Za sve je kriv deda Adam

Zašto? Zašto uvek bežimo od onih koji nas vole a trčimo ka onima koji nas ne vole? Ostavljaš pitomo a odlaziš divljem. Jbg. Jedino objašnjenje je "Zov divljine", pozdravlja te Džek London.
Ukrotiti ono što je neukrotivo. Popeti se na onaj vrh koji je neosvojiv. Želja za pobedom. Pobeda nad samim sobom. Da li ste ikada prešli preko oveće bare? Verovatno da jeste. Kakav je osećaj? Neko će reći - "Mokar". Samo toliko?!? I to je to. A da li ste preskočili potok, pregazilii reku, preplivali Dunav? Shvatate o čemu govorim, zar ne?
Čovek je zaista čudan. Znatiželjan. Radoznao. Mada, "radoznalost je ubila mačku" - zar ne?
Hiljadu loših iskustava smo čuli, ali ipak će mo i mi da probamo. Čovek ne hodi po vodi, al možda ja mogu. Daj da probam.
Još od Biblije i Adama i Eve, kada je Eva dala mome dedi Adamu dala jabuku da proba, pa krenulo sve na zlo i naopako. Šta te briga kakva je jabuka (drvo spoznaje)
E deda deda, jeb*m te radoznalog.

© 2013 Christian Forty
 
Pa nije bas tako,da je za sve kriv deda Adam. Pa zagrizo jabuku,pa pogresio. Pa zar zbog toga,Gospodin Bog ga protera u ovu
dolinu placa.Eto i nama se desi slicno.Imamo divnu,dobru radnu zenu.Imamo sa njom,decu.Zena mane nema. Ali sta? Koleginica udata,na poslu,
bradavice,samo sto ne probiju kosulju.I...zbogom pameti. Zavrsimo u hotelskom krevetu.Posle burnog seksa.Mi skruseno,idemo kuci kod zene,ona kod
svog muza.Osecamo grizu savesti,dok nas hormoni ponovi ne potpale.Pa opet trk u hotel,po novi klimaks.Ali,zar Bog zbog toga,treba da nas
kazni ?Pa ljudi smo! A sve sto je ljudski,nije nam strano. Eto,zato mi je zao deda Adama.I mi smo nasledili taj njegov "porok".Volimo da
zagrizemo,ono sto je zabranjeno !!!
 
...sve ti je dobro i nažalost tačno osim o deda_Adamu .On je iz samog saglasja sa 'grijehom' Evinim i svog odnosa prema njoj prihvatio kao učesništvo jer on nije bio sfinger...nego neko ko u zlu uradjenom učestvuje da podnosi posledice usled starog Oderedjenja,- u Dobru i Zlu...i to drvo je isto znak totemski a unaprijed zasadjeno da bi opstanak tj. ostanak u Raju bio ,- do Vremena...
 
...ma mante ljudi , to ... to sa pramajkom i praocem , to čak i budale ne vide kao metaforu ...pa to nije ni fora - neka ... čovek mora biti skrajcovan onoliko , pa da priča kako uživa kad je mentol - kome je sve prazna tabla ... kao ono , dilki baš rajski živi ... kod nas se akademske i doktorske titule kupuju , ali to još nije dobar razlog da se priča mentolska priča zabrađenih ...

....sve nam tamo neko kriv što u sebi negujemo prostačku pokvarenost i alavost ... mi smo kao nešto radoznali istraživači - pa eto stradamo .... vazdigli smo se u p'izdu materinu - kao vilotići .... sad stradamo kao radovan ---- a naš kazandžija džordž na utu nema zimske gume i jošte ga prisluškuju , pa mudroseranije objavljuju kao svoje dupoumovanje ... aferim nacijo istraživačko stradalna ...

... da je Deda Adam sa Baba Evom i naslutio stvaranje srpštine i nas kao njenih poklonika , umesto sa drveta znanja , bez a da poljubi Evu pojeo bi sve plodove sa drveta smrti .... zeznu se deda !... ali zaista se zeznuo s' nama ovakvima kakvi smo !
 

Back
Top