MOOJA DOMOVINA

Nesta razmisljam sta da napisem i koju temu da pokrenem,nekako nista da mi padne na pamet. Ono inspiracije za kakvu pjesmu nemam,a bgm ni za sta pametno da vam pisem. Nego nesto maloprije citam sve ovo sto se desava,pa pise u Bosni i Hercegovini,Sarajevo neki protesti zato sto kako sam shatio djeca koja su rodjena u skorije vrijeme nemaju JMBG,odnosno imaju neki privremeni al' koji samo vazi na teritoriji vec pomenute drzave. Pa je onda jednoj bebi to napravilo problem jer ona mora da ide u inostranstvo da presadi kostanu srz. Razmislim malo i zapitam se kakva li to treba da bude drzava ili kako je to (ne)organizovana drzava u kojoj moze da "zafali" JMBG-a,aj ono odes u piljaru da kupis krompire pa nema ili u butiku nema patika,ali da nemas JMBG ? Onda se poslije tog zapitam sta smo to mi i ko smo kad to dozvoljavamo da nam rade,da cak vise za njih nismo ni brojevi,a kamoli ljudi,gradjani,seljaci ili ti sta vec. Onda se okrenem na drugu stranu,odnosno gore prema Srbiji pa ni vi ne mirujete,kad kad ustanete i pobunite se za ovo ili ono,bar ne cutite isto tako i Hrvati. Pa se onda ono inteligentno pocesem po glavi i zapitam,postavim sebi pitanje i dam sebi odgovor. Zapitam se : "kakva je ova moja drzava,nit se ko buni nit kome sta smeta". Razmisljam nekoliko trenutaka i onda mi sine da mi zivimo odlicno,da kod nas u ovoj krsnoj,junackoj drzavi sve funkcionise savrseno,da vas preciznije uputim ja zivim u Crnoj Gori,a crnjoj da ne moze biti crnja. Shvatim da je nama sve med i mlijeko,da mi razloga za sjekiraciju nemam bar 1000 narednih godina,mi vam imamo jednog pre$ednika koji i nije pre$ednik al' ga mi tako zovemo i mi mu klicemo i divimo mu se,nego necu ja puno o njemu,odnosno necu vise uopste. Nije mi jasno da li je to do sklada ovog ili debljine vune ali drage komsije nama je sve divno,pa ugledajte se na nas :) . Eto napisah ja nesta i ako ne znam ni sta sam napisao,cisto sam imao potrebu da malo pisem i zagrijem prste,volim ja tako da se pohvalim sa mojom divnom drzavom i ljepotom koju imamo,imamo mi i more al' na zalost ne mozemo da odemo da se malo suncamo,posto su cijene tako uskladjeno sa nama dragim Rusima i ostalim kojima bi dali i da oprostite guzice,ali neka oni su nas zaduzili pa eto mi da budemo ljubazni prema njima,jes' da ne znam kako su nas to zaduzili ali mi opet njih volimo,bolje da oni idu na more,sta bi mi i onako radili dolje,nije to za nas. Mismo vam takodje i ove firme sve privatizovali,primjetio sam da niste ni vi nista gori od nas po tom pitanju,sve smo mi to privatizovali i zatvorili,neki su tu dugovi i nesto pa to sad ne radi,al' vjerujem ja mojoj drzavi sve to tako treba,to je najbolji put za ovu nam drzavu.Meni cak ne smeta ni to sto svakog mijeseca u kolko zelim da razgovaram preko mobilnog telefona (za sta je i predvidjena ova mala spravica) moram dati 1e neke taxe drzavi jer su oni to nesto zeznuli sa jednom firmom,ali neka,dao bi ja i 2e nije mi zao kad je ova meni draga drzava sve dala,nije to samo da dajem 1e za mobilni tel. daje se tu 1e i za TV,struju itd. Vazduh jos nismo poceli da placamo ali mislim da bi trebali,jer veliki je luksuz udisati ovaj nas svijezi ekoloski zrak. To vam je moja drzava i bas nam je lijepo,pa se ugledajte na nas i necete imati razloga da protestujete i tamo se svadjate sa politicarima i vladom,sve su to divni i posteni ljudi,koji bi i zadnju mrvu svoga dali vama. Ja volim mog pre$ednika i ponosim se onim sto on cini za dragu mi drzavu,e tako i vi treba da se ugledate na nas kako mi hrabro,junacki i posteno bodrimo nase drage poslanike... ETO IZLUPAH JA NESTA,HVALA NA CITANJU I ZA KRAJ JEDNA PJESMICA ZA MOJU DRZAVU,A MOZDA I VASU :)


POZZ OD ARRY-a :bye:
 
....kako lako ljudi sebe imenuju "građaninom"...mnogi misle da je tamo gde je na nekoj ledini sklepano par solitera , da je to grad...pa ako se oni ubače u te urbane građevine da su pak oni "građani"...a ja mišljah poodavno, da je građanin čovek od ličnog integriteta i ljudskog suveriniteta - dakle onaj koji je odgovoran za sve svoje slobode koje se baziraju na ljudskosti , zajedništvu i duhovnoj humanosti ...pa kad je odgovoran za sve to , takvu državu gradi i za takove državne tekovine glavu gubi...mišljah i zeznuh se...jerbo moj građanin može živeti bilo gde , i u pustinji i biće građanin...a ovako , kako se danas pojma građanin je onaj koji živi u gradu ; seljak je onaj koji živi na selu ; provincijalac je onaj što živi u zaseoku - dok je pustinjak onaj koji živi u pustinji... tja!....ovakav pojmovnik mnoge ništake podiže na pijedestal građanstva...a mnoge ljudske veličine učini seljacima, provincijalcima i pustinjacima....
 
