Savet oko studiranja

Idem u internacionalnu skolu U Beogradu, i do sledece godine treba da se odlucim u kom prawcu cu nastaviti moje skolovanje.

E, sad treba mi savet, ako vas ne mrzi, napisite samo shta mislite, shta bi mi se od sledeceg najwise isplatilo:

1. Knjizewnost
2. Istorija
3. Psihijatrija

Istorija me weoma zanima, ali nisam sigurna da li ce mi se to mnogo isplatiti! Narawno, kada bi wec mogla da biram, ja bih najradije isla u Vojnu Akademiju, ali shta da radim sa vojnom diplomom?:-(

Znacilo bi mi ako bi napisali vase misljenje i podelili neka iskustva samnom, posto sam i dalje weoma nesigurna shto se tice studiranja! :confused:
Hwala :)
 
od knjizevnosti i istorije se neces mnogo ovajditi :)
a za psihijatriju treba da zavrsis medicinu sto je meni dovoljan razlog da odustanem :)
jelena zavisi koje su ti sklonosti,u cemu si dobra,u cemu manje dobra,da li si prirodnjak vise ili drustvenjak...itd...mislim da ti ovde i ne mozemo bas previse pomoci.
 
Pa kad ideš na Vojnu akademiju koliko ja znam dobiješ diplomu i još nekog fakulteta (uglavnom nekog tehničkog) u zavisnosti od toga koji smer biraš...To se malo raspitaj, ali ja sam skoro sigurna u to. Samo tu je za upis potrebna baš visoka psihofizička i pripremljenost i odličan uspeh u srednjoj školi...no, sve se može kad se hoće.
Književnost je lepa, i nije ni loše biti profesor, što da ne....naravno ako ti se to sviđa. Istoriju lično ne podnosim, ali to je već stvar ukusa, s tim da koliko ja znam to baš i ne spada u red deficitarnih zanimanja. kao što reče Banshee za psihijatriju je potreban završen mediciski faks, pa tek onda ideš na specijalizaciju. Psihologija je već nešto drugo, i mislim da je taj faks dosta zanimljiv bar kako sam čula od onih koji to studiraju...
 
pa Istoriju ako ti se stvarno svidja definitvno upisuj ,ja sam hteo isto da je upisem al u vreme kada sam se ja opredeljivao prosvetari su jos vazili za "jad i bedu" pa iz tog razloga nisam upisao i zajebo sam se pomalo:?.Sada vise nije tako moj drug za zavrsenom istorijom predaje u nekoj elektro-skoli ,ima dobru platu sa obzirom da ima malo staza(oko 40 000) i svake godine im povecavaju, plus za ekskurzije dobjaju posebno dnevnice ,a imas leti dva meseca raspusta ,kao i zimi i ostalim praznicima ,ne znam kako sad vec ide . Radno vreme traje najvise 4 sata posto imas 3,4 casova dnevno 5 najvise ,a mozes i da sredis raspored pa da dolazis i samo 4 pa i 3 puta nedeljno u skolu.Jedino je zahebano sto je pored ovih svih beneficija porasla jako traznja za tim poslom u proteklih par godina pa je dosta tesko naci posao u nekoj srednjoj(po meni bolja varijanta) ili osnovnoj skoli tako da gledaj da imas neku vezu u prosveti ili da budes bas jako dobar studnet ako vec upisujes istoriju ,mada ovo sve glavnom vazi i za knjizevnost.
 
Pa, da ono, istoriju gotivim mnogo...Ali vidim po nasim osnownim skolama kako su profesori nesrecni i sa uslowima, i sa platama, pa mi malo opadne zelja :(
Dobro, opet mogu da budem optimisticna, i da se nadam da ce se uslovi Srbiji poboljsati za narednih nekoliko god. ali sumnjam:(
 

Back
Top