STVARNO - ALI STVARNO , ODE MAST U PROPAST !

Čitam po novinama : legendarno miroljubivi , časni i nadasve pošteni abolirani Džajić, udari sabljaša Čovića .... te opet , isto to samo još pridodato, kako sve propade , tu nam je kraj --- i sve tako !

A svojevremeno sam slušao Čiču Miljana, kako pred komunistima apsolvira tezu o uticaju profesionalnog fudbala na odbrambenu moć države i borbenu gotovost vojske . Posle toga ovi stubovi društva ozakoniše visoke kvote premija za sportske radnike i fudbalere ; zbog države - jeli ; rudari postadoše tehnološki nerentabilni viškovi ; Čiča od silnog patriotizma i lojalnosti komunizmu ode da podiže rejting španskom fašizmu sve pevajući onu Ivo Lola ; država nije uspela da se odbrani od unutrašnjeg neprijatelja ; osposobljena vojska nije branila državu već se međusobno podelila i zakrvavila do zlodelateljstva - braneći rogonje ( mislim na đavoljske političare - ne na one sociološke ); patriotizam se sveo na pljačku , otimačinu i genocid nad sopstvenim stanovništvom ; pučanstvo postade teret političkom razbojništvu i ratnom profiterstvu - ništa ne radi a i niko ga i neće, jer pristaje da radi za bednu koru hleba ( bez trunke ljudskog dostojanstva , ponižava se i moljeka i prosijači - zato ih srpski imperijalizam i neće takve kakvi su , makar mu teško stečena preduzeća nikad ne proradila ) .
Skoro sam slušao Anđeoskog Vučića - posle ispijanja pobedničke tomovače i lepljenja plakata širom ljubljene otadžbine, sa krasnom postizbornom porukom : " HVALA SRBIJO ! (.. MOLIM LEPO , SAMOUBIĆU SE OPET - ko velim ja, P. mi M. mentalno zaostalom ..) - dakle reče čovek da moramo spasti taj stub srpstva , jer od njegovog uspešnog spasenja zavisi spasenje i onih rudara bez rudnika i ovih nikakvih plačipizdastih radnika bez posla . U tom smislu i predsednik je oslobodio nekoliko hiljada kriminalnih duša iz zatvora ( jer završiše i taj univerzitet ), sa ovim čuvenim časnim ljudima - sportskim radnicima ; samo da se spasi sposrtsko srpstvo i sa njim domovina.
Elem ovaj bivši socijalista , koga je još slobizam iznedrio i obeležio kao izdajnika / sorošovca i budi bog snama šta sve ne - dakle taj sabljaš , našao tu našu krasotu , časnu sportsku legendu da iznervira / isprovocira / izmanipuliše da ovaj pukne i napusti spasenje stuba otadžbine. I sad stvarno nema ko da pomogne rudarima iz aleksinca i ostalom neupošljenom svetu, koji em nije u sportskom časnom duhu odnegovan i vospitan , em je još i kao navijač gotovo JE nikakav ( uostalom videće se na paradi ponosa s'proleća , kakav je )..
 
Nabasam u novinama na ovaj komentar :

"scoby | 24/01/2013 21:52
Broj preporuka: 29

Nedavno je bg Gazda, zafatio iz gradske kase (kao da je njegova) i galantno castio "Zvezdu" sa 12 miliona za "isplatu minimalaca"! Odmah zatim, finansijska (ili neka druga) policija, cesljajuci "Zvezdine" (duple) knjige, pronadje da je samo jedan clan tog "uzornog domacinskog kolektiva", potrosio na gorivo 2 miliona! Ostali "klupski vozaci" su bili blizu, ali ne dostigose taj rekord.
Sad sam u dilemi: da li je "Zvezda" siromasni klub vozaca Formule 1, ili ono sto u stvari jeste - slatko malo drustvance preprodavaca belog roblja, t.j. igraca?"


...ma ljudi , dal je moguće !?...trguju s' sos živi ljudi...neću da verujem !
 
Izgleda Stipane da je tako - baš tako !..... legalizovana i otvorena trgovina s'ljudima , sa otvorenim kriminalom u kome učestvuje pored izvršne i zakonodavna vlast ! Strašno ; a još je strašnije to što stanovništvo u to neće da veruje - čak roditelji učestvuju u toj trgovini sa svojom decom ; zaista strašno / ciganijada / !
 

Back
Top