JA NEĆU DA BUDEM TENISER

Čudo jedno , kako čovek može da otkrije od dece , golu istinu velikih narodnih umotvorina ! Reč je o jednoj čuvenoj : slika govori hiljadu istina !
Sedim u parku na klupi u senci lipa , predao sam se uživanju i gledanju nestašnog mališana , koji neda ocu mira da bročita novine ! Ovaj ga kori , preti , no ništa ! U nadi da ga zainteresuje nečim i smiri ga , pokazujemu sliku iz novina , uz reči :
623952_20150605reuterspascal-rossignolparisdi007765149_ff.jpg


- Budi dobar , pa kad porasteš , bićeš kao Nole ! Znaš ti ko je on !
Mali tresnu novine i odvali : pih , ja neću da budem teniser , neću da plašim devijčice u zabavištu - i otrča od oca , putem staze parka , prepunog lepog cveća !
Svaki otac sanja karijeru slavnog tenisera za svoje dete , a poneko dete sanja da se dopada devojčicama od malih nogu ! Iznenađujuće , ali i ohrabrujuće !
 
Dušice , nije ovde mesto al' mora da se pohvalim baš tebi , jer znam sigurno da ću u tebi da probudim detinjstvo...imam ti ja uz sinor dud,,,svi su protivu njega bili godinama - ma i sad,,,krešem ga da ga mučki ne unište , jer mu neljudski u nevreme seku grane....dud skontao da ima podršku i čudo...ove godine požurio i na granama koje su izbele iz skresanog debla dao rod...savio se ko žalosna vrba od dudinja...a ja ti danas jedno petogodišnje dete upoznam sa njim...dete prvi put videlo ove jagode,,,naberemo dudove jagode , operemo lepo , pa se slatko najedemo...detence kaže nikad nije jelo tako lepe , slatke crne jagode....trči srećno po dvorištu i svima priča - a svo musavo od dudinja...veli , opet će da bere samnom dudinje....
..eto ti...imam i ja rašta živeti...pa nije sve u himni , nit je život u sportskim pobedama...ima nešto i u dudinkama....

...a što se tiče slike , novine se vajkaju da je to najlepša koju su tog dana napravili fotografi....
....ima para pan nek se cecilendira , brenira , karlaušira , soraiše - oću reći nek da nešto i za hiruški nož...šta se stegao...kažu upućeni na s'godinama karakter / duša li , šta li izbija na lice...lice se dorinajiše....
...to mu dođe da sportski duh , može da ima zdravo telo , ali nemora biti lepo ako mu je karakter ništavan...oće reći nije tačno ono , zdravo telo lep duh - već obrnuto , zdrav duh lepo telo a prelepo lice....
...štaću ja , klinac bi da ga devojčice kibe zbog lepog lica , jer to je garant za dobru i zdravu dušu ( naravno čovek pre toga treba da otkrije medicinski karton , jer kako kažu "estetska" hirurgija za lovu čini kratkotrajna čuda....

...ma koj gi šljivi , posle branja dudinja , život mi nekako miliji !
 
'ebale te dudinje, imam i ja jedno drvce u dvorištu, samo nije crni no roze, al' su isto slatke k'o i crne i bele, svedno. Dobila "pelcer" pre koju godinu, tek prošle godine počelo da rađa. Kad si me već povukao za tastaturu da ti kažem, mislim da ih više nikad jesti neću, nešto sam mislila i da drvo posečem, al' mi žao.
Juče sam se preko skajpa čula i videla sa mojom malom prijateljicom, prvi put posle dva meseca. Odselili se svi u Kanadu. Meni ostavili u amanet da im plaćam ratu za kredit, da im kuća ne ode na doboš, oni mi uredno šalju 100EU svakog meseca. Kaže mati da su tamo zadovoljni samo im jezik muka, ni ne čudim se, ovde nisu uspeli ni Srpski da nauče, uh. A moje malo čudo očiju boje neba, samo me gleda preko monitora i već lepo vidim kako me zaboravlja. Pokazala sam joj punu činiju dudinja koje sam juče nabrala, a ona se već ne seća da smo ih prošle godine zajedno brale i kusale, ma nek ide život
 
