Đuzepe? Karlo? Etore? - izgubio strpljenje i latio se biča.

Niče je stigao do tog meteža, i to je okončalo brutalni spektakl kočijaša, koji je dota odveć zapenio od besa.

Krupni i brkati Niče odjednom je uskočio u zapregu, i obavio ruke konju oko vrata, ridajući pri tome.
Komšije su ga odvele kući, gde je nepomičan i tih dva dana ležao na divanu, kad je promrmljao reči posle kojih će zauvek zanemeti:
"Majko, ja sam glup."

Živeo je još deset godina, ćutljiv i dementan, a o njemu su se starale majka i sestre.

O konju ne znamo ništa...!

Tekst preuzet iz titla za film : Torinski konj !

Pošalji "NARATOR" na Facebook Pošalji "NARATOR" na Google Pošalji "NARATOR" na My Yahoo! Pošalji "NARATOR" na Live Pošalji "NARATOR" na MySpace Pošalji "NARATOR" na Twitter Pošalji "NARATOR" na Digg Pošalji "NARATOR" na del.icio.us

Ažurirano 19.07.2015. u 15:35, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. faraonn (avatar)
    ...Nice je robovao samo gospodji Lu Salome
    i Bogocovjeku
    Zaratustru omedjivao
    a
    Nadcovjeka dogradjivao...

Loni,
    ...uvijek se latis jakih tema
    i to,-j a k o ...
  2. Lord Gledston (avatar)
    Nije mi jasno u tvom pisanju druze Loncar,ko je bio dementan. ?Dalje,ko je ziveo jos deset godina.Nice,ili konj.???
    Nisam u svojoj praksi,do sada.cuo,da konj moze biti dementan.

Ukoliko je u pitanju neka ujdurma,molim te,navedi,o cemu on.o kome se radi
  3. 123loncar (avatar)
    ...čitaj s'pažnjom "sine" , kad porasteš sve će ti se kasti samo !....oću reći , zasad čitaj i ćuti.....da ne kažem , sedi dete u magarećoj klupi , s'mirom božijim !