MOJE PRAVO DA ŽIVIM IZVAN VAŠEG POŠTENJA I VAŠE ČASTI - 7

" Noćna j'eba " - od SVETISLAVA BASARE
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/nocna_jeba.881.html?news_id=248085

Za moju glupost, zakačila se preambulna tvrdnja u ovoj" Komuni" ( nije greška , već činjenica ) ; koju vidim kao ključnu stvar na kojoj se gradi vaspitno manipulativni tekst ( kao nadnica za besčasni hleb ) . Naime , tvrdi se da je bio " nedokazani incident " ! Prečesto ta srpska književna ; bolje rečeno diplomatsko književno disidensko plaćena pamet, traži da joj se očiglednosti dokazuju ; kao da nezna da se očigledne društvene istine kao i matematički aksiomi, ne dokazuju. Hoću da kažem, da se događaj odigrao, između bar dva subjekta koji svoje učešće u njemu i javno ne poriču. I ovo je belodana istina . Stoga nema potrebe , čak ni služinčadske ( koaliciono partijske ), da se ova očiglednost i belodana istina dovodi u pitanje ; naročito ne preko novinskog stupca koji je navodno " glas istine i razuma " . Kao što rekoh : očiglednost se ne dokazuje ! A ovde je čak potegnut premudar zahtev, da se ona prvo dokaže na sudu, pa da se onda vodi rasprava o događaju -- a sve to tako nekako deluje kao sitno mešetarenje i kuravsko intelektualno pezenje , bednije od tabloidske senzacionalnosti i palanačke mudrosti ; pa čak bednije je io od one nacionalističko lokalističke gluposti ( koju su plasirali političari i njihove informativne zujalice ) . Drugo : ovaj događaj okarakterisati kao " incident" /( incident (lat. incidens)događaj, slučaj, neprijatan slučaj; zamerka, prigovor, primedba, upadica; sporedan događaj, sporedna radnja;mali sukob )/, svakako je nastojanje da se cela stvar marginalizuje na kafansko taljigašku budalaštinu i ne sagledava kroz prizmu morala ili etike ( što je časnim i poštenim ljudima već poznata stavr -- to mu doće kao san zatočenika u razbojničkoj pećini ; ali za svaki slučaj sumnjivoj sirotinji i snove treba uskratiti ) . Dakle , ovim činom , akteri ovog događaja u kafani za goste liderskog ranga ( tu ne ulaze protuve koje se pošoraju zbog gluposti - pa završe kod prekršajca , kako se u tekstu primerice stvar navode kao lični primer pa i sugerišu ), pokazali su lice pravne države ( razbojničke pećine , koju vode bahati ništački prostaci sa imunitetom izvučenim iz kriminalneoružane sile ) kojom oni posredno i neposredno rukovode. Ovo nije prvina , da se sudbonosni događaji marginalizuju manipulativnom retorikom kriminalne disidenske pameti. Tako nam je govoreno: lekari štrajkuju u belim mantilima a specijalne UDB-ine para vojne jedinice naoružane do zuba, sa raketnim bacačima .Svako protestuje sa svojim sredstvima - zar ne ? Siortinja sa nemaštinom , goloruka i gologuza ; ljudi od vlasti sa besčašćem i zločinačkom nepravdom, podupretom grubom oružanom silom i manipulativnim institucijama za obrazovanje i informisanje . Posle toga imali smo ubistvo predsednika vlade; nekoliko časnih novinara ; nekoliko časnih vojnika , i tako to , nastalo je besomučno pljačkanje i reketiranje ! I na to je stavljen saznajni veto - čekamo sud da utvrdi postojanje tih "incidenata" , te da nam kaže kako da se u vezi toga ponašamo ( kako ne bi unapred donosili sud, koji može unapred da osudi očigledne ubice i zločince ). Hoću da kažem , da mi ova i ovakva pamet ove "komune" , nudi koštunjavu mudrost neobaveštenosti . Svakako, sa ovako časnim novinarstvom neobavešten sam i živim u mraku i strahu ; jer ono zagovara kardeljevsku filozovsku misao koja je komunu i komunce čuvala sa takozvanom doktrinom preuranjene kritike . Tako i ovo basarisanje, sugeriše nam da se ne upustimo u razumno promišljanje i donesemo kritičan sud u vezi događaja ( bez utvrđivanja prekršajne krivice i kazne - a ona postoji , mislim na prekršajno krivično delo ; kao neljudski zločinački čin prema ljudskom telu, koje je očigledno bezumno zlostavljano - na ovaj ili onaj način , makar da je to telo samo povređivalo a drugi učesnik samo ravnodušno gledao ) , jer je to zlostavljanje ljudskoga tela bila uobičajena šorka ;koju praktikuju svi političari ; rekao bih praktičan rad , na kursu za diplomatskog državnog predstavnika i plaćenog disidenskog književnika ( čovek tako predstavlja ovaj događaj, na svom ličnom primeru ). Pa se nešto pitam u vezi te preuranjene komunske kardeljevštine i koštunske neobaveštenosti , iza čega je proizašla serija ubistava ( sa kojima je i stečeno to slavno mesto prve međunarodne državno razbojničke pećine ) -- dakle, da li to znači da će pod ovom novom definicijom , zvanom: nedokazljivi incident , u budućem pravnom saobraćaju biti podvedeno pa i tako tretirano , svako dranje kože stanovništvu od lica sa imunitetom, koji garantuje državna oružana sila i visokoumno novinarstvo ovakvih kakvi nam to predočavaju !
 
Tako to ide u društvima ogrezlim u žurnalizam, senzacionalizam i bedu.

Ni po babu ni po stričevima... po Srbima - Pali ! / ko da su Napoleoni, jbte.../

Mi smo prešli sve granice-ostaje nam još samo da pređemo i državnu / u Brnjaku i Jarinju /

Normalno, ako to omogućava Protokol o zajedničkom upravljanju granicom / prim- ubilo se od duhovitosti... /

Mi, bre, granicu nećemo da menjamo ni po padeži...' / ako Protokolom nije predviđemo drugačije...

...koji garantuje državna oružana sila i visokoumno novinarstvo ovakvih kakvi nam to predočavaju !



PS, J.ebiga, i naša istorija je napisana kao Knjiga utisaka
 

Back
Top