...Gospođo Tol , kad je čovek ovaki baksuz ko ja , pa mu ne trebaju čak ni roditeljski idoli...ma javlja mi se nešto da još nisam prohodao tako reći , hteo sam u svemu da budem bolji od njih...makar malčice,,,,zapinjao sam iz petnih žila , da se ne ugledam na nikog...da budem sav svoj..samo sam imao jednu slabost...još u kolevci...voleo sam tiho , bezglavo , ludo devojčice , a posle taj prekrasni svet žena...kao dete , od dve godine , naterao sam majku da sašije plavu haljinicu za mene , da se igram samo sa devojčicama...i tako uz njih vasceli život....pa sad kad malo bolje razmislim i ne kajem se zbog te svoje blesave posebnosti....i hiljaditi život proćerdao bih tako , pored ženskog roda ...am kakvi uzorni preci i roditelji...da su mi sotavili švajcarsku , ne bih se premišljao !
 
Meni je Novak Djokovic dosadan. Ne smatram da je postigao nesto posebno. Zena mu je dosadna i veoma su neseksipilni zajedno. Sa tim becenjem je naporan do bola i umislio je da je smesan, pri tom, ima svitu koja mu povladjuje, a on je glup i veruje im. Izigrava majmuna.
 
Ma šta ima Novak da bude bilo kome idol.
Ne treba ni Ceca, ni Jeca.
Nole igra tenis za novac, ko što Ceca i Jeca pevaju za novac.
I više volEm dudinje no Noleta.
A kupine i to divlje,još više.
Aj u zdravlje..:pivce:
 
Ovo tvoje me podseća na ono neću sablju dimiskiju ni ata junačkoga nego kupi mi babo pečenja jarećeg.E taj nas je izbor i doveo do ovog što smo danas a koga zanima kuda idemo dalje nek samo pogleda dole na komentare:worth:
Samo...dosta se do sada matorci češkali po glavi sad će se češkati klinci samo da malo porastu a bogami neki već dobro lupaju glavom o zid pa me zato od njih i ne čudi ništa:think:
 
Poslednja izmena:
...mnim da nas dovde dovedoše junaci sa sabljama dimiskijama - naravno , posle sa narodnim blgajnama i plenom od ajdučije beg lečke u patriotsko inostranstvo...a što se tiče jarećeg pečenja , to je prevara , manipulacija - tad kad je sklepan taj stih , stanovništvo nije milao dovoljno ni proje...taj austrougarski đak , kome "bečki i peštanski izdajnici" , jeli , dobronamerno i prijateljski utuviše srpski patriotizam , kao jojalnom austrougarskom građaninu , posle tih študija napisa i ovo :

„Ah, zašta ginusmo i stradasmo – a šta dobismo!”

...da , amidže su nas prodavale jevtinije od marve u tim njegovim vremenima....

...ipak da se držimo lepote jedenja dudinja ....konačno , dudinje su sa svilenom bubom prešle iz države tog pesnika u srpske atare....tu kod nas , svilene bube izgiboše ostaše samo dudovi , dudinke i rakoja dudovača...sad pa ta rakija beše dobra , ali samo ako odstoji u burencetu od duda...pa vele , mustre za talpe-duge za burad i prange stigoše zajedno sa dudinjama....majstori mustre prenosili na naslednike...a ovi tako redom...što moljci , što nemar , tek jednog dana pinteri skontaše nema više ništa od mustri...sad retko ko zna da napravi bure po meri...niko nikad od majstora nije znao da konstruiše mustru...karađorđevići i brozovci naseliše kraišnike po dudarama , a oni izkrčiše dud...sad nema mustri , nema duda , nema buradi od duda , pa nema ni dobre rakije dudovače...a što je to bila mučenica....razgali srce...

