...zavještana ljepota...

...ne volim
bez razloga
kad me ne vole
i šetaju
kao da me nema
a življenje je moje
razgranato
i u njemu
mene nema
za sebe
i
zato ne volim
kad postoje oni
koji
ne vole
...posebno ne volim
ljepotu
koja bi da je volimo
a
da ne voli
i takva
zemlji da ode
po legendi
i po iskustvu mome
...kad sam odlazio
ostajala je zadovoljna
ljepota
postigla je
što je sama htjela
sa osmjehom samozadovoljnim
jer nije voljela
a imala je više
nego htjela
...ne volim
kad odem
a ostane voljenje moje
e
to to sam htio reći
i sve
to je...
 
scale.php

...iskustveno
ispitivanje lepog
je dvoboj
u kome pesnik
vrisne od užasa
pre nego što bude
konačno
PORAŽEN...

:think:
 
...posebno ne volim
ljepotu
koja bi da je volimo
a
da ne voli


To i nije lepota. Samo je ljudi tako zovu, jer lakše im je no priznati da za to druge reči, ružnije od ove lepe postoje.Ljudi vole da se razbacuju rečima lepota, ljubav, poštovanje, odgovornost....da se kite ordenjem koje sami sebi, bez zasluga i truda, na revere kače. Oni koji vole i daju, kače ordenje na revere voljenih zato što vole, poštuju, cene, a oni drugi, voljeni, ako ne vole ove što ih vole (a to znači da vole samo sebe, jer ljudsko biće prosto mora nekog voleti da bi živelo) e, oni oni se onda šepure i po neki orden samodokače na sopstvene grudi iz nekih svojih neljubavnih i nedavajućih razloga. Šta ćeš, ljudi i ćudi. Neke možemo odabrati, a neki su nam pak sudbom dodeljeni. I sa jednima i sa drugima se mora naučiti živeti. Snaga Lepote i njena lepota je baš u tome, da pored ružnoće i sa ružnoćom živi i da je nadživi. Eto, to naučih prerano, ali hvala ružnoći na tome, jer nauči me da živim.

...ne volim
kad odem
a ostane voljenje moje
e
to to sam htio reći
i sve
to je...


život :zag:
 
Poslednja izmena:
...ne volim
kad odem
a ostane voljenje moje
e
to to sam htio reći
i sve
to je...

c36e27a86bf5f70bd378fdf7cc350235.jpg


Pesniče samo da ti šapnem voleo si i to je jedino bitno. Ostaje pesma i ostaje ti ljubav, pa makar i tvoja..
Niko ne voli da ostane sam sa svojim voljenjem..ali ne bi valjalo da je ostalo nevoljenje...a to nije u tvom slučaju
...Pesnik voli, pati i ispisuje tragove svoje duše....
...Ne znam da li mi je pošlo za rukom da utešim...ali F a r a o n n ...je Bog sunca....i svetlo njegovo se probija i kroz ovu ponoć...
...veliki pozdrav od mene! :bye:
 
...ostajala je zadovoljna
ljepota
postigla je
što je sama htjela
sa osmjehom samozadovoljnim
jer nije voljela
a imala je više
nego htjela...


Pesma je lepa!
Jedno pitanje,ako si siguran da nije
volela, da li si ti siguran da si voleo i tu ljubav pokazao?
 
...Rosel,-na tvoje jako pitanje odgovaram sa nesigurnoscu
volio jesam
ali
da li je voljenje ako postiji miris
a mirisanje se
samo ocekuje
voljenje se osjeti
a pokayivanje je prvi odsjaj voljenja
ili ono nije bilo jako
...yatekla si me
I molio bih te da
malo vise rayjasnis pitanje jer je
upitno
I iritantno
tj.
na mjestu...
Rosel,-tvoj dolayak
ukayuje Faraonnu
cast...
 
Reci cu ti nesto iz mog detinjstva...
Imam jako spretne ruke,kao mala znala sve da radim...
Znas kako majke uce cerke da budu prave domacice,da znaju kuvati,spremati a usput i neki rucni rad uraditi
Volela sam da sijem,to mi je bio izazov,sila sam sve,ali bas sve.Svi su me hvalili sem mog oca.
Kad god sam mu pokazala sta sam uradila rekao je ..."mozes ti to i bolje".. ili samo odmahnuo rukom.
Bila sam jako tuzna jer mi njegovo misljenje bilo najvaznije...
Posle izvesnih godina,pitala sam ga onako sva drcna i besna ,.."pa kad ces me pohvaliti",bio je iznenadjen
rekao je,"Vidis sine,da sam te odmah pohvalio ti se ne bi trudila da budes savrsena u svom sivenju,vec bi se pomirila i sa malim greskama a ja sam bio jako ponosan na tebe",bila sam jos ljuca na njega i suze su mi bile u ocima,rekla sam mu "Ucio si me da u svemu budem savrsena ali meni je trebala tvoja pohvala a ja bih i pored te pohvale isla dalje...
Sta zelim da ti kazem, neke ne izgovorene reci ili ne napisane, nekom trebaju kao parce hleba mozda cak i vise.Niko ne zna sta je u tvojoj glavi sta ti mislis i osecas.Ljubav se pokazuje delima ona se ne podrazumeva.

zato ne volim
kad postoje oni
koji
ne vole
...posebno ne volim
ljepotu
koja bi da je volimo
a
da ne voli

Sad mi reci da li si joj rekao da je volis ili si podrazumevao da ona to zna ili si ocekivao
da ona tebi kaze da te voli?
Zar se voli samo sto je lepo?
Zar ljubav nije uzajamno davanje i uzimanje bez uslovljavanja?
rekao si...voljenje se osjeti,da, kad se oseti!!!
Ocigledno da nije osetila...
:)
 
Poslednja izmena:
Rosel,-ja sam isto preživljavao od svoga oca i ako sam u poljskim poslovima isto bio ne medju prve nego i prvi ali,-otac uvijek je isto govorio da je to on mogao do podne ...ja sam to znao i znam ...planina me odgajila i uvijek mi je trebalo i pohvaliti me i tako je dijete u meni i danas ostalo...
Tvoje su primjedbe sasvim na mjestu ali riječi u pjesmu složene uvijek su spremne da provociraju i otvaraju sve veće i veće zahtjeve saobrazno veličini u sebi reda osjećaja...
Rosel...ti si Rosel za Faraonn_a Neko, ko mu pravi čast dolaženjem...
 

Back
Top