Novogodisnje modne odluke

Svake Nove Godine svako donosi odluke. Vrlo malo njih je uspesno. Ove godine, pred praznim papirom razmisljala sam sta da napisem. Sve moje odluke su bile okrenute iskljucivo ka radu na sebi i potpuno ne povezane sa novcem. Ipak pretres ormana i rasciscavanje garderobe me je naterao da se zamislim. Na sta dajem pare, sta nosim, zasto se uklapam i koliko me to ma kraju kosta. Prvi problem je naravno svakodnevna zimska garderoba-dzemperi, rolke, majice.. Nekim cudom svake godine kupujem sve iz pocetka. Nikada dosta majica (vecito su istegljene ili kratke) , dzempera (ofucanost nakon prvog pranja je neminovna) a rolke 'dave' za vrat i kao da su tudje. Pa kako je to moguce? Jedino se cizme, kaputi, kosulje i svecanije haljine drze! Dakle da pocnem sa popisom: 1. Kupovacu samo, iskljucivo po spisku unapred sastavljenom 2. Kupovacu samo bezvremenske komade 3. Ulozicu u par komada bizuterije najkvalitetnije 4. Rasprodaje cu zaobilaziti 5. I ove godine cu kupiti dve kvalitetne tasne ... Ako sledim ideju da je u knjizevnosti uvek bolji procitati klasike i savladati osnovu svega ostalog onda cu to preneti na garderobu. Bela kosulja, tamne farmerke, fantasticni sako , dobro odelo, kapitalni komad od zlata i najbolji sat koji se moze kupiti. E to je osnova. Imacu 10 stvari ali najboljih a ne pun orman kineskih krpa kojima se raduje moja mama za brisanje podova. U vreme krizi suknje su mozda krace ali je pamet veca. Novac radi za vas kada ga mudro ulozite. P.S. U redu u banci gospodja ispred mene vrlo uobicajeno obucena imala je prelep, ogromni prsten. Pitam je gde ga je kupila a ona kaze pre vise od 20 godina u Spaniji. Kaze bilo je to u srecno vreme kada joj je zivot bio bolji. Danas joj svake zime greje dusu. Bravo za uspomenu i duh.
 
Generalno se slazem s tobom. Nije uzalud ona poslovica - Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari.

S druge strane, zavisi koga sta cini zadovoljnim i srecnim. Ja sam novu godinu docekala u odlicnim (markiranim, jer tesko nadjem odgovarajuci model) farmericama i jeftinoj kosulji kupljenoj na ulici - celih 800 dinara. Ali sam se uklopila u navedeni stil - bela kosulja i tamne farmerke
xmas_smile1.gif
Oko vrata ogrlica na kozici, na njoj privezak od kamena, sa urezanom posvetom za mene, moja najdraza uspomena sa najlepseg letovanja u zivotu...kad je zivot bio divan...

Srecna ti Nova Modna 2012. godina :zjelka3:
 

Back
Top