Vjera kao paravan za mutne radnje...

Najbitniji je pocetak kazu kada zelis da zadrzis citaoca,pa ja pocinjem obicno i bez ikakve zelje da ikoga zadrzavam,pocinjem tako da znam onaj ko ce zeljeti nesta procitati on ce i ostati do kraja ovog teksta i sa razumjevanjem sve procitati, a tu je naslov koji sve govori.

Dragi moji prijatelji i citaoci oni stalni i oni koji nekad eto i udju da procitaju neko moje pisanje,svima vama je poznato kakvo je doslo vrijeme u kojem se sve cijeni,samo se ne cijeni ono sto je vrijedno i ono sto oslikava neku ljudskost kod covjeka. Svjedoci smo da nam je moral nula,da su obrazi kod ljudi postali crni bez mogucnosti da se to crnilo ikad vise skine. Zasto smo postali tako mali,jadni rijetko trazimo odgovor,jos redje taj odgovor trazimo u nama samima,vise to nekako prebacujemo na druge ljude,na ljude koji su iznad nas,koji imaju neku vlast. Da se razumijemo ja ne kazem da ovi nisu bas ti ljudi koji bez morala i obraza vode nas i baskare se nasim parama,ali ima ta gora grupa ljudi koja nije iznad nas,koja je po nekom ranku ista kao i mi,a ti ljudi,bas oni su nekako crni,oni su beznacajna povucena linija koja cak nije ni krivudava na nekim mjestima,ravna bez ikakve emocije,casti,obraza,morala.

Sta je problem danasnjeg drustva sem taj nemoral kojeg sam vec u predhodnim tekstovima pominjao pa necu opet i o tom crnom obrazu sam takodje pisao pa necu opet da se ponavljam. Ovdje zelim da napisem moje miljenje o serviranju lazi,zavadjanju naroda i o tome kako se vec dovoljno isprogramiranim mozgovima ubacuje da je sve oko nas pogresno i da su ljudi druge boje,imena,ljudi koji nam zele zlo,da je samo njihovo iskreno i ispravno,a sve drugo pogresno i iskrivljeno. Ja ne znam tacan odgovor na pitanje zasto se lazi o vjerskoj mrznji forsiraju i ja tragam za tim odgovorom i da se odma razumijemo,ne mislim ja da te mrznje nema i da sve sto se kaze je laz, ali nije to doslo tek tako i ne moze mrznja da se pojavi bez ikakvog uticaja nekog kome to odgovara,ja cu napisati ono sto ja mislim kako je i sta je. Mrznja izmedju ljudi koji su navodno veliki vjernici i veliki cuvari svoje vjere,tradicije i istorije nije mrznja sa kojom su se rodili,vec mrznja koja im je nametnuta. Zapita li se iko od tih ljudi koji nasiljem i uvredama zele da iskazu svoju vjersku ili nacionalnu pripadnost zasto to rade,kome odgovara sva ta mrznja i sva ta krv koja se proliva zbog suludih ideja. Upravo oni ljudi koji stoje iza svih tih monstruoznih podviga, iza vijesti koje nam svako malo paraju usi sa nekom mrznjom,upravo oni iza svih tih paravana varaju narod,uzimaju i prodaju onako kako njima odgovara,ugovaraju poslove koji su povoljni upravo samo za njih i njihove masne kozne fotelje. Zivite u zabludi,borite se protiv necega sto je izrezirano,otvarate put spretnim reziserima da halapljivo grabe ga svojim ciljevima.

Zasto je upravo paravan vjera i kakve to veze ima sa njihovim mutnim radnjama? Kao i sto smo svjedoci tih 90tih godina,najlaksi naci da se zavede narod,da se um covjeka pomuti jeste bilo sirenje vjerske i nacionalne mrznje,a da li su tu mrznju sirile grupe ili pojedinci? Pa sve je pocelo od pojedinaca,opet od pojedinaca koji su bili halapljivi i u tome vidjeli priliku za profitiranjem,kao sto znamo rat je najisplativiji biznis, nije tu jedna strana sve zapocela,tu je svaka strana imala po svog pulena koji je govorio napred,a hipnotisani narod isao napred i ginule za koga? Ginuo za debele koji su zeljeli jos vise i vise i na kraju podjelili kolac na tri dijela,naravno iza paravana jer na sceni su se drugacije predstavili narodu. Svi vi imate pravo da budete protiv ove moje price, ali poslije podjele tog kolaca nisu stali vec do dana danasnjeg uvecavaju svoje apetite i ne dozvoljavaju niko da im se priblizi dok se kriju iza serviranja mrznje medju narodom i stavljanja poveza preko ociju. To je ono kako ja vidim desavanje na Balkanu, opet kazem to je moje misljenje i ne zelim niko da se vodi mojim pisanjem i da razmislja kao ja, zelim samo da razmislite to ce biti dovoljn.

Sa ovim mojim pisanjem znam da ce se pojaviti i oni gore navedeni vjernici koji ce pokusati da ovo moje pisanje preokrenu i kazu kako sam ja neki protivnik vjere i kako sa svojim pisanjem uticem na one koji citaju ovo da ne vjeruju u Boga. Upravo ne zelim to i podrzavam svakog onoga koji vjeruje u Boga,koji postuje svoju vjeru,a i tudju kao sto i ja to cinim. Svaka osoba koja zdravog razuma i bez trunke mrznje ka drugom pristupa svojoj vjeri to je po meni pravi vjernik i takav vjernik zasluzuje svako postovanje i podrsku. Moje pisanje se odnosi samo na one koji sebe nazivaju vjernicima,a ustvari iza toga kriju svoju mrznju i monstruozno razmisljanje. Ovdje ne podrzavam mrznju koja se uvukla medju narod uticajem drugih koji su upravo sve samo ne vjernici. Nadam se da ste me razumili i da nisam sa ovim pisanjem izazvao neki revolt kod vas koji citate,vec da sam uspio da vas malo zamislim i otrgnem od svakodnevnog pranja mozga koji traje godinama.

Hvala na citanju i zivi mi bili ;)...

Nesta od mene posto me dugo nije bilo,na zalost nije poezija,al' eto moze i ovo mozda :)

E da poceo sam da trazim moje pjesmice iz blogova da ih frljnem na neko takmicenje ili sta je vec u mom gradu,ako ima ko da predlozi neki moj rad bio bih mu zahvalan heheheh :)...cisto da vidim gdje sam i sta sam,ne idem ka pobjedi mada ne bih bio razocaran i kada bi pobjedio hahahah (sto nije moguce) ..

POZZZ I HVALA NA CITANJU ;)
 

Back
Top