...pre dvadesetak godina , kad se bila bitka sa kapetanom Draganom, kad je bio vitez kraiški , od kraišnika nije mogao čovek usta da otvori...a ja im pripovedam o dudovači i buradima od duda...a oni bi da kupe...malo morgen , nema mustre za duge od buradi...nudio sam im da nađu pametnjakovića koji će da konstruiše mustru duge za bure od 86,3 L- a dobiće akov rakije...a oni , mukajac ...posle zaredim međ sve naše lokalističke zajednice , sa ovom forom - jok , niko da išta od toga prozbori...ej rođaci , inžinjeri pričaju kako oni nisu pintari - baš sam prost !...pitah i neke prečane , pa i amidžine podomke...jok more....tako to biva sa tim velikanima našim...veliki su samo na jagnjetini , jaretini i dobar život u dijaspori , a niko živi dugu za bure nezna da konstruiše.....srpsko atinjani , pojma nemaju da se jedan mudri atinjanin obogatio zahvaljujući svojim znanjima i buradima...a drugi se opet atinjanin iz zezanja obogotio i svako bure za vino razbio sa 100 litra vode....naši srpskoatinjani , vele dovoljno je što su patriote u tom neprijateljskom okruženje...lako je biti patriota u majčici srbiji , ajd budi patriota u inostranstvu...ajd uz svu srpsku apanažu u dukatima , nije lako biti patriota međ tuđincima !
 
Niko ne treba da zeli da bude kao neko drugi.Vec decu,od najranijih dana,treba usmeravati,da budu u svemu "original". U principu,svaka kopija je losija od originala.
.
Uspeh Novaka Djokovica u sportu,za svaku je pohvalu.Ali,to je njegov uspeh,i niko
ne treba ni da mu zavidi,niti da zeli,da bude kao on.

Samo ljudi,koji su slabe neizgradjene licnosti,imaju svoje idole.Idolopolklonstvo je
veoma los znak, ustvari,to je pokazatelj,da ta osoba,nema izgradjenu meru vrednosti,sopstvene licnosti.

Mislim da je jedno od najgorih vidova idolopoklonstva,ono,usmereno na nekog
politicara.Nema dobrog i postenog coveka,kome je bavljenje politikom,osnovno
zanimanje.Politika uopste nije pozitivna,bilo ko se njom bavio,u bilo kojoj
zemlji.

Treba postovati,svaki uspeh,nekog coveka,na bilo kom planu.Treba postovati
one osobe,koje su se ostvarile u nauci,umetnosti,sportu itd.Ali,nikada od njih
ne praviti idole.

Samo covek,koji ceni sebe,ume u granicama,bez poltronstva,da ceni i druge.
 
...čovek duboko u sebi treba da iskaže divljenje i poštovanje prma ljudima koji su postigli takve rezultate od kojih ima prevashodno opšte društvene koristi , pa onda i njihove...ako li je korist samo njegova , onda je zasigurno šteta opšta....kad se divljenje i poštovanje javno iskazuje , onda je to prvi korak ka idolo poklonstvu , koje je kod čoveka ukorenjeno u njegovom karakteru , oću reći to je njegova bezkarakterno svojstvo ulagivača , poltrona , lukavog parazita...a kad se idolo poklonstvo raširi međ stanovništvom , tad ono nema šanse da opstane - destrukcija dolazi po svoje ; tu đavolsko carstvo je nastalo....

