VREMENSKA REZONANCA

Posle dvodecenijske graje . vike i talambusenja , ispred svenarodne skupštine , na veliki petak , izvikasmo knjaza u njegovom velikom preobražnom svenarodnom postu!
A takva su vremena došla , međ tim sabornim svetom , skupljenim sa kolca i konopca , da je svaka fukara knjazom mogla biti .
I bi on , kad ga vaskrsnu patrijarh uskršnjim jajetom i preobrati u mirotvorca - evropejskog , sa slavjanskom dušom .
Posle tih vremena , lasno izvikasmo i druge knjazove ; te nastaše njihova vremena !
Sudeći po žitijima , njihovim , vreme ih iz dana u dan darivalo sve većim i većim bogatimsvima i životnim plodovima sa narodne grbače .
Za njih se može reći , da imaju bogatu, prebogatu prošlost , zato narod nema nikakvu budućnost .
Eto , takva su kod nas nastala vremena !

"
Pre par dana pročitah na naslovnoj strani moje omiljene žutare, Blica, sledeći naslov: Magnetna rezonanca (nekom bezimenom nevoljniku) zakazana za - 2021 godinu."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumni....881.html?news_id=280024#sthash.abQnRTec.dpuf
 
"
Ja se recimo kao lice sa spiska ne osećam nimalo ugroženijim nego inače. Svi znamo, cenjeni publikume, da je spokojan život u Srbiji već decenijama stvar slučajnosti i sreće i da čovek može ograjisati a da nije ni na kakvom spisku. Ne bih da Naše oslobađam odgovornosti, ali držim da oni nisu pravi krivci. Oni su samo trapavi, zakasneli i pomalo naivni (nisu primetili nagli politički zaokret) operativci jedne ideologije koja je do juče bila državna i od države potpomagana, a pretpostavljam da su većina Našijenaca u doba njene trijumfalne pojave na javnoj sceni bili deca ili se nisu bili ni rodili. U tom smislu, i ja ću napraviti spisak i suštinsku odgovornost za famozni spisak (i sve buduće spiskove) upisati na raboše Ćosić Dobrice, pisca sa stanom u Beogradu, i Koštunice Vojislava, političara sa stanom u Beogradu i Belanovici.

Mnogo crvenbančenja , oko prostog populističko političkog štosa , zvanog : " bacanje prašine rulji u oči " .
Budalisanje ! Sluđivanje ! Zamlaćivanje ! Mlaćenje prazne slame - na pretek !


I ceo ovaj mandat demokratski izabrane vlasti , proćiće sa medijskim budalisanjem i mlaćenjem prazne slame ; jerbo megatrendovci nemaju šta da ponude - ljudski i čovečno ; doduše , takave su i namere njihovog bića i njegovog karakternog ustrojstva !
Njihov političko patriotski profil , isklesan na radikalno socijalističkoj sabornosti i memoramduskoj mudrosti , sa patriotskim besedama svete krave - devedesetih , u vreme buđenja nacinalne svesti , izkristalisao je u homogeno nepromenljivo stanje , tako da je njegova reciklaža , bez totalnog uništenja nemoguća !
Koliko je dobro bio isklesan taj njihov patriotski profil , videlo se kad su izvršili oco ubistvo ; vreme kad je javno , izvršena politička egzekucija nad svetom srpskom kravom !


Sad su ista nastala vremena , na političkoj sceni - kad je reč o vlasti ; zar ne !?

Krug je zatvoren !

U tom zatvorenom krugu biće budalisanja , crvenbančenja - megatrendisanja , do mile volje !


Stoga poštovani publikum , ne treba da brine u vezi toga , štaće biti snama !
Prašina i mrak - a ko na vreme nađe zid , debeo betonski zid , atomskog skloništa , nek na vreme zalepi leđa za njega i peva onu : " Hvaljen Isus" !
Ostali nek gutaju medijsku prašinu , pa šta im slučaj da !


