Текстови за лични развој

постоји само један циљ у животу: да будем јачи него претходног дана.

То значи борити се са унутрашњим слабостима. Тежити бољем, бити бољи сваког дана. Усавршавати се стално, и никад не стати у мењању самог себе...

Е сад, најбољи начин за учење је методом покушаја и грешака о томе сам писао у једном ранијем блогу...

Међутим има још начина...

Ту долази интернет...
Предност интернета је што можемо у Googlu, или неком другом претраживачу, укуцати нешто што нас занима и добити резултат без губљења времена, јер наиђемо на људе који су се већ бавили том темом и могу да нам пруже вредне информације...
Али проблем је што на интернету имамо доста људи који пишу о неким темама, а рецимо нису довољно стручни, или то не можемо, због неког разлога, применити на наш случај. И ту губимо доста времена у тражењу одговарајућег садржаја. Исто тако је и са књигама за "лични развој", од њих 10, само 2 се можда могу применити и дати резултат...

Пошто доста обилазим сајтове који за тему имају "лични развој" желео бих да вам предложим пар њих који имају, по мени одличне текстове за лични развој...
Е сад, само желим да кажем, не рекламирам никакав производ, само помажем ономе ко жели да чита ове текстове, да уштеди време како не би лутао по интернету тражећи. Или, ако желите да почнете са изучавањем "личног развоја", која су најбоља места где можете почети...

Само још да кажем, "лични развој" обухвата многе ствари, од постављања и остварења циљева, повећања самопоуздања, уношења различитих вредности и врлина у свој живот, побољшање односа са људима, повећање самодисциплине, смањења стреса итд...

Дакле:

www.stevepavlina.com - ово је вероватно најбољи сајт, барем по мени, са много бесплатног садржаја. Тај Стив Павлина нуди брдо сјајних блогова у архиви , а препоручујем за почетак део са чланцима. Зашто је бесплатно... ако читате схватиће те али у основи, тај Стив Павлина пише блогове о личном развоју који су бесплатни, тако привлачи велики број посетилаца и новац добија преко огласа, а огласе привлачи маса посетилаца...
Наравно ту има неких ствари са којима се ја лично не слажем, али рецимо да од свих ствари које су ту написане, 60% - 70% вреди прочитати... и применити...

Други сајт који препоручујем је www.selfgrowth.com , овде такође можете наћи доста добрих чланака. А и добра ствар је што има део са нпр. successskills где имате одређене текстове и сајтове повезане са материјом која вас занима. Е овде има много више безвредних ствари, али то значи само да ћете проценити шта ваља а шта не и ако вам се не свиђа, кренути даље...

И трећи сајт који препоручујем је www.lifehack.org овде има доста занимљивог садржаја, иако као и код www.selfgrowth.com има доста ствари које нису довољно интересантне, примењиве или им нешто треће фали...

Dodajem još jedan sajt koji bi bilo interesantno pogledati. Reč je o superperformance.com , nije loš, ima dosta članaka.

Шта је ту проблем... Проблем ће имати сви који не познају енглески језик. Нажалост код нас на нету је та област слабије заступљена, има појединих сајтова, који могу послужити, али то је доста ограниченије од наведених, наравно, претражите. Или поставите себи циљ "да за 90 дана научим енглески језик"... то би било до краја октобра, почетком новембра, зависи од предзнања итд. али ако сте упорни, у најгорем случају до краја 2008 године...

Надам се да сам био од помоћи, ко год тражи добре идеје за организовање и побољшање свог живота, нека потражи на наведеним местима, можда нађе нешто вредно...
 

Back
Top