pravoslavlje,,,katolicans tvo... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

njuskalo725

pravoslavlje,,,katolicans tvo...

Oceni ovaj blog
rasprava moja sa prijateljem o hriscanstvu i mamicu
odgovor njegov je m eodusevio
,,izgleda da cu se zaljubiti u njega,,i to za sva vremena

Razumi da je veliki dio ljudi polupismen ili nepismen i uopće ograničen u
svačanjima svega pa tako i religioznosti. Jasno da katoličanstvo postoji izvan okvira hrvatske i pravoslavlje izvan okvira srbije.
Ustvari osim hrvatskih katolika i srpskih pravoslavaca,te poljaka katolika i rusa pravoslavaca u ostatku katoličkog i pravoslavnog
svita vlada puno veća tolerancija.Ova dva primjera su jasna,jer su ti narodi imali kroz povjest sukobe pa se na osnovu toga rodila
određena netrpeljivost.Većina svega toga dolazi iz neznanja. Nema savršenog katoličanstva i nesavršenog pravoslavlja i obrnuto,
stvar je u dvije različite tradicije tj.dva različita izričaja jedne te iste stvari,m i tome u kojoj se neko kao pojedinac može bolje ostvariti tj nači.
Šta se tiće propovidi,ja se slažem da je ona dobra i potrebna ..ali samo i isključivo u slučaju ako dolazi iz usta pametnih i učenih ljudi kao šta je navedeni
gospodin kojeg sam ja sluša..apošto većina svećenika katoličke crkve ne odgovara ni približno tom profilu,kamo naše lipe sriće da je nema.
I nemoj više kakiti to hrvati srbi,a drugo nema oprvadanja za zločine.ni na kojoj strani.a činjenica jest da su srbi odgovorniji od drugih za zadnji rat,
jasno ne jedini,jer za rat triba dvi strane..ali su se ratovi vodili na prostoru izvan srbije tako da i to triba uzeti u obzir.
Na kraju šta se tiće kršćanstva i Krista.narodnost,nacija itd nisu preduvjet spasenja ljudske duše.već okviri ovoga svita.na žalost malo ljudi uspiej to svatiti.

