huligani

14443036284f4222d6b5fa5265600185_orig.jpg


..gledam nešto ovu sliku i sve mi nešto žao "huligana"..
Čega mi je zapravo žao? Što su eto - u gomili.

Svima njima je, to je jasno, potreban fajt. ("ajde ptičke..dođite vamo..ša je bilo" i te fore)
Zašto im je potreban fajt? I to je jasno - nervi slabi a pesnice jake.
Zašto su im nervi slabi? Pa zato što nemaju štofa, znanja u name it. Nemaju materijal da bi bili tolerantni.Zato što su eto..zaglupljeni? Pa da.

Ali, nije li žalosno što je svaki navijač, pojedinačno, inokosno, personalno..nula. Ziro.
Što mu treba emocija, osećaj da pripada nekome, nečemu.
I tek u grupi funkiconiše
Sećam se nekad u JNA kako smo svi zezali šiftare kako su jaki samo ugomili, al ajde..


Gledam te pesnice, te zgrčene face pune snage, besa, nepatvorene mržnje prema..prema čemu?
Prema drugoj masi, taboru, plemenu..ili prema životu

Gledam tu žalosnu istopolonost (no girls allowed, moliću lepo)..
tu latentnu pederastiju, sa sve falusoidnim bakljama, užarenim i crvenim..
Tolika energija, koja ne zna (ne sme) šta će sa sobom i onda udara u sve oko sebe (samo ne u sebe)

Mora da postoji neki žešći psiho-zaieb između navijača i ćaleta..

Kažu da su Englezi srihtali svoje huligane najstrašnije, mhm
Da sad idu na utakmice kao nekad, sa sve semenkama i novinama za pod guzu.Aplaudiraju ko u pozorištu.

To je država, nema šta..
A ne ko ovi naši. Lepo znaju da su to društvena okupljanja visokog rizika..
Lepo znaju da je ovo bure baruta..
I oni puštaju decu, da sede na tom buretu i mašu upaljenim petardama..

Zašto?
Zato što im odgovara da ulicama vlada Neizvesnost, Strah i tako ti mrakovi.
Jer ko zna..kad sva ta energija ne bi imala "luft" na utakmicama..ko zna gde bi i kako taj express lonac pukao
i kome u facu

A huligani misle da su baje, nemajući pojma da ovom društvu služe samo kao pisak na express loncu.
 
Bravo. Jedan od najpametnijih komentara.
Da. Suština problema: Pojedinačno nule, u gomili nešto.
To mi nešto liči na stado ovaca.
Ali bez ovna prethodnika.
Ili neka vrsta ventila, nalik onom na Ekspres-loncu?
 
Poslednja izmena:
voleo bih da je neka veselija tema, ali..kanda je ovo naša stvarnost.

I što je paradoks, masa tih huligana su šatro nacionalisti, srbende, odrasli na pljuvačini po Zapadu..a upravo su taj modus navijanja i "uvezli" sa Zapada., pa su sada i oni kao u fazonu..
Samo što se Zapad izgleda opametio i prešao na semenke..a ovi naši još škrguću zubima, i to na koga? Na svoje drugare, rođake..

Pada mi na pamet situacija, gde jedan vozač na raskrsnici propušta drugog vozača da prođe autom..
i ovaj mu prijateljski mahne rukom, sa sve osmehom.
A onda se nađu na stadionu na suprotnim tribinama i, ne znajući jedan za drugog, bacaju kamenice, baklje, jedan ka drugome.

Nije li to blesavo?
Malo pre ljubazni sugrađani..a sada neotesani divljaci..
 

Back
Top