BRZO TI NALIJEPE ETIKETU ??!

Vidi ova je prava „fufica!“ Momci su skloni da strpaju svaku curu u određenu skupinu prije nego što je i sami upoznaju. Zašto?

Neko je štreber? Pa zar nije sjajno imati dobre ocjene?! Zašto fufica? Nije li super kad privlačiš muške poglede?! Zašto ludača? Ko još želi skriti svoje oduševljenje nečim posebnim?

Jedno ti treba uvijek biti jasno, budi ponosna na to što jesi! Al' stvarno je bezveze kad ti dečki nalijepe neku etiketu, iako je to nekad potpuno neopravdano..

Bilo da je to etiketa štreberke, ludače ili kurvice – etiketa se brzo dobija, a teško je se riješiti...



KURVICA

Mini suknja, dubok izrez, uska odjeća. Često se etiketa kurvice prikači određenoj djevojci na osnovu 'rekla-kazala'. Među prijateljicama se prenosi glas o tome kako je ona imala 'to i to' sa 'tim i tim'. Pri tome naravno nije važno dal' je to istina ili nije.

Ako si baš ti osoba sa etiketom kurvice pokušaj se što prije riješiti. Kao prvo, nikoga ne treba zanimati 'sa kim' ili 'sa koliko' njih si bila. Obrati pažnju na to da baš djevojke iz tvog društva nisu te cure koje šire priče o tebi. Osmisli svoj novi izgled, potpuno je OK da budeš pomalo sexy...
LUDAČA

Ludače su osobe koje su 'izdvojene' od drugih jer žele imati nešto posebno (npr. neki specijalni hobi, kompjuteri, određeni glazbeni pravac i sl.). Ako nemaju krug istomišljenika oko sebe,
onda su to „teški“ individualci.
Dečki često neznaju kako sa tim curama pa im daju određenu etiketu..

Nemora značiti ako imaš neki svoj specijalni hobi da si tim 'čudak'. Pokaži da se zanimaš i za druge stvari i otvoreno dečkima priđi. Tako ćeš poslati poruku da si ti zapravo svestrana osoba.



ŠTREBERKA

Prvo što nekome padne na pamet kad kaže štreberka jest –dosada-.
Uvijek se ona oblači kao teta, na satu uvijek sve zna, a njene ocjene su uvijek i više nego odlične. Kako je to dosadnooo ...Često je zavist najveći razlog za to.
Dečkima su te cure dosadne, ne žele i nemaju vremena za nikoga i ništa, osim za učenje..

Riješi se etikete : ..Nosi trendy odjeću, ali usprkos svemu ostani vjerna svome stilu. Ne hvali se svojim ocjenama, već se raduj u sebi. Pitaj prijatelje ako im je potrebna pomoć, tako ćeš se uvjereno više sprijateljiti sa njima..
 
U pravu si, mi muskarci cesto to radimo, ali sto se mene kao individualca tice, nije tesko skinuti etiketu ako mi dokazes da si normalna ili kako da to nazovem. Cesto ne govorim o devojkama na prvi pogled "e ova je takva i takva" nego posle par razmenjenih diskusija, onda stvorim neko misljenje i kazem kakva je, naravno, cesto menjam misljenja ako vidim da nisam u pravu. pozdrav
 
Ja mislim da su takvi saveti pogrešni: mislim da niko ne treba da se menja zbog okoline, mislim da okolina treba tebe da prihvati takvu kakva jesi. Ako te neko ne shvata, ko ih je*e, ima ljudi (sto posto ima!) koji će te shvatiti, ne trebaju ti mediokriteti koji lepe etikete drugima.
 
Ne slazem se u svemu... tachno je da ljudi ''lepe etikete'' na osnovu toga rekla-kazala. Ali ja sam ti onda u isto vreme i shtreber i ludacha. Oblachim se drugachije od svih u shkoli, slusham drugachiju muziku i ponasham se drugachije, a jedan sam od najboljih djaka. I svi me prihvataju. Ali zashto se ne pitamo ''Zashto ljudi lepe te etikete?'' Mislim ako se devojka oblachi provokativno i ima iza sebe XXX veza na jednu noc onda je i jasno zashto je bije taj glas. Slazem se da je uredu biti sexy ali ne treba preterivati... mogla je da bude isto toliko sexy sa pantalonama i majcom bez ledja, nego dopichnjakom i majcom sa izrezom do pupka...
Chim nekog bije takav glas, onda je i dao povod za tako neshto...
 

Back
Top