Nemoj posle samo neko da kaže i da se vajka , kako mu nije rečeno , kako nije znao , nije na vreme upozoren i opomenut - pa eto desilo se , nekoliko puta posle devdesetih , bespotrebno , da primi političku vakcinu i revakcinu u mandatu ove novo stare vlasti , koja se evo konstituiše uz blagoslov arhijereja svetog sinoda i većinske opštenarodne volje !
 
"Ovaj tekst je inspirisan svakodnevicom. Pišem ga bez ikakve namere. Ne prozivam. Ne optužujem. Konstatujem."

http://blog.blic.rs/1201/ZONA-SUMRAKA#komentar_poslat

Svojevremeno, kad je slobizam budio nacionalnu svest, osamdesetih, prisustvovao sam skupu na kome je vođena rasprava o novoj socijalnoj pravdi i raspodeli zarada. Sve srpska sabornost, ustala je protivu zdravstvene i obrazovne struke, u poznatom pljuvačko klevetničkom maniru, neargumentovano sa neodređenom retorikom - kliktaški. Skupom su dominirali ljudi srednjih godina, kad je telo u maksimalnom rasponu fizičkih moći, a umne tek treba da lagano dođu. Na govornicu je izašao jedan stariji besednik, koji reče da je pred penziju, pa ne želi mnogo da priča, ali želi da kaže samo: "teško narodu koji se sveti svojim lekarima i ućiteljima". To reče i ode, a predsedavajući, prekaljeni komesar, dade podužu pauzu, posle koje ova misao izgubi svu duhovnu vrednost! Danas je ovo proročanstvo u svoj svojoj istinitosti, stiglo sve nas i obara državu snogu. Mi nestajemo, izumiremo! Svake godine od doba rađanja ovakve nacionalne svesti, nestane nepovratno jedna oveća varoš! Sve nas je manje, a i dalje, drvlje i kamenje na učitelje i lekare! Toliko smo opanćali i lažno predstavili sami sebi te struke, da smo počeli da mislimo i radimo, kao da nisu naši. Jer da su nešto od nas, mislimo, bili bi sveti kao i mi sami. To naše kolektivno ludilo, gotovo je neizlečivo, jer smo uništili one koji treba da nas leče zajedno sa onima koji treba da nas uče! Ta zona sumraka, koja se multiplicira zatajenom mržnjom prema sebi samom, sve više nas uteruju u mržnju prema potomstvu i budućnosti!
 
ŽELJA ZA LEPIM NEZABORAVOM - GOTOVO STO GODINA DISIDENSKE GOLGOTE

" jedini „realni saveznik“ može biti Vladimir Putin, i to samo dok je „Putin - putinovac“."

http://www.kurir-info.rs/dobrica-cosic-nas-jedini-saveznik-je-vladimir-putin-clanak-1338077
http://www.e-novine.com/entertainment/entertainment-izjava-dana/102410-Naknadna-pamjat.html
http://www.nedeljnik.co.rs/sr/2014/04/24/tema-broja/nacionalni-testament

" Na naslovnoj stranici nedeljnika Nedeljnik ugledah svetlozarni lik Ćosić Dobrice, saglasno Nedeljnikovoj proceni, „najvećeg živog srpskog pisca“, „jednog od najvećih srpskih intelektualaca svih vremena“ kome - krv ti *ebem - „nema zamene“. "

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumni....881.html?news_id=280418#sthash.VJquYu8T.dpuf

Polako , ali sigurno , rađa se mit o novom sve srpskom spasitelju na političko despotovskom nebu ! U takvom ambijentu , posve je normalo javno oglašavanje razno raznih proroka , analitičara vizionara i političkih gurua .
Stogaživo čudo je , da nije i pre oglasio se spektakularno , poznati osvedočeni i ovekovečeni , krunisani , ravi svesrpskog nacionalizma ; plaćeni državni disident , ustoličen ilegalnim radom državne bezbednosti još tamo dalekih nekih sedamdesetih - višedecenijski akademik , najštampaniji državni pisac u državnim tiskarnicama ; koji eto pomalo revidira i a poviše falsifikuje svoju političku biografiju - kako kažu , " samrtnički pogibeljno , keša se na zagubljeni čuveni travaj , još čuvenijeg kruga dvojke " .

