Flertovanje....

Da li vi ljudi flertujete i da li to vasem partneru (ako ga imate) smeta. Ae neka mi neko prvo odgovori sta to znaci flertovanje. Ja sam po default-u uctiv prema svakoj zenskoj osobi, bila lepa ili sto Mima Karadzic rece u monodrami, "Na ovu navala nije bila". Da li sada mene treba osudjivati zbog takvog ponasanja? Tu su naravno pogledi, toga treba da bude, ali ako ja nju gledm, ne znaci da cu ja nju odvesti u krevet, mislim da je po mome, verovatno bi sledio krevet, ili jos bolje, u kraju, na nasipu pored Dunava, ali kako su se devojke vremenom emancipovale, znam da do toga nece doci.
Ja verujem da znam da flertujem. Posebno kod onih pogleda. Jednom mi je drugar skrenuo paznju da imam pogled bika koji je krenuo na parenje, i da uz to grizem donju usnu. Ja to nisam primetio. Verovatno ja to automatski radim. Mozda zato i imam srece u klubovima, ne znam stvarno. Nego da se vratim na poglede, naucio sam da, zenu ne osvajas, vec joj opusteno prilazis, gledas pravo u oci i nasmesis se. Ako ne uzvrati, okreces glavu na drugu stranu, sipas pice, zapocinjes razgovor sa nekom drugom osobom. Ponavljas postupak s drugom, trecom ... kod jedne ce da upali - dobijes smesak nazad. Prilazis (u roku od max 3 sekunde, inace ode voz), pitas je nesto bez veze, a kad dobijes odgovor (pod uslovom da nije samo DA ili NE), ponavljas njen odgovor na duhovit nacin i dodas nesto svoje. Ona pocne da se smeje, ti nastavljas pricu, ispricas jos nesto duhovito na racun situacije u kojoj se oboje nalazite, ona se jos jace smeje, onda pravis varijacije na tu istu temu i ponudis joj pice ... Iza toga razvijas pricu sam. To nije strategija, je stil.
Ali ima tu i ovih dama koje odgovaraju iskljucivo sa DA ili NE. E i na takvu sam jednom naleteo. Ali da ironija bude veca, ona se kod svoje drugarice raspitivala za mene, pre nekoliko zurki, i kad je dosla neka naredna zurka i kad sam ja nju, je l' te, trebao da startujem, ne znam sta se desilo, ali uglavnom, devojka UOPSTE nije saradjivala!!! Na svako moje pitanje, odgovoriola ja sa DA, na svaku moju konstataciju odgovorila je sa DA, TO JE TVOJE MISLJENJE. Kako su na zurci bile koleginice sa faksa sa kojima sam bio veoma blizak, ali drugarski, nije mi ostalo nista drugo nego da caskam sam sa sobom. Onako pijan i osamucen od alkohola, cinilo mi se da vodim bas duboko inteligentan razgovor, sa samim sobom. Posle, brat bratu, 2 sata, posle povlacenja tema iz zemlje i sveta, o opstem stanju pingvina, i potencijalnom nuklearnom ratu vodecih sila, prekipelo mi je i pitao sam doticnu onako muski. TI SE MENI SVIDJAS, HOCES DA FURAMO NEKO VREME. Ona se postidela ili sta vec, slegla ramenima i rekla, PA NE ZNAM SAD, IMA NEKO I SA NJIM NIJE SVE RAZJASNJENO.
Na moje glupo pitanje nisam mogao da dobijem drugaciji odgovor. I njoj sam se samo nasmesio, poljubio u ruku i otisao da pijem sa drugarima, koji su se u tom trenutku saosecali sa mnom. ZNACI, devojka, koja na postavljeno pitanje odgovori sa DA ili NE - BEZI GLAVOM BEZ OBZIRA!!!
Nego da se vratim na flertovanje. Retko dajem komplimente, sto je mozda losa stvar, jedino sto volim da komplementiram devojci jeste da ima lepe oci samo to, i nista vise. Zasto? E zato sto jedino OCI ne moze da promeni. Mnogo puta sam reko, ozenio bih i nilskog konja samo da ima lepe oci. Ruku na srce, ja flertujem cak i kad necu bas nista da imam sa nekom devojkom, tada mi je jos lakse. Ali da Vam kazem jednu stvar, flertovanje NIJE dobacivanje na ulici, to se zove PRIMITIVIZAM. Junacino, ako ti se svidja, pridji, budi uctiv i zamoli je za ime, to je to, nema filozofije mnogo, posle, sve ide samo...ako nece da saradjuje, nemoj je nazivati KURVOM, nije ona kriva sto si ti (ili ja) njoj ogavan :)) ali zato idemo dalje, zapamti, ONA GUBI :D to je inace parola kojom se ja tesim kad raskinem sa devojkom, ne pomaze bas ni malo, ali se obradujem kad je izgovorim.
DA li Vam se nekada desilo da flertujete sa starijom osobom?? Meni jeste, u autobusus, tacnije u tranvaju. Pre jedno 3-4 godine, u polu praznom tranvaju, dijagonalono od mene sedela je neka dobro-drzeca gospodja sa ogromnim grudima u teksas suknji koja je bila nesto kraca. Ja sam jedno vreme gledao kroz prozor, kad u jednom trenutku snimim nju. Gledao sam joj u grudi, *** do tada nisam video tolike grudi uzivo, na tako malom rastojanju. Ali posle sam joj gledao neko vreme u kolena, jer je taj put do kolena vodio negde dalje. Ja onako, mali i naivan,malo gledam u kolena malo kroz prozor, ali iskusno da me ne uhvati da je gledam. Posle nekoliko minuta, krene gospodja lagano da siri kolena, mic po mic, meni fino, ali jos uvek ja malo malo pa u prozor, Nastavi ona da siri ta njena kolena i tako u jednom trenutku, pogledam je u oci a ona zvera u mene i osmehuje se. Ja u zemlju da propadnem. E ovde sam i ja slego ramenima, kiselo se nasmejao i nastavio da gledam kroz prozor. Gospodja je izasla posle 2 stanice sa istim onim osmehom, a meni je ostala samo EREKCIJA.
Srecno sa flertovanjem, to Vam je pola posla ;)
 

Back
Top