Pokazi mi... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

Pokazi mi...

Oceni ovaj blog
Ne trudite se, sam cu.

Pošalji "Pokazi mi..." na Facebook Pošalji "Pokazi mi..." na Google Pošalji "Pokazi mi..." na My Yahoo! Pošalji "Pokazi mi..." na Live Pošalji "Pokazi mi..." na MySpace Pošalji "Pokazi mi..." na Twitter Pošalji "Pokazi mi..." na Digg Pošalji "Pokazi mi..." na del.icio.us

Ažurirano 28.09.2014. u 22:21, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. coviax1 (avatar)
    Možel ples s vukovima?:D
  2. hakim bej (avatar)
    Sve sto je Bukovski ikada napisao, bila su uputstva kako se osloboditi dostojanstva.

Znate li zasto ples godi?
    Zato sto su to jedini trenuci u celom besmislenom zivotu kada nismo optereceni dostojanstvom.
    Granice dostojanstva su ono sto, zbog konformizma prema svetu, ne zelimo da preskocimo.
    Dostojanstvo nas samo naizgled popravlja. Ustvari, nas dostojanstvo udaljava od ljudskosti, i jedine njegove emanacije - ljubavi.
    Kako smo uspeli da tako isfolirani opstanemo? Tako sto nismo isfolirani prema onome koga osetimo. Prema onome koga zovemo "ljubavi". Ili u mnozini, stvar je afiniteta i kapaciteta.
    Hajde da budemo ljudi. Hajde da se odreknemo dostojanstva, da se podvucemo ispod dostojanstva, i udjemo u ring. Zagrlimo se. Zaplesemo.
    Da se, makar medjusobno, ne osudjujemo, da se bez predrasuda i straha od osude vidimo.
    Istina je, i muskarci placu, i zene prde. Izgovoriti istinu je skoro prihvatiti je.
    Manje foliranja vise plesa.
    Dostojanstvo skini sa odecom, i ponovo obuci kad krenes ujutro na posao.
    Sacuvaj neki komad odece za koje se ne moze zakaciti dostojanstvo. Sacuvaj za ples.
    Ažurirano 01.06.2011. u 18:09, autor: hakim bej
  3. hakim bej (avatar)
    da li sam ja ovo rekao ili samo pomislio?
  4. Morrana (avatar)
    Citat Original postavio hakim bej
    Sve sto je Bukovski ikada napisao, bila su uputstva kako se osloboditi dostojanstva.

Znate li zasto ples godi?
    Zato sto su to jedini trenuci u celom besmislenom zivotu kada nismo optereceni dostojanstvom.
    Granice dostojanstva su ono sto, zbog konformizma prema svetu, ne zelimo da preskocimo.
    Dostojanstvo nas samo naizgled popravlja. Ustvari, nas dostojanstvo udaljava od ljudskosti, i jedine njegove emanacije - ljubavi.
    Kako smo uspeli da tako isfolirani opstanemo? Tako sto nismo isfolirani prema onome koga osetimo. Prema onome koga zovemo "ljubavi". Ili u mnozini, stvar je afiniteta i kapaciteta.
    Hajde da budemo ljudi. Hajde da se odreknemo dostojanstva, da se podvucemo ispod dostojanstva, i udjemo u ring. Zagrlimo se. Zaplesemo.
    Da se, makar medjusobno, ne osudjujemo, da se bez predrasuda i straha od osude vidimo.
    Istina je, i muskarci placu, i zene prde. Izgovoriti istinu je skoro prihvatiti je.
    Dostojanstvo skini sa odecom, i ponovo obuci kad krenes ujutro na posao.
    Sacuvaj neki komad odece za koje se ne moze zakaciti dostojanstvo. Sacuvaj za ples.

Uče nas od malena da budemo takvi.. da ne spuštamo glavu ni milimetar rizikujući pri tom da ogolimo vrat.. tu je slaba tačka.
    Uče nas da je sramota plakati i nepristojno pokazivati emocije u javnosti.
    Uče nas da ličimo jedni na druge.
    Ko se otme, pokose ga.
    Ko se otme, odreknu ga se.
    Etikete se teško skidaju.
    Onda ne umemo biti emotivni jer nas nisu učili kako se kaže Ljubav.
    .................................................. ...........................................

Dostojanstveno ćemo umirati u pokušaju da živimo.

.................................................. .............................
    Ako se pomisli.. možda i nije.
    Ako se kaže glasno.. jel to istina onda?
  5. hakim bej (avatar)
    Jeste curo, istina je. Osim onog pesimistickog :
    .................................................. ...........................................

.................................................. .............................

Spusticemo kriterijume, odreci se dostojanstva, i pronaci lepotu.
    Potrebni su mi saveznici
  6. DUNJA W (avatar)

POtpisujem!
  7. Morrana (avatar)
    Citat Original postavio hakim bej
    Jeste curo, istina je. Osim onog pesimistickog :

Spusticemo kriterijume, odreci se dostojanstva, i pronaci lepotu.
    Potrebni su mi saveznici
    Neka stanu u red i visoko podignu ruke oni koji glasaju za Ljubav!
    Molim prijave potpisati srcem.
  8. hakim bej (avatar)
    Otisak mog srca je na blogu.