Blogerski kutak - namenski blog

Ovo je blog o blogovima na kome se može ostvariti komunikacija sa moderatorima Bloga Krstarice.

Blogeri mogu postavljati pitanja, sugestije, ideje, pritužbe i naravno pohvale

Ovde će se kačiti razna obaveštenja vezana za rad bloga.

Kako su izmene Pravilnika o blogu u toku, i kako moraju proći odredjenu proceduru, molimo blogere da imaju strpljenja za izvodjače radova i da daju svoje predloge :hvala:

Do ovog bloga ćete uvek moći doći jer će link ka njemu biti u obaveštenju u zaglavlju stranice.


Unapred zahvalni Vaši moderatori Bloga Krstarice
[PROFIL]Borac za prava zivotinja[/PROFIL] :cao:



Ajmo blogeri
Ajmo ljubitelji reči
Da od Bloga našeg
napravimo oazu
da ljudi kod nas po reč lepu
kao po lek dodju
Blogom neka prodju
pa da vide kako eto
duša dušu dušom grli
naš blogerski svete vrli

:heart:
 
LJILJA MMM;bt161392:
R......imaš napredne opcije i olovku pored naslova ....samo stavi kursor na naslon, ne klikći i olovka će se pojaviti....onda klikni na nju......napredne opcije imaš, sad sam ulazila na tvoj blog kao da ga ja pišem (to mogu samo moderatori i postavljači bloga) i to koristiš kada ispravlja već objavljen blog
Ono u nacrtima mora da ima opcija brisanja...možda kockica desno pa klik na nju, požuti tekst....pa dole desno na moderaciju pa obriši
Stvar je u tome da je svako moderator svog bloga.

Na blogu Krstarice si....sa leve strane ima kreiraj blog.....klik tu......dobiješ naziv bloga, mnogo horizontalnih kućica ispod naziva, u sredini veliki beli prostor za tekst a sa desne strane slajlići. Kad ubaciš tekst sa copy/paste ili ga direktno kucaš, pa postaviš slike sa onom kućicom "postavi slike" onda idi na POŠALJI i to je to

Uh,pa ja sam onda radila nesto pogresno..Ok, udjem na blog krstarice..Pa sam isla na "Kreiraj novi tekst"
Ja sam mislila da je to to..Ali nikakve horizontalne kucice, smajlije..nista
Verovatno sam usla na neko pogresno mesto
:) :) Snaci cu se valjda jednog dana..Sada me vise sramota i da pisem..Stvarno delujem mutavo, sto puta mi se jedna stvar objasnjava..
Izvini jos jednom i hvala ti na trudu
 
Evo me opet...Ljiljo, sada tek mi se pojavila "olovka" i sve one opcije koje si mi objasnjavala..
NE znam zasto ali to do sada nije bilo..
Sada sam probala i novi blog i ima "napredne opcije"
Ne znam, mozda je moj komp nesto "bagovao" ako je to moguce
Sada je sve ok..
Najlepse hvala na vremenu i trudu.Pozdrav
 
Evo malo da pomognem (ako mi uspe)
Što se tice nacrta bloga... (ja uvek pisem prvo u nacrte, pa onda objavljujem) vidim da je neko gore napisao da ima problema kad objavljuje iz nacrta blog...
dakle, kad se objavljuje tekst iz nacrta,
klik prvo na olovčicu (dakle i kad