Pošalji "pravoslavlje,,,katolicans tvo..." na Facebook Pošalji "pravoslavlje,,,katolicans tvo..." na Google Pošalji "pravoslavlje,,,katolicans tvo..." na My Yahoo! Pošalji "pravoslavlje,,,katolicans tvo..." na Live Pošalji "pravoslavlje,,,katolicans tvo..." na MySpace Pošalji "pravoslavlje,,,katolicans tvo..." na Twitter Pošalji "pravoslavlje,,,katolicans tvo..." na Digg Pošalji "pravoslavlje,,,katolicans tvo..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hirajgoagain (avatar)
    ovde mogu komentare da ti pisem a tamo ne, mozda jer si sad aktivan clan a tamo si bila narandzasta
    verovatno ne samo ja
  2. njuskalo725 (avatar)
    Citat Original postavio hirajgoagain
    ovde mogu komentare da ti pisem a tamo ne, mozda jer si sad aktivan clan a tamo si bila narandzasta
    verovatno ne samo ja
    ne razumem?
  3. hirajgoagain (avatar)
    pa na "prosto" i "istina" ne mogu da ti ostavim komentar a ovde mogu
    ko si ti uopste
  4. hirajgoagain (avatar)
    da nisi onaj venso
    cao :I
  5. faraonn (avatar)
    ...izmedju' ta dva naroda' rodila se netrpeljivost i tu u smislu provjereno antropološkom
    iz neosporene bliskosti ...Srbi i Hrvati su veoma bliske nacije
    ali ih to i najviše razdvaja...i uvijek su radili i rade da se što više distanciraju
    mučno ali,- t a č n o ...od te 'linije nesaglasja' odstupaju samo časni slučajevi i na njima je budućnost oba ova Naroda...
  6. iamblond (avatar)
    ne slažem se moj farraone sa tvojom konstatacijom..nisu narodi radili na distanci....svi, baš svi ljudi na svijetu kada padnu u neimaštinu, besposlicu, kad su im djeca kruha gladna, a na vlasti su im sotonini podanici željni krvi i slave, gramzivci, tada je lako gladan narod zavesti, nabacati im prašinu u oči praznim obečanjima...nahraniti ih otrovom...za mnoga pokolenja..jer rata i mrtvih i krvi je bilo i biti će....ali kad brat na brata ide..a mi smo bili kao braća...što god tko rekao...koliki su miješani brakovi...koliko vas ima rodbine u mojoj zemlji Hrvatskoj, koliko mojih ima u vašoj zemlji Srbiji...etc..etc...najlakše je uvijek okriviti druge za svoju muku....JER TO RADE PAMETNI POLITIČARI....a ljudi, narodi....OVCE..ovo potpisujem jer jedna od tih ovaca sam i ja....jer živim gdje živim...gdje mi je ovan predvodnik glup do bola....izmišlja, priča priče....a ljudi čekaju kao ovce da nas odvede na obečana polja....na ispašu
  7. faraonn (avatar)
    ...Iamblond, draga moja prijateljice, ja sam uvijek krivio firere kaudilje ili dučee ali ko njih toliko iz nekakve lijenosti stalno stavlja na čelo i tako se samo rotiraju sa nekim novim šarenim lažama.Narod guta i opet tako...ona trojica koji su rasuli sve sto su mogli a po mom mišljenju sve u medjudogovorom , tako da su moja Crna gora i ostali ka ovce se zalijetali tamo-amo.Sreća moja te sam bio vani i tamo sam osjetio nekakvu trpeljivost svih i vjera i nacija.Tamo sam ja bio po svim i lokalima i klubovima...narod je to jedan moja Prijateljice...vani nam se smiju jer su uspjeli nas koskom posvadjati a pokušavali su decenijama i konačno smo progutali udicu i što je sad,- ne zna se koja je od ovih jadnih državica jadnija i siromašnija.Ne može se sresti normalna osoba na ulici.Sve je ubijenu u glavu tako da više o dnevnoj politici i ne razmišljaju osim oni kojima je to opis posla a oni su svakako nedodirivi...muka me hvata kako mladjarija shvata vrijeme koje je bilo prije 30. godina kada je ljepota bila ovim prostorima samo provozati se i samo gledati i za svoj groš se provesti a ne misliti s kim se možeš u nepriliku naći ili šta ćeš i gdje reći...ti ja i naše generacije znaju i žao nam je što na trenutak ovi mladji naraštaji ne mogu shvatiti ,- šta je izgubljeno...ja sam bio Tanja reprezentativac u jednom sportu i najbolje znam da u svakom mjestu YU_ge gdje sam dolazio bilo je bez ikakve obojenosti ali zaista tako bez kamuflaže i namještenosti , nego sve iskreno i s poštovanjem, ja to tako i danas imam i nemože mi to nitko osporiti budi sigurna...a moji brakovi su isto mijesani, -prva srbijanka a druga hrvatica a prije i poslije baš svih i nacija i vjera...najiskrenije i najotvorenije Faraonn, svojoj dragoj Iamblond...
