Ti propadas, ti propadas i dedebilizacija sirokih narodnih masa

Secate se onog filma "Jet set"? U njemu se pojavljuje krajnje neobicna (mozda je adekvatnija rec JEZIVA) pesma pod nazivom "Ti propadas" koju izvodi neafirmisana pevacica Minela. Doticna je preko noci postala popularna (iako apsolutno niko nije znao kako izgleda) , pesma se jedno vreme cula na svakom koraku, a u mobilnom telefonu zauzimala je pocasno mesto. I onda je polako pala u zaborav. Na svu srecu. Pre nekako sam surfovao netom i na jednom sajtu vidim velikim slovima naslov "MINELA (TI PROPADAS) SNIMILA SPOT ZA ISTOIMENU PESMU" Kliknem na link, odem na YouTube i pogledam. Kad ono, haos, kao sto sam i ocekivao. Pevacica jos i izgleda normalno s obzirom na to kako su je ljudi zamisljali. Pesma ponovo postaje aktuelna, ovoga puta njeno video izdanje. Pocinje nova psihicka tortura. To me je navelo na razmisljenje zbog cega je nasa "draga" Minela toliko popularna. Da li to neka mesavina egocentricnosti, ekscentricnosti i egzibicionizma privlaci siroke narodne mase raznolikog koeficijenta inteligencije? Da li niska umetnicka vrednost nekih stvari donosi popularnost vecu od one kakvu bi imalo vrhunsko umetnicko delo? Da li je moguce da na nekom mestu vecu popularnost moze imati kafanska pevacica koja peva o propadanju zbog droge i opijanja nego dela vrhunskih knjizevnika? I tada mi pukne film. Nazovem svoju najbolju drugaricu (novinarku i vrsnu pesnikinju) i kazem:" Jeco, ti i ja snimamo pesmu. Dosta je. U Srbiji svako moze biti pevac, pa zasto ne bismo i mi?" Tisina, nista se ne cuje... "Mislim da imas Minela sindrom, ali hajde. Reci cu Dragani (drugarici) neka smisli muziku." Dragana komponuje, Jeca i ja pisemo tekst, pa sta nam Bog da. U svakom slucaju bice bolje nego Minelino "propadanje". A to sto smo netalentovani... Pa kakve veze ima?! Vreme je da zapocnemo dedebilizaciju ljudi i spasemo ono malo normalnih ljudi sto je ostalo. Ustanimo za spas kulture!:ok:

PS. Jeca je u medjuvremenu smislila i pravi narodnjacki hit. Reci cu samo refren:
"Uzdasi moji i kapi krvi
pravi su dokaz da si bio prvi!":hahaha:
Ima talenta. Zar ne? Ali ipak cu ostati pri nekoj drugoj vrsti muzike....
 

Back
Top