Ko uci - znace, ko krade imace - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

Ko uci - znace, ko krade imace

Oceni ovaj blog
Dobrodosli u Srbiju, obecanu zemlju, obecanu al ne znamo kome.
Tamo gde prestaje logika, tu pocinje Srbija.
Tu se logika pise malim slovom a Srbija velikim. Na zalost.

Ne mogu da kazem da mi nije drago.
Kradja je iskreno priznanje vrednosti.
Samo sto lopov, po pravilu, ne zna vrednost onoga sto je ukrao.
Uzeo je posledicu, nusproizvod duse. Ne zna da vrednost ostaje unutra.
Nije uzeo da bi prodao, ili zapalio pa se ogrejao, nego je samo bacio.
Sve bi bilo dobro da postoji link, ili makar potpis. Ustvari, bilo bi idealno.

Ako vam se nekada ucini da pisete dve pesme odjednom, verovatno ste u pravu.
Potrazite svoje reci.

Pošalji "Ko uci - znace, ko krade imace" na Facebook Pošalji "Ko uci - znace, ko krade imace" na Google Pošalji "Ko uci - znace, ko krade imace" na My Yahoo! Pošalji "Ko uci - znace, ko krade imace" na Live Pošalji "Ko uci - znace, ko krade imace" na MySpace Pošalji "Ko uci - znace, ko krade imace" na Twitter Pošalji "Ko uci - znace, ko krade imace" na Digg Pošalji "Ko uci - znace, ko krade imace" na del.icio.us

Ažurirano 19.10.2017. u 23:02, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Tako je to .....davno mi rekoše da pronalaze moje tekstove, pesme.....razbacani delovi moje duše svuda naokolo leže bez potpisa....anonimni...neki tudji ljudi pokušavaju da zakrpe svoje duše tudjim rečima
    I za sve ostalo što reče si u pravu...bacaju...
    Važno je da naša vrednost, koja je sebe ispisala, ostaje u nama...ostalo....ma, to su samo ljudi Hakime
  2. Metronom (avatar)
    Hakime, pa i ti Ljiljo , pravi ste predstavnici Srbije i ovo nije uvreda nego priznanje. Kao prvo osnovna karakteristika Srba je da vise veruju nepoznatima i da njima budu odani prijatelji, a da sa bliskim i poznatim u najmanju ruku zive na "dobar dan' i "dovidjenja". Kao drugo, cista je glupost da se zalite da vam je neko nesto ukarao sto ste stavili svima na raspolaganje, sto je isto srpski. Trece i najvaznije, Srbi ste i po drskosti, jer ne postujete pravila koja su vam savetovana kada ste prvi put ukljucili internet. Ne bi trebalo da budete uvredjeni ovim komentarom, ali ako jeste ja vam se unapred izvinjavam, jer mi to nije bila namera.
    Ps. Hakime, Srbija se pise velikim slovom, cak i van Srbije.
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Saglasna.....i pročitala pravila. Da želim objavila bih knjigu, zaštitila svoja autorska prava...ali ne želim. Zna to i Hakim. Pričamo o nečem drugom, o onome što malo povredi stvaraoca a to je net nevaspitanje . Kad nečiji tekst uzmeš onda je red da napišeš čiji je a ne da ga predstavljaš kao svoj. Ako si već uradio copy/paste teksta onda nije problem još malo pomeriti kursor i prekopirati ime autora ili napisati odakle je uzeto...naravno ako se želi. Ne žalim se ja Metronome, samo konstatujem da su sve to ljudi i takve ih prihvatam...da nije tako ne bih bila ovde skoro svaki dan već prilično dugo stvarajući i ostavljajući na izvolte
    Naravno da se ne ljutim i tvoj post je tačan....net je vlasništvo sviju a kultura je individualna
  4. RiadaT. (avatar)
    I meni se desavalo da pisem dvije pjesme odjednom...povrijedi to čovjeka...al,idemo dalje!
  5. sirijus49 (avatar)
    Dobrodosli u Srbiju, obecanu zemlju, obecanu al ne znamo kome.
    Tamo gde prestaje logika, tu pocinje Srbija.
    Tu se logika pise malim slovom a Srbija velikim. Na zalost

Nadamo se boljem (valjda će biti)!
  6. hirajgoagain (avatar)
    obecana je azilantima iz afrike i azije. avganistana

evropljanima (zapadno)
    arapima

... cenice ono sto mi nismo umeli da cenimo
    u stvari ako hoces da se postuju zakone... pocni od sebe
    postuj bukvalno svaki zakon
    u zivotu nemoj da predjes na crveno svetlo
    ne znam... sigurno ima jos takvih zakoncica... kucni savet... zgrada... sijalice
    pa kad ti uspes... javi se nadleznima
    ok mozda ni oni ne postuju... ali nisam sigurna da zelim da bude bas tako sve pod konac

danas neki citat ali Parafraziracu iz pocetka buna na dahije
    tipa "plakace drumovi za turcima al turaka nece nigdje biti" 0 ne znam tacno

a ti places jer ti je ukrao pesmu : ))
    e pa ebiga... sad ce sarkozi da nam to sredi kako treba

koja je posledica ako ne koristimo tviter.
    Ažurirano 04.06.2011. u 20:40, autor: hirajgoagain