Posle ovog i ovakvog putiniziranja , kad je pravoslavlje i slavjanstvo ugroženo u " ruskom srcu " Ukraijini ; ako nije već , sigurno će biti proglašen za spoljnog dopisnig člana , sve ruske akademije nauka - mnim , jer Baba Jula to zvanje steče i za manje ljubljenje slavjanskih čizama !
Zato ne treba mnogo žuči izlivati na starinu , koja ulazi u poslednji travaj , zvanim : želja za lepim nezaboravom !

disidenska biografija :

" У току Народноослободилачке борбебио је политички комесар у Расинском партизанском одреду, уредник листа „Млади борац“ и члан Покрајинског комитета СКОЈ-а за Србију. После ослобођења је био члан АГИТПРОПЦентралног комитетаКП Србије, а републички и савезни посланик био је 12 година. "

"
Од 14. фебруара до 26. априла, Добрица Ћосић је, као члан државне делегације, био сапутник председнику Југославије Јосипу Брозу Титу на броду „Галеб“ којим су обилазили афричке земље. "

"
Добрица Ћосић године 1970. постаје члан САНУ "
 
ASTRO ANALIZA: Šta kažu zvezde o novom sazivu Skupštine i budućnosti Srbije?


http://i1.wp.com/www.***************/wp-content/uploads/2014/04/natalna-karta.jpg

CRNOGORSKI MEDIJI: Siniša Mali poslovao sa Šarićem, domaći mediji ćute!


http://www.***************/crnogorski-mediji-sinisa-mali-poslovao-sa-saricem-domaci-mediji-cute.html

MINISTAR UBICA: Novi ministar zdravlja poznat kao “Doktor smrti”!

http://www.***************/ministar-ubica-novi-ministar-zdravlja-poznat-kao-doktor-smrti.html

 
Poslednja izmena:
NESKRIVENA ŽELJA

"Cenjeni publikume, ako ti neko daje (nezarađenu) kintu, onda on s punim pravom očekuje da ti pritiscima popuštaš. " - Ovaj bedni mudrijaški marifetluk , koji se ovde iz nedelju u nedelju usađuje publikumu : da niko u ovoj državi nije zaradio svoju bednu koru hleba , od rudara do lekara , pa stoga lenštine od Leskovca Do Subotice puze i poltronišu do bezumlja - slušam već pet decenija , pa evo i cenjeni prosvetiteljski knjževnik to nam besedi bez stida i srama , po staroj navici nipodištavanja stanovništva u bajagi satiričnom književnom uzražaju . Doduše , nije on jedini, nakotio se taj svet koji veliča i uzdiže te što nam daju nezarađeno ; a oni to što daju mukotrpno zarađuju , tamo negde u belom svetu - pa eto , nama , svojti , dele kapom i šakom !
Što je mnogo , mnogo je ! Mnogo je i za književnu satiru , i za one satiričare koji su se po uzoru na ješu , prodali vlastima za diplomatsku masnu zlatnu gusku,
I treba da nosimo kese na glave !
A ovim trudbenicima , veliko mučenicima , ljubiteljima i braniocimna crno-crvene koalicije , zajedno sa njihovim akademsko književnim braniocima , preporučujem da zaborave ovu svojtu , narod svoj , te za vjeke vjekova odu tamo gde je narod bolji , finiji , radniji i deli kapom i šakom ljudima od vlasti i njiovim braniocima !
Idite bre dobrodašne ljudine, idite u beli svet sa sve vladajućima , ako dušu imate , da se i nama jednom svane !

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/neskrivena_kamera.881.html?news_id=281305
 
"I još jedna stvar. Vidite li vi, čestnejši publikume, da je Overlord i pre roka ispunio obećanje.Beograd je već na vodi. "
- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumni....881.html?news_id=281676#sthash.P2YYX63v.dpuf


Basara sa OVERLORDisanjem !

