Da li smo verska drzava ili...?

Ministarstvo vera Srbije odvojilo je 98 miliona dinara za usavrsavanje hiljadu nastavnika veronauke!
Da li je republika Srbija verska ili sekularna drzava?Cemu toliki trosak?U vreme najvece svetske krize,u vreme kada je toliko ljudi gladno,bukvalno.Ovo sto se zove drzava razbacuje toliki novac.
Da se razumemo,razbacivanje para je ogromno u svim sferama,pogledajmo samo koliko republickih agencija ima,koliko sluzbenih kola,pa tri konzulata u C.Gori,koliko pom.ministara,drzavnih sekretara...
Protiv crkve nemam nista.Dozivljavam je kao jedno veliko preduzece,veliku kompaniju,ciji sluzbenici rade i odlicno zive.Najlegalnije rade svoj posao i zive od svog rada,bez obzira sto ne placaju ni poreze,ni PDV,ni bilo sta drugo,ali drzava im je to i omogucila,i ok.
Ali zasto onda pobogu onih 98 miliona!?
Ko hoce na veronauku,neka plati,ili neka se angazuju sluzbenici preduzeca,kao stranacki aktivisti u predizbornoj kampanji.
I ovako im je to rad na popularizaciji svoje firme,na povecanju prihoda,buducih generacija,koji ce koristiti usluge njihove firme.
 
..država( a kad kažem država , mislim na sve one koji su u ratno zločinačkom jednovekovnom razdoblju zaposeli sve institucije vlasti i pretvorili ih u naslednu stvar ) , dakle - pretpostavlja da sledeće generacije neće biti ovakve ovce kao mi i bezuslovno dolaziti dobrovoljno na šišanje / mužu / klanje ; stoga sprema kadar koji će ove obraditi još u pelenama , i isporučiti srpštini na klanje ....

..stoga to nije rasipništvo, nego predobra invensticija -- hoće reći . odlično uložena tvoja i moja krv / koža zarad budićih vladajućih vremena... ( nije valjda neko očekivao da će uložiti u školovanje onih koji će ih skloniti s vlasti ) ... ... tako stoje stvari kod nas ( znali mi to ili ne ) ... " živela srpština i ljudska robijašnica u njoj ... živelo premudro rukovodstvo u srpštini odnegovano "
 
Poslednja izmena:

Back
Top