123loncar;bt237057:
....kako lako ljudi sebe imenuju "građaninom"...mnogi misle da je tamo gde je na nekoj ledini sklepano par solitera , da je to grad...pa ako se oni ubače u te urbane građevine da su pak oni "građani"...a ja mišljah poodavno, da je građanin čovek od ličnog integriteta i ljudskog suveriniteta - dakle onaj koji je odgovoran za sve svoje slobode koje se baziraju na ljudskosti , zajedništvu i duhovnoj humanosti ...pa kad je odgovoran za sve to , takvu državu gradi i za takove državne tekovine glavu gubi...mišljah i zeznuh se...jerbo moj građanin može živeti bilo gde , i u pustinji i biće građanin...a ovako , kako se danas pojma građanin je onaj koji živi u gradu ; seljak je onaj koji živi na selu ; provincijalac je onaj što živi u zaseoku - dok je pustinjak onaj koji živi u pustinji... tja!....ovakav pojmovnik mnoge ništake podiže na pijedestal građanstva...a mnoge ljudske veličine učini seljacima, provincijalcima i pustinjacima....
ne shvata ovaj tvoj komentar na moj blog,otkud to o gradjanima? Nisam ih ja spominjao :)...ne bih ja da dijelim ljude i da sudim ko je gradjanin,a ko seljak,marsovac...nek se djele kako im volja,ja za sebe znam ko sam i sta sam,ako je neko seljak (poljoprivredni proizvodjac koji svoj zivot provodi na selu) postujemo to,ima i onih drugih sto nazivaju seljacima tu se malo pobrkalo,al' te druge nesto i ne gotivim bas...U OSTALOM KO SAM JA DA SUDIM,JA SAMO SVOJE MISLJENJE IZNOSIM :D
 
...crnogorac, pročitaj šta pišeš : "Onda se poslije tog zapitam sta smo to mi i ko smo kad to dozvoljavamo da nam rade,da cak vise za njih nismo ni brojevi,a kamoli ljudi,gradjani,seljaci ili ti sta vec." ...no nije to bio cilj mog komentara ; naime , imao sam utisak da govoriš o tome kako svi u ništavilu strpljivo trpimo i grđe živimo od crva na suncu --- a ovamo većina nas i građanskog atara...stoga reših da kažem da taj pojam podrazumeva čojstvo / ljudskost i odbranu toga po cenu života...evo i turci kako znaju to brane , a jok mi ... eto to htedoh da kažem....takvu iritaciju je izazvalo tvoje kuckanbje po tastaturi za koje reče da je tek onako...pozdrav !
 
123loncar;bt237089:
...crnogorac, pročitaj šta pišeš : "Onda se poslije tog zapitam sta smo to mi i ko smo kad to dozvoljavamo da nam rade,da cak vise za njih nismo ni brojevi,a kamoli ljudi,gradjani,seljaci ili ti sta vec." ...no nije to bio cilj mog komentara ; naime , imao sam utisak da govoriš o tome kako svi u ništavilu strpljivo trpimo i grđe živimo od crva na suncu --- a ovamo većina nas i građanskog atara...stoga reših da kažem da taj pojam podrazumeva čojstvo / ljudskost i odbranu toga po cenu života...evo i turci kako znaju to brane , a jok mi ... eto to htedoh da kažem....takvu iritaciju je izazvalo tvoje kuckanbje po tastaturi za koje reče da je tek onako...pozdrav !
jesam naveo,ali nisam pisao o tome ko je seljak,a ko nije...ovo je bila ironicna prica o mojoj drzavi i ljudima koji su u njoj,koji i dalje,pored svih desavanja klicu jednoj istoj osobi i prodaju se za sitan novac...skoro 90% teksta je ironicno...ni sa kakavom porukom,mada se moze izvuci neka poruka iz njega,cisto moje gledanje drzave iz ugla "zadovoljnog" gradjanina...
 
...tvoja ironija je sama po sebi poruka...s'druge strane , moj komentar je na neki način odgovor na tu ironiju - zaparvo vidi rešenje u prosvetljenju stanovnika i dovođenja njihovih mentalnih svojstava na pojmovno viđenje značenje reči " građanin, kako to ljudski zvuči "....konačno , moj komentar je moj , koliko je i tvoj ironični tekst...to što su velike stambene naseobine na balkanu prepune živih stvorova , što umišljaju da su građani a žive kao idiotski robovi ( bez pobune ) ; to što naše majke ne rađaju Spartake ili ih očevi ubijaju u kolevkama i skamijama , to je svojevrsan problem za koji ne postoji rešenje kao i za svaki drugi balkanski čvor ( ako izuzmemo ubijanja , pljačkanja , rušenja i orgijanja po svetoj dužnosti )....
 

Back
Top