Ma kritikuj ti te novinčine i skriveno samohvališi svog lebohranitelja ; to je legalna stvar ovđi , makar bila i neargumentovana.Balkanska novidžijska konkurenstk borba , nema pravila , pa nema tu ni uzvišene informativne časti ! Kažu kome je umrla ciganka što ga hvališe , mora samohvalno da poje . Da , tako je to međ nama !
No , završnica me kopka , koja iskoči naizgled iz teme . Stoga priupitah ovu moju kantu ,od net igračke , šat ti hoćeš sa overlordisanjem !
A ona , bezdušnica , izbaci pojmovnik . Veli , overlord je pravi pravcati baštinik . Pa se ja malo brecnu , šta on baštini i na čemu profitira ta vladajuća sila ? Presabra se , pa uvideh u prosvetljenju , on baštini moju nesreću i njenu roditeljku glupost ; sinu mi na prečac , čovek što u izvršnoj što u zakonodavnoj vlasti , već dve ipo decenije ! Upala sekira u med , onako baš debelo ! Baškari se delija na svim mojim mukama ! Ja se pržim , i sa harpom i bez njega - a on piknikuje u raju zvanom srpska vlast !
Pa bi to tolmačenje meni malo , meni ovako blentavom ; pa ova stvar, od elektronske kante , razdvoji tu složenicu na over i lord - i reče , da mi to nekako dođe preko gospodara. Kako bre , preko gospodara - pitam lepo ! Lepo mi i pojasni ! Svakom čoveku gospodar je njegova pamet. A on ti u prenosnom smislu , preko tvoje pameti ima onu medenu sekiru ! Oće reći , moja glupost njegovo bogastvo, blagostanje i meden život !
Iznerviran , malo to izguglam , kad Google , onaj jengleski , napravi petlju i reče ovako nekako bez pojedinosti : taj što baštini to što baštini , preko gospodara , tvoje pameti - kakva je tvoja pamet , pretvoriće ga u prekog gospodara , tvojega.Tako je to - amin
Pazi ti njega , slatkousti anđeoskih ruku , pretvoriće se u mog prekog gospodara !
Ma , bogca ti , jel ti o tome sloviš Basara, kroz ove književno satirične besede ! Reci slaveti , ne muči prost puk !
 
Poslednja izmena:
"Neke stvari se jednostavno ne mogu ni predvideti ni sprečiti. Ali mi, moderni, kao da smo to zaboravili. "

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumni....881.html?news_id=281699#sthash.2ELNgDT6.dpuf

Rekoh li ja , a vi u koš baciste ; taj što baštini=overlord , mic po mic ide ka tiranskom gospodarenju !
A to , tačno je da mi ovdašnji nemamo uticaj na vremenske prilike , ama baš nikakve , kao i mnogi drugi ; no , pametni predupređuju štetna dejstva vremenskih nepogodnih prilika , kad već nemaju komandu nad njima. Tako to bejaše međ pametnima, odkako je sveta i veka . A prosvetiteljski rad oplemenjuje i predupređuje glupost ,neznanje i manipulaciju kao i svaku drugu nesreću !
 
"Kao što trpi gordeljivce, ubice, bludnike, srebroljupce, krivoklernike, lopove i proče (tušta NAS je i tma), Gospod u dugotrpeljivosti trpi i adžuvane. Trpeo bi i one sodomske, ali su okolnosti, da kažemo, bile drugačije. "

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/pecenje_poplave.881.html?news_id=281972#sthash.fBgLczGC.dpuf


Ovdašnje prostore ne može ni jedna nebeska , pa ni zemaljska stihija da zaobiđe ! Ama sve nam nedaće nadođu do guše , a ponekad i prekoglave , da nas podave kako kakav gad i odnesu niz reku života . Tako biva i sa spasiteljstvom - stihijski , sve nas plavno nosi ! Jedino nas neće , čak ni stihijski , a kam te lepe sreće uobičajeno , svakodnevno , strefiti bar kap od svekolikog , sveopšteg poštenja , čestitosti i ljudskog života !
 

Back
Top