...sećam se da su generacije starije od mene bile idolopoklonici nekog Bore Kostića...ma on je bio zakon - kako to sad klinci kažu za svoje idole ..da baš zakon i car....posle su bile neke generacije čiji je idol bio Šekularac , pa Džajić i sad ove kojima je Novak , zakon=car !...umalo da nasednem u tim vremenima na te fore...no kako me majka na svet donela nakrivo , pa u dubini duše nisam voleo da budem isti ni sa kim , pa ni sa samim maršalom - bravarom ( neka nam oprosti Bog grešnim dušama šta sve počinismo verujući njegovim idolopoklonicima , medijima , akademcima i književnicima što patriotskim - što disidenskim ,a naročito zabrađenima ), tu negde pred završetak škole srednje skapiram da su ti idoli ljudski šljam koji ima neviđene koristi od naše glupe nakane , podmukle , da se okoristimo o njihovo ime...te krenem sam putem neznanstva , marginalnosti - ali lične posebnosti...sad kad se osvrnem unazad ovih nekdašnjih ozakonjenih careva nema...skoro svi pomrli...a njihovi idolo poklonici , ne samo što su pomrli , nego silno propatiše i mnogo puta glavom o zid lupaše , ali neslavno pomreše....i ništa...da ih kadgod neko ne pomene od carevanja i divljenja ništa , osta samo pogani vaspitni običaj , da se deci usađuje ta nakazna glupost....

...još su jednobožci idolopoklonstvo označili kao veliki smrtni greh....zbog toga je političko idolopoklonstvo pogubno za narod !
 
Lord Gledston;bt272658:
Niko ne treba da zeli da bude kao neko drugi.Vec decu,od najranijih dana,treba usmeravati,da budu u svemu "original". U principu,svaka kopija je losija od originala.
.
Uspeh Novaka Djokovica u sportu,za svaku je pohvalu.Ali,to je njegov uspeh,i niko
ne treba ni da mu zavidi,niti da zeli,da bude kao on.

Samo ljudi,koji su slabe neizgradjene licnosti,imaju svoje idole.Idolopolklonstvo je
veoma los znak, ustvari,to je pokazatelj,da ta osoba,nema izgradjenu meru vrednosti,sopstvene licnosti.

Mislim da je jedno od najgorih vidova idolopoklonstva,ono,usmereno na nekog
politicara.Nema dobrog i postenog coveka,kome je bavljenje politikom,osnovno
zanimanje.Politika uopste nije pozitivna,bilo ko se njom bavio,u bilo kojoj
zemlji.

Treba postovati,svaki uspeh,nekog coveka,na bilo kom planu.Treba postovati
one osobe,koje su se ostvarile u nauci,umetnosti,sportu itd.Ali,nikada od njih
ne praviti idole.

Samo covek,koji ceni sebe,ume u granicama,bez poltronstva,da ceni i druge.
Ne radi se ovde o poštovanju nečijeg uspeha,uspeh svakako zaslužuje priznanje i može i uzor da bude, ovde se radi o poštovanju Novaka kao čoveka čiji karakter u mnogo čemu karakter našeg roda oslikava i predstavlja i reprezentuje i drugima ( i kao što se vidi zavist i zluradost kod stranih partnera izaziva što se vidi i zapadnoj štampi a i u komentarima onog nesretnoga Matsa :hahaha:)
A individualizam koji ti preferiraš je zapadnjački izum i srpskom biću i tradiciji je ( bio) stran.
 
Pa zar ti misliš da nema nikakve opšte koristi od pozitivnih ličnih primera sportista koji postižu uspehe i cela nacija se u tim trenucima oko njih sabira i navija doživljavajući njihov uspeh kao svoj a uspeh, bolesnoj od poraza duši narodnoj, je kao melem potreban.Ili ti možda znaš i neke druge uspehe i primere koje ja ne znam.

...pogrešio sam i počeo ovde da pišem svoj komentar , pa izbrisa citat --- izvini...mnogo se izvinjavam !
 
