Estradni cirkus - Ledeni izazov

a1Ohw2C.gif.pagespeed.ce.CAUtLyNXoM.gif


Kako ja shvatam poenta Ice Bucket Challenge ili Ledenog izazova
nije u polivanju ledenom vodom nego u donaciji kojom bi se prikupio
novac za istraživanje neizlečive bolesti amiotrofične lateralne skleroze.
Medjutim to se kod nas odmah pretvorilo u cirkus.
Starlete,sisate pevaljke,političari,sportisti,manekenke,kaskaderi,
anonimusi koriste priliku da se pojave u žutoj štampi
koja je jedva dočekala da popuni svoje inače siromašne stranice.
Naravno sve je to prožeto neukusom,prozivkama pa čak i uvredama.


 
zxy;bt263802:
Ja razumem samo to da nema te budalaštine belosvetske koja se kod nas ne prima :roll:

To nije budalaština jer je cela stvar pokrenuta da se skrene pažnja na veoma teško neurološko oboljenje, koje u početku dovodi do grčenja mišića a kasnije i njihovog odumiranja. Cilj polivanja ledenom vodom je da onaj ko se poliva oseti to grčenje i simbolično se poistoveti sa obolelima.

U svetu, poznati ljudi prvo daju velike novčane donacije za lečenje ovih nesrećnih ljudi, pa se onda poliju vodom, a kod nas su napravili cirkus od toga.
 
Poslednja izmena:
Kiki_GNR;bt263807:
To nije budalaština jer je cela stvar pokrenuta da se skrene pažnja na veoma teško neurološko oboljenje, koje u početku dovodi do grčenja mišića a kasnije i njihovog odumiranja. Cilj polivanja ledenom vodom je da onaj ko se poliva oseti to grčenje i simbolično se poistoveti sa obolelima.

U svetu, poznati ljudi prvo daju velike novčane donacije za lečenje ovih nesrećnih ljudi, pa se onda poliju vodom, a kod nas su napravili cirkus od toga.

Ni jedna humanitarna akcija nije budalastina pa ni ova.Ali sve sto se radi treba da bude sa merom.Na zalost nase "VIP" licnosti su ovo iskoristile kao mogucnost da promovisu sebe.Kako tumacis jednog od tih koji prozivajuci sledeceg ucesnika za ledeni izazov kaze: "prozivam ga jer je krao"...suvisan je svaki komentar :mrgreen:...ovo je estradni cirkus
 
SibirskiTigar;bt263810:
Ni jedna humanitarna akcija nije budalastina pa ni ova.Ali sve sto se radi treba da bude sa merom.Na zalost nase "VIP" licnosti su ovo iskoristile kao mogucnost da promovisu sebe.Kako tumacis jednog od tih koji prozivajuci sledeceg ucesnika za ledeni izazov kaze: "prozivam ga jer je krao"...suvisan je svaki komentar :mrgreen:...ovo je estradni cirkus

Upravo to sam i rekla na kraju, naši su od toga napravili cirkus, nažalost !
 
Najzad se i neke televizije setise da naprave priloge o zloupotrebi
ove humanitarne akcije.Najvaznije svima koji su se polvali vodom
je da su bili obuceni u nove kupace kostime,slikani pored automobila
ili sedeli na stolici dok im se u pozadini plavelo more skupog letovalista,
spotisti preporucivali svoja polugola tela novim sponzorusama,
kriminalci po obicaju izvodili performanse....

a na racun fondacije ni dinar uplacen..sramota.
 
Чехов је рекао- "Глупост је као Сунце- свуд сија подједнако"...

Ако неко хоће да да прилог за лечење оболелих од те болести- зашто мора да се полива леденом водом? Откуд та обавеза самопонижавања и излагања непријатности?
Полудео свет, нико не сме да каже да је Цар го, и да му је- веома мали...
 
Роло Томази;bt263833:
Чехов је рекао- "Глупост је као Сунце- свуд сија подједнако"...

Ако неко хоће да да прилог за лечење оболелих од те болести- зашто мора да се полива леденом водом? Откуд та обавеза самопонижавања и излагања непријатности?
Полудео свет, нико не сме да каже да је Цар го, и да му је- веома мали...

Slazem se.Ljudi dobre volje koji doniraju novac od srca najcesce ostaju anonimni.
 
Nije to ništa ,kad sam jutros pročitao kako jedna velika država kreditira drugu još veću državu za 1% kamate a od nje uzima kredit sa 6% kamate ja sam se oduzeo ko da me neko u ledeno more gurnuo.Jer sinulo mi da je i to ko polivanje ovo , diljem sveta rašireno i sve uz osmehe zadovoljne ide dalje...sve ko od šale:eek:
A pogodi na čiju grbaču ta razlika pada pa ćeš se osećati i ti ko i ja :sad2:
 
Poslednja izmena:
zxy;bt263935:
Nije to ništa ,kad sam jutros pročitao kako jedna velika država kreditira drugu još veću državu za 1% kamate a od nje uzima kredit sa 6% kamate ja sam se oduzeo ko da me neko u ledeno more gurnuo.Jer sinulo mi da je i to ko polivanje ovo , diljem sveta rašireno i sve uz osmehe zadovoljne ide dalje...sve ko od šale:eek:
A pogodi na čiju grbaču ta razlika pada pa ćeš se osećati i ti ko i ja :sad2:

Zna se po čijoj je grbači,neprijatno se osećam
i jutros kad čitam kako su ministarske ljubimice
iz ove naše napaćene zemlje u torbama iznosile
pare u Dubai.I umesto da ih poapse oni razmišljaju
kako najlakše da nadoknade to pokradeno i
pronadjoše odakle---od penzionera normalno..

A što se tiče razlike od 5% zna se gde je završila,
u džepovima vrhuške u tvojim i mojim sigurno ne.
 
Poslednja izmena:

Back
Top