  8. lunalu1 (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    ne slažem se moj farraone sa tvojom konstatacijom..nisu narodi radili na distanci....svi, baš svi ljudi na svijetu kada padnu u neimaštinu, besposlicu, kad su im djeca kruha gladna, a na vlasti su im sotonini podanici željni krvi i slave, gramzivci, tada je lako gladan narod zavesti, nabacati im prašinu u oči praznim obečanjima...nahraniti ih otrovom...za mnoga pokolenja..jer rata i mrtvih i krvi je bilo i biti će....ali kad brat na brata ide..a mi smo bili kao braća...što god tko rekao...koliki su miješani brakovi...koliko vas ima rodbine u mojoj zemlji Hrvatskoj, koliko mojih ima u vašoj zemlji Srbiji...etc..etc...najlakše je uvijek okriviti druge za svoju muku....JER TO RADE PAMETNI POLITIČARI....a ljudi, narodi....OVCE..ovo potpisujem jer jedna od tih ovaca sam i ja....jer živim gdje živim...gdje mi je ovan predvodnik glup do bola....izmišlja, priča priče....a ljudi čekaju kao ovce da nas odvede na obečana polja....na ispašu
    Slazem se sa blondikom
  9. faraonn (avatar)
    ...Lu, hoću da se i sa mnom slažeš..I' voli da me kritikuje a zna i ona kao i ja da se ovdje zlo sjeme posijalo i da samo imaju snagu taj korov pročistiti samo svijetli pojedinci janpalohovati se...samo žrtve mogu žrtve iskupiti...a ovi prostori su uvijek znali zabrljati ali i ,- odbrljati...
    Mnogima ide na nerve ovo što mislim i pišem ali je tako znaju i oni ali za razumjeti je trenutne nezacijeljenosti...lako je Faraonn_u kad je mogao uspravno ići i uspravno se vratiti...uspravno svakoga pogledati ali sjenke drugih znaju i po Faraonn_u pasti...no, On je u snazi duha i molbom za posjedovanje sluha...neiscrpljeti snagu poimanja 'Ubilačkih Identiteta' koje je tako mudro i na primjerima iscrpio ,-Amin Maluf...
  10. njuskalo725 (avatar)
    pa na "prosto" i "istina" ne mogu da ti ostavim komentar a ovde mogu
    ko si ti uopste
    napisala sam u blogu ..upoznavanje,,ko sam ja
    ne razumem ..pitanje
  11. njuskalo725 (avatar)
    Citat Original postavio lunalu1
    Slazem se sa blondikom
    ..
    izgleda da su nam sudbine vrlo slicne..nisam reprezentativac...ali sve drugo
  12. lunalu1 (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    ...Lu, hoću da se i sa mnom slažeš..I' voli da me kritikuje a zna i ona kao i ja da se ovdje zlo sjeme posijalo i da samo imaju snagu taj korov pročistiti samo svijetli pojedinci janpalohovati se...samo žrtve mogu žrtve iskupiti...a ovi prostori su uvijek znali zabrljati ali i ,- odbrljati...
    Mnogima ide na nerve ovo što mislim i pišem ali je tako znaju i oni ali za razumjeti je trenutne nezacijeljenosti...lako je Faraonn_u kad je mogao uspravno ići i uspravno se vratiti...uspravno svakoga pogledati ali sjenke drugih znaju i po Faraonn_u pasti...no, On je u snazi duha i molbom za posjedovanje sluha...neiscrpljeti snagu poimanja 'Ubilačkih Identiteta' koje je tako mudro i na primjerima iscrpio ,-Amin Maluf...
    Ma znas da se slazem i sa tobom
  13. njuskalo725 (avatar)
    ee emoram da pohvalim krstaricu
    stvarno su sjajni
    ja sam ovaj post stavila na neki drugi sajt odmah su mi obrisali
    kazu da sam sirila govor mrznje...eeee...
    da li je ovo pismo GOVOR MRZNJE?
    zamisli moje zaprepascenje kada sam to procitala..
    pa ja sam sa namerom okacila njegovo pismo
    da bi se ljudi malo zamislili ..nad onim sto misle i rade
    a misle na odredjen nacin
    ,,jer im je servirano da misle tako
    stvarno...su fuj,,to mi je trauma tog dana bila

evo ,,ne pomeram se od krstarice vise
  14. LJILJA MMM (avatar)
    Lepo......
    Ok.....uz striktno poštovanje oba Pravilnika
    a tekst nije govor mržnje...naprotiv
    Ipak, za neke dublje, a i strastvenije rasprave postoje Forumi Religija i Politika sa edukovanim i stručnim sagovornicima i istim takvim moderatorima
  15. njuskalo725 (avatar)
    verovatno ne samo ja
    ja sam uvek narandzasta
  16. njuskalo725 (avatar)
    pa ovako
    meni je prica oko vera nacionalnosti pripadnosti i ostalim stvarima...jednostavno-nametnuta
    ...nikada mi nije bilo jasno ....ako je meni neki muskarac lep . a tebi nije ,.zasto bi se mrzeli zbog razlicitih uverenja?