(Co)sinusoida

Imam teoriju, i ne znam da li je naučno dokazana, da se čovekova energija u toku života kreće po pravilnoj cosinusoidi. Period te funkcije je jedan dan, a počinje našim rođenjem.

Pogledajte prilog 201217

Jednostavno, u trenutku rodjenja, imamo puno posla i tada nam je potrebno sve što imamo da prebrodimo taj frustrirajući trenutak. Nakon toga naša eneregija se kreće kao na slici i ovaj jedan ciklus traje jedan dan.

Ti ciklusi se nastavljaju iz dana u dan i nikakvi treninzi ih ne mogu promeniti.

Moj problem je što sam ja rođena u 2h noću. Mislim, problem... Pa sa jedne strane, to znači da se nikada neću obrukati, na nekoj noćnoj proslavi, niti će u kolima krenuti glava da mi kljuca ako je pao mrak, niti ću imati problem da odgledam film do kraja čak i ako počinje jako kasno. Ali sa druge strane to znači da imam veliki problem da se razbudim ujutru.

Nažalost, radi dobrobiti civilizacije, ljudi su se dogovorili (pretpostavljam da su ranoranioci napravili sastanak u 8h kad noćobdija nije bilo u okolini) da radno vreme počinje u 8. Ono što su noćobdije uspele nekako kasnije kroz amandman da proguraju je „klizno do 9“ (sastanak je bio oko ponoći i amandman je jednoglasno usvojen).

Pa i to, ako pogledam iz malo drugačijeg ugla, nije tako loše. Moj najgori deo dana (na slici, ispod deblje horizontalne linije) preživim na poslu. Dno dna je u 2 popodne, kada glava zaista krene da mi kljuca i ništa osim pune šolje jake crne kafe (popularno nazvane abourtuša) ne može mi pomoći da držim oči otvorene.

E onda se nekako dovučem kući, pripravim se, i u 20h moja linija prelazi u pozitivu. Počinje moj najlepši deo dana. Odem na trening,onda odvučem par prijatelja na piće, ali već u ponoć, sve manje budnih ljudi je oko mene.

Čak i moj pas, ode na spavanje već oko 22h (mislim da za pse ne važi „pravilo kosinusoide“ oni su totalni ovisnici o Suncu), a i mačke, čini mi se, ostaju budne samo iz radoznalosti, da ne propuste nešto (a i knjavale su čitav dan)!

I šta onda ja mogu da uradim u 1 sat iza ponoći? Pa ništa... Da objavim jedan blog, nahranim ribice (njihovo sunce ja palim i gasim!) i da potražim neku sovu u susedstvu.

P.S. Za sve koji primete da njihova kriva energije malo drugačije izgleda, par napomena:

- Povremeno se u životu svakog od nas dešavaju takozvana "vremenska zakrivljenja". To je ono kad kažemo "Uh, već je 10 sati, a prošlo je kao trenutak" ili kad pomislimo (a najčešće ne kažemo) "E smorio sam se, trajalo je kao gladna godina". Ovi pomeraji slede staru Njegoševu "čaša žuči ište kašu meda" pa ih je u principu podjednako u životu.
Može se, međutim, desiti da ovih lepih momenata imate mnogo više (drugu mogućnost neću uzimati u razmatranje). Onda će vaša kriva malo požuriti i izgledati otprilike ovako

Pogledajte prilog 201219

- Može se desiti da ste bili spremni da se rodite mnogo ranije nego što ste se zapravo rodili, ali gužva u saobraćaju, babica koja se zapričala sa koleginicama, vaš izbezumljeni otac koji nije mogao da se seti gde je stavio davno spremljenu "torbu za porodilište"... uzrokovali su znatno kašnjenje. Na kraju krajeva, u vašu krštenicu je upisano vreme orijetaciono...

- Vogoncima je jako zabavno da izazivaju "vremenska zakrivljenja"
 

Back
Top