Samospoznaja - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

Samospoznaja

Oceni ovaj blog
Samospoznaja se mladima u skolama i u medijima predstavlja kao dve reci: samo spoznaja.
Oni upravo to i cine, samo spoznaju, trose svoje mlade zivote i dato im vreme pokusavajuci da samo spoznaju sve sto vide.
Niko im nije rekao da ocima ne mogu gledati unutra, nego samo spolja.

-Vecina provede zivot skupljajuci nekorisna i nepotrebna znanja, znanja koja nece generacije uvecavati. Umiru nesrecni, zajedno sa onim sto su spoznali, znajuci da nisu dovoljno otkrili.

-Retki se pod stare dane opamete, pa umorni od decenijskog traganja samo za spoznajom uspore misli, izbistre glavu. Tada otkrivaju da se reci mogu spojiti, i uce da gledaju unutra, u sebe, trazeci dusu, srce. Srce cesto prvi pronadje kardiolog, a kasnije i patolog, jer je vreme isteklo.

-Srecni od malena drze spojene reci samo i spoznaja. Znaju da treba traziti u sebi. Mladi su, pa imaju vremena da nadju. Ono sto u sebi pronadju, prikazuju u obliku umetnosti. Verovatno se bog ni ne moze drugacije opisati.
Pricaju da je tesko nositi ga u sebi, i da se zato umetnici cesto hvataju opijata, alkohola, trudeci se da budu kao ostali.

Obicnog coveka cete prepoznati po tome sto se trudi da se svetu predstavi kao razlicit, jedinstven.
Jedinstvenog cete prepoznati tako sto sebe unizava, pokusavajuci da se svetu predstavi kao obican, mali covek.

Pošalji "Samospoznaja" na Facebook Pošalji "Samospoznaja" na Google Pošalji "Samospoznaja" na My Yahoo! Pošalji "Samospoznaja" na Live Pošalji "Samospoznaja" na MySpace Pošalji "Samospoznaja" na Twitter Pošalji "Samospoznaja" na Digg Pošalji "Samospoznaja" na del.icio.us

Ažurirano 19.10.2017. u 22:31, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hirajgoagain (avatar)
    e pa ja sam obichna

http://mocp.org/collections/mpp/uploads/Industry-of-the-Ordinary3.jpg

nedostaje mi aw a tebi :IIIIIIIIIIIIIIIIII mada sam rekla da necu da pominjem to jer onda mozda lazem
    da li smo sada gotovi
  2. hakim bej (avatar)
    neko nedostaje i meni.
    I ja sam obichan.

Dejv Alen: "Danas punim sezdeset, i ne mislim da je to vredno; ali kada se setim sta je alternativa, onda sam veoma zadovoljan."
    Ažurirano 02.08.2011. u 04:51, autor: hakim bej
  3. hakim bej (avatar)
    "...čovek ne iznalazi ništa novo, već samo opisuje poznato; ili se u njemu pronalazi..."
  4. coviax1 (avatar)
    Ne trebaju misterije čoveku koji ima sebe-to si rekao...
    A ja i dalje začuđen i zadivljen i sobom i svime oko mene!Čudo ogromno!
    Umetnici samo jače čačkaju tu ranu duše nespoznate...
    Moja deca mi se žale da nemaju s kim ni da pričaju i grde me što sam ih tako učio...Sačuvaj Bože...
    A inače-sam sam sebi neobičan,a i sve mi neobično...
  5. mari47 (avatar)
    Tražim sebe u Samospoznaji totalno zbunjena:
    I moja lokacija bi mogla da bude negde na relaciji
    izmedju mozga i srca
    .....jer, mene još ne zanima šta je s one strane duge
    "O tome ću misliti sutra".....
  6. hirajgoagain (avatar)
    pa upisi neku transcedentalnu meditaciju silva metod mislim budizam pun grad zanimacija....
  7. *pustinjakinja (avatar)
    Dobar tekst...