LIJEPA NAŠA.....I DIO.

ne znam za vaše zemlje...ali ja se sve više sramim svoje domovine..članak je sa facebooka..a pogledajte dolje comments closed...i neka me netko onda uvjeri da samo amerikanci špijaju po internetskim stranicama....neka mi netko takvog što kaže da mu se nasmijem u facu zbog svijeta bajki i to onih ružnih, u kojima živimo....

PRAVOSUDNI SKANDAL: Nadu Landeku zatvorili jer je prozivala MUP i Ministarstvo financija?!
Posted on 23.08.2013 by editor


U utorak je Landeka imala dojmljiv nastup na Hrvatskoj televiziji, gdje je primjerima pokazala da u Ministarstvu financija ne govore istinu kad tvrde da su riješili problem pljački građana preko ilegalnih kreditnih ureda. Samo dva dana kasnije po nju je u 5 sati ujutro došla policija te ju bez obrazloženja pritvorila i iza rešetaka bolesnu držala satima!

Piše Damir Kramarić

Koliko se građanin, koji se bori za pravdu u Hrvatskoj, mora bojati onih koji bi ga trebali štititi te u koliko je velikoj opasnosti nakon što DORH-u ili policiji prijavi kriminal, pokazalo je i najnovije skandalozno policijsko privođenje Nade Landeke, predsjednice Veronika Vere, udruge za zaštitu žrtava pravosuđa, koja se u zadnje vrijeme u javnosti istaknula zalaganjem za žrtve takozvanih kreditnih ureda i koja je zbog prešutnog odobravanja i štićenja kriminala javno prozvala Ministarstvo financija, MUP, DORH i USKOK.

U utorak 20. kolovoza Landeka je imala dojmljiv nastup na Hrvatskoj televiziji u ‘Hrvatskoj uživo’ Maje Sever, gdje je u svega nekoliko rečenica i kroz nekoliko primjera pokazala da odgovorni iz Ministarstva financija ne govore istinu kad tvrde da su riješili problem pljački građana preko ilegalnih kreditnih ureda. Samo dva dana kasnije, točnije u četvrtak 22. kolovoza, po Nadu Landeku je u 5 sati ujutro u njen dom došla policija te ju odvela najprije u postaju u Dubravu, a potom i u pritvor u Oranice, gdje su je bez obrazloženja zatvorili i iza rešetaka držali satima. Oko podne su je strpali u policijski automobil, te ju odveli na Općinski sud u Koprivnici na ročište u predmetu koji se vodi protiv Ivana Šalaja, a u kojemu je Nada Landeka tek svjedok. Zanimljivo je da ona prije toga nije dobila poziv od koprivničkog suda, niti ga joj je sud poslao, što je sutkinja kopriviničkog suda na kasnijoj raspravi i sama priznala, a isto je potvrđeno i iz pisarnice suda u Koprivnici.

Nalog za policijsko privođenje i pritvaranje očito je, dakle, poruka i prijetnja istaknutoj aktivistici i prijaviteljici korupcije koja se u zatvoru u Oranicama umalo ugušila uslijed teškog napadaja astme izazvanog stresom i nedostatkom svježeg zraka. Nakon što je prošla svu moguću torturu, nakon što je prekidana napadajima astme (priveli su je bez pumpice i nužno potrebnih lijekova) svjedočila na sudu u Koprivnici, te nakon što se kasnije sama vratila autobusom u Zagreb (policija ju je odvezla u Koprivnicu, ali je nazad nisu vozili, niti su ju prethodno upozorili na činjenicu da si treba osigurati prijevoz), Landeka se vrlo emotivnim pismom obratila Ministarsvu pravosuđa i to na adresu ‘Podrške svjedocima’, te Ministarsstvu unutarnjih poslova. Dijelove njenog prosvjednog pisma ovdje prenosimo.
 

Back
Top