Dragi moji Blogeri

Ja samo da vam se javim blogeri moji,drugovi,kolege po slovu,stihovima i veselju :)...Mislim da nikome ne nedostajem al' eto rekoh da sta skrabnem onako radi sebe (da ne zaboravim pisati). Necu reci da sam dobro posto evo 3dan ko co'ek da oprostite ne mogu sjesti,jer me doljni dio kicme boli a ne znam sto,u glavnom bas vas bole brige za moje zdravlje zar ne :D. Nesto sam iz nekog cudnog razloga,odnosno zagrebo sam namjerno po YT po starim nekim pjesmama,muzicarima nesto me baca na to vrijeme,valjda to sto ga ja nisam mogao "okustiti" ,a kazu da je bilo lijepo,ne pricajuci ovdje o nekoj drzavi,politici itd,vec o kulturi,vrijednosti jednog covijek,bontonu itd. Ne volim ja nesto sad da pricam o onome sto ne znam,sto nisam prozivio,ali uso sam u jednu pjesmu Ivo Robić Moja mala djevojcica,vjerovatno puno vas koji poslusate pjesmu sjetice se i bice mu poznata,kad je meni poznata ovako mladom onda ;D... I nisam se nesta oko pjesme zauzeo koliko sam se iznenadio kada sam ugledao tog pjevaca,onako odjelo,kravata,fino kulturna frizura i sto je bitno,a to ce me folklorasi svatiti :),ugledo sam njegov stav,ono sto bi rekli prav ko strijela. Onda razmislim i tako prelistam jos pjevaca,poslusam,naravno o njihovim glasovim necu ni da pisem jer nisam ja taj koji moze da kritikuje tako nesta,da je neko od ovih vamo silikonskih kraljica pa da i kritikujem,al' ovako stvarno ne mogu. Poslusam te tekstove i taj izraz i uporedim sa danasnjom ponudom muzike,onda razmislim pa kako moze nesta tako divno,kvalitetno da se unisti sa tako odvratnim i besmislenim "pjesmama". Tako mi je krivo sto nema novih muzicara koji se bave muzikom koja je postojala u tim godinama,sta znam to su neke 60te,pa i kasnije je bilo dosta dobre muzike do 90,to je svima poznato,nije mi jasno da se sve tako izopaci,al' u ostalom sta se to kod nas nije izopacilo i izgubilo,sve ono sto je valjalo ispari tek tako. Eto ja malo o muzici progovorio,reko bar nesta da napisem,pisao bi ja jos al' oduzeli mi vrijeme dusmani (heheh salim se),nisu dusmani nego poslovi,ali neka,neka ja znam da vi mene volite hehehehehe

HVALA NA CITANJU I ZIVI MI BILI,A I ONAKO NE CITATE NESTA PUNO,TAKO DA SUMLJAM DA VAS OVI MOJI BLOGOVI ODUSEVLJAVAJU,HEHEHEHEH MORAM MALO DA KUKAM POZZZ ZA SVE VAS KOJI CITATE


POZZ OD ARRY-a :bye::dash::rtfm::roll::whistling::sad2:
 
МОРАЛ И КУЛТУРА

Криза морала у нашем друштву постоји већ дужи период, временски мерено, већ неких 20-так година.
У том периоду је дошло и до потпуног нестанка морала (рат, непосредно предратно време и пар година после рата) ,
односно вадавине неморала, у друштву, друштвеним групама и код појединаца.
Прецизније речено, ми данас немамо основне елементе развијеног и сигурног морала као важне кохезивне друштвене снаге.

Немамо моралне норме, јер се може радити све оно што је у ранијем периоду,
као и у данашњем развијеном, демократском и цивилизованом друштву недопустиво
и подложно јваној грађанској осуди и одбацивању, као што су:
организовани криминал, отворено насиље, крађа, отимоње, ратно профитерство, корупција, преваре,
манипулације,пуцњава и убиства на улици, непотизам, злоупотреба положаја,
трговина људима, недозвољеним средствима, наркотицима, разни црноберзијанци, сиве зоне, политичка трговина,
појава лажних хероја и самозваних вођа, стручњака, гатара, надрилекара, куповина диплома и слично.

Не постоји ни морална осуда, јер друштво, скоро нормално, прихвата све ове неморалне појаве
као саставни део савременог живота и рада.
Не постоје ни моралне санкције за таква дела,напротив, учесници и починиоци многих побројаних дела,
како појединци, тако и групе имају велику моћ па и углед у локалној средини и друштву.

У таквом стању срушен је сиистем вредности који би градио једно здраво, одговорно, праведно и развијено друштво
које би било привлачно и пожељно за све становнике, посебно за младе.

thumb.php


Вредности су стубови морала.
Недостатак морала двоструко делује на младе људе.
На једној страни они се укључују у све патолошке и неморалне појаве, сналазе се и «пливају» у њима,
док на другој страни и сами постају креатори и промотери већине тих неморалних појава у друштву.

. Један део младих се повлачи у апатију и усамљеност,
други избегавају све те активности и покушавају да «гледају своја посла»,
трећи се укључују у организације и покрете које покушавају да врате морал и достојанство у друштво и људске односе.

Све ово развија несигурност и неповерење код младих, посебно тинејџера и деце,
немају представу о значају рада, вредности, солидарности и одговорносзти,
док гледају успон људи који долазе ниоткуда,без знања, образовања и имовинског наслеђа, постају богаташи и утицајни људи...

ДАКЛЕ, ДА СЕ ЛЕМА ИЛИ НЕ ЛЕМА-САД ЈЕ ДИЛЕМА...
 

Back
Top