Poslednja izmena od moderatora:
Usled epidemije bede, svako markentiško zavaravanje masa nečijim uspehom, bogatstvom, lepotom, rijalitijima, pevačkim uspesima deformisane dece itd je samo šarena laža protiv krčanja creva.
Zamagljivanje istine..kao verovanje u imaginaciju koja će nas spasiti...nečega..od nekoga...
 
Vrela Cica;bt272654:
Meni je Novak Djokovic dosadan. Ne smatram da je postigao nesto posebno. Zena mu je dosadna i veoma su neseksipilni zajedno. Sa tim becenjem je naporan do bola i umislio je da je smesan, pri tom, ima svitu koja mu povladjuje, a on je glup i veruje im. Izigrava majmuna.

prvo, Nole se ne beci vec nosi kontaktna sociva (besramnice)
drugo, postigao je par miliona EUra (sto ti nikad neces)
trece, gde je to do u prostoj srBIJI najvazniji sexiPIL ( ruzno pace)
cetvrto, nije smesan no je sarmantal do bola ( jado)
peto, u srBIJI bre NEMA pametnijeg co`eka od njega ( `lupaco )
____ :rotf: ___ ajme cico-pico svašta ti oko ove ure počne padat na pamet :)))
 
zxy;bt272662:
Pa zar ti misliš da nema nikakve opšte koristi od pozitivnih ličnih primera sportista koji postižu uspehe i cela nacija se u tim trenucima oko njih sabira i navija doživljavajući njihov uspeh kao svoj a uspeh, bolesnoj od poraza duši narodnoj, je kao melem potreban.Ili ti možda znaš i neke druge uspehe i primere koje ja ne znam.

...mislim da je G-đa tTol dala odlčan odgovor , na tvoju dilemu...
..odmah da se razumemo , protivu nijednog idolopoklonika nemam ništa...muljatore i njuhovu profesionalnu paščad poštujem , proučavam , izučavam shodno mojim potencijalima i njihovim razinama - da ne zapadnem u smrtni greh idolopoklonstva...oću reći , da izbegnem u što većem potencijalu kolektivno socijalno stanje , njegovo bedovanje i propadanje...prevedeno , njihov uspeh meni a i nijednom socijalno uništenom građaninu ( čitaj , onaj koji nema partijski imunitet , biznis državni monopol nad državnom blagajnom , ili pak disidenski plaćenik ---botove tu ne svrstavam ....to je beda koja radi ništavne stvari za osušen burek i odbačen prevreo jogurt ) , ne povećava platežnu moć , ne svodi kamate na pristojnu stopu , ne obezbeđuje pristojno plaćen posao , ne povećava životne šanse na radnom tlu , ne obezbeđuje ljudsko , časno i pošteno zdravstvo , sudstvo i obrazovanje....jednostavno , uspeh sportista služi bandi na vlasti da žrtve za trenutak zaborave da su žrtve , i da još više posle takvog zaborava nametne im namet...
...sportski uspesi su laka zabava za svet u pacovskom lavirintu - to tako su okarakterisali neki naučni intelektualci , koji su izbačeni iz obrazovnog sistema , jer su navodno izdajnici roda svog...nihilističke bundžije !...

...a ono od čega opljačkana svetina ima koristi , to se zabranjuje i ubija u začetku - seče u korenu...ovo su genetski modifikovane duhovne koristi , od kojih se svremenom umire od teških bolesti , koje gle čuda prouzrokuje osiromašeni uranijum . životna neizvesnost , egzistencijalni strah - nemogućnost prehranjivanja organizma , gladovanje i bedovanje !
 
Poslednja izmena:
Fanovi Novaka Đokovića moraju da prihvate da postoje ljudi koji ga ne simpatišu.
Meni je baš drago što je objavljen ovaj blog i što su se oglasili ljudi koji nisu Novakovi fanovi.
U redu je navijati za nekog sportisu, ali mislim da je oduševljenje Novakom malo preterano i da je otišlo predaleko,
zato smatram da je potpuno opravdano što neki to nazivaju idolopoklonstvom.
 
