K U L T U R A

Večeras je izvedena premijera REVIZOR, N:V: Gogolja, u režiji Ive Milošević, a u Ateljeu 212..U ovoj komediji o strahu korumpirane vlasti u jednom gradu od dolaska revizora igra čak 19 glumaca iz ansambla Ateljea 212: Gordan Kičić, Nebojša Ilić, Branimir Brstina, Gorica Popović, Feđa Stojanović, Milan-Caci Mihailović, Branka Šelić, Ivan Jevtović, Mladen Andrejević, Bojan Žirović, Milica Mihajlović, Nenad Ćirić, Radmila Tomović. Isidora Minić, Branislav Zeremski, Erol Kadić, Vladislav Mihajlović, Jelena Petrović, Sofija Juričin i Dragan Đukić. Publika je pozdravila glumce ovacijama. Glumci su dali svoj prilog kulturi, publika takođe.
 
Podseti me. U subotu sam gledala mjuzikl "Neki to vole vruće" u Pozorištu na Terazijama.
Prema originalnoj režiji Soje Jovanović predstavu su obnovili Rade Marjanović i Svetislav Goncić.
Prelepa predstava. Ne pamtim da sam se toliko zdravo smejala jer su fenomenalni, posebno Goncić.
Traje skoro 3 sata a aplauz je bio.......ne znam koliko dug, ali mnoooogooo
Nezaboravno veče kada sam bila ponosna što sam sa svim ovim talentovanim i prekrasnim ljudima deo ovog naroda.
 
LJILJA MMM;bt236726:
Podseti me. U subotu sam gledala mjuzikl "Neki to vole vruće" u Pozorištu na Terazijama.
Prema originalnoj režiji Soje Jovanović predstavu su obnovili Rade Marjanović i Svetislav Goncić.
Prelepa predstava. Ne pamtim da sam se toliko zdravo smejala jer su fenomenalni, posebno Goncić.
Traje skoro 3 sata a aplauz je bio.......ne znam koliko dug, ali mnoooogooo
Nezaboravno veče kada sam bila ponosna što sam sa svim ovim talentovanim i prekrasnim ljudima deo ovog naroda.

Ne sumnjam da osoba kao Vi posećuje pozorište, da uživa u toj vrsti kulture. To me izuzetno raduje, naročito zato što je meni pozorište "druga kuća", tj. otac mi je bio glumac, brat mi provodi ceo radni vek u pozorištu. Za mene je pozorište - svetilište...... :heart:
 
Hvala, ali ponekad samo, mada imam kupljene karte, znate one što prodaju sa popustom ....jednostavno se ne stiže od obaveza a i nekih mojih drugih želja i interesovanja. Ipak, izborim se sa vremenom i pronadjem način da odem na neki koncert, predstavu, na otvorenom, zatvorenom, sa suprugom ili prijeteljicama najčešće, što je ujedno i naš ženski izlazak i jako prija. Sad ide lepo vreme, biće toga i napolju sve više.
Pozorište i jeste institucija za poštovanje, a Vama, pošto ste odrasli u njemu, je sigurno od životne važnosti u duhovnom smislu.
 
hvala na ovoj lijepoj preporuci....i Zagreb je pun kulturnih događanja i volim otići....ali sve manje i manje....ima puno malih kazališta sa mladim kazališnim grupama i u njihovim izvedbama osjeća se beskrajan entuzijazam i ljubav prema poslu...sretni ste što ste svoj život podijelili sa takvim ljudim /otac i brat/...ipak je to svijet kreativan, duhovan...laku noć Soradze....sa toplim pozdravom iz Zagreba...
 

Back
Top