Poznajemo li nashu zzivotinju?

Moji hrckovi ovako skacu po meni.
Sad, ko je koga dresirao, ili ko je tu zivotinja a ko vlasnik, ne znam tacno.
Oni sigurno znaju.
dsc01627d.jpg

biti neciji... san svakog hrcka.
 
Poslednja izmena:
...mislim da je nemoguće upoznati životinju u sebi i ovladati potpuno njom ...da je tako nešto moguće , mi ne bi znali za Arhangela Mihaila i Sv. Georgija ... sigurno , jer mi bi bili oni sami ... tako , preostaje nam da otkrivamo puteve očovečenja .. a to je kod nas na balkanu izuzetno teško jer sve institucije ( čak i religijske ) bodre , hrabre i hrane te životinje u nama ...

.. ja tako vidim ovo pitanje ...a takozvani ljubivci - jedino od njih imadoh iskren podstreh na putu očovečenja ..
 
...pa ako ne mogu da upoznam sebe , pouzdano znam da ništa oko sebe neću upoznati istinito ... biće to samo moja zamišljanja o njima ; pa ako je zver u meni dominantna i te moje životinje biće mojim vaspitanjem prave zveri ( danas takvi mogu se videti na svakom koraku sa takvim životinjama -- a one životinje koje ne prihvate njihovo vaspitanje bivaju mučene i zlostavljane ..... svega tu zverskog ima ); a ako sam na stazi očovečenja , biće to divni takozvani kućni ljubimci ...
...pametan i razložan čovek, ako ima uslove uvek ima kućnih ljubimaca ... naročito je dobro imati psa ... to je pouzdan prijatelj od koga imamo bezrezervnu pažnju , lojalnost i ljubav ... svaki pas ima svoju ličnost i svoj svet koji treba poštovati i uvažavati ... takvim ophođenjem prema psu , čovek zadobija prijatelja do groba ... samo pod takvim okolnostima ( uvažavanja ) treba imati psa ili bilo koju životinju ...
..inače , volim životinje ... ta ljubav prema njima od malih nogu je kod mene i mojih ukućana ... kućni ljubimac član je porodice... inače , zimi kupujem žito za vrapce u dvorištu -- ljudi mi se podsmehuju -- tako to kod mene stoji ...
 

Back
Top