...hvala Vexy....
...mislim da je za državne manipulante strašna činjenica što postoje ljudi koji su ravnodušni na zvanično proklamovane veličine sportske , književne , religijske , naučne - pa onda i političke...a ubitačno je to što njihova ravnodušnost prema ovim velikanima širi štetnost stog veličanja po stanovništvo , njegov standard življenja , a samim tim i po državu....
..a za destruktivno manipulisanje i uređivanje ljudi , važno je izazvati snažne emocije kod svakog pojedinca ( nezavisno od toga da li su pozitivne ili pak negativne ) , prema nečemu ili nekome , koje će takvu osubu strpati u grupu i oduzeti joj lično mišljenje a sa njim i integritet...takva osoba zapravo je žrtva , a vrlo često joj se priređuje i predstava u kojoj svoju pripadnost grupi utvrđuje učešćem u masovnoj histeriji....( za očekivati je jedan događaj te vrste , sa onim : Nole , Nole ! Srbija , Srbija - mnogo smo jaki !)...naravno , često se grupe sukobljavaju , a time prazne psihički , te podiže emotivni naboj...rukovođenje ruljom je unosan biznis - dobro plaćen od gospodara života i smrti !
....a ove koje označavam kao ravnodušne , rulja ne voli , jer joj dišu zavrat kao kakva savest - a vlast bi da ih izbriše sa spiskova postojanja ....
...ovde nije reč o navijačkim potrebama u nekim sportskim aktivnostima...jer takozvani profesionalni sport nije sportska aktivnost koja oplemenjuje aktivnog učesnika u njemu i priprema ga za humane podvige u nauci , medicini , obrazovanju , industriji ili pak drugim ljudskim korinim pa i lepim zanimanjima...ovo je biznis , visoko profitabilan , koji stanovništvo kontroliše preko takozvanog idolopoklonstva i idolopokloničke grupe usmerava jedne protivu drugih...ludilo , plaćaš da te slude i sluđenog kontrolišu - to su vatreni navijači , ili ti fanovi...
 
Vexy;bt272672:
Fanovi Novaka Đokovića moraju da prihvate da postoje ljudi koji ga ne simpatišu.
Meni je baš drago što je objavljen ovaj blog i što su se oglasili ljudi koji nisu Novakovi fanovi.
U redu je navijati za nekog sportisu, ali mislim da je oduševljenje Novakom malo preterano i da je otišlo predaleko,
zato smatram da je potpuno opravdano što neki to nazivaju idolopoklonstvom.

Ja to smatram smaranjem i on mi je dosadan. A samo da kazem toj nekoj, koja je rekla za mislione eura. Ja sam zaradila vec odavno ne samo milion, nego mnogo vise, tako da mene ne interesuje njegov novcanik. Nisam znala da treba da nosi naocare, ali to svakom moze da se desi i dalje mi nije zanimljiv kada se beci i kezi.
 
...imao sam negde neki blesav tekst : "moć i logika novca" - moram da ga potražim i ponovo turim ovdi , može biti koristan za diskusiju....

...e sledeću sliku ima da foto-šopiram do neprepoznatljivosti , jer na slici se on ne kezi - kažu to je takva priroda njegovog lica...mislim takav je i u duši !...srpska suprotnost DORIJANA GREJ A ( mislim , onaj je na slici bio simpatično unakažen a u stvarnosti dopadljivo lepuškast - pa mu posle karakter izbio na lice , preslikao se i sa slike i iz duše...a ovaj naš je takav kakav je ,,, kakav je na slici , takav je u licu , pa je takav i u duši...neznam otkud im to , da ga imentuju kao nekakva suprotnost Dorijanovu - zaista ; zavide mu na lepoti ---novčanika , šta li , jer Dorijan je novac nasledio , a ovaj zaradio kao teniserska mašina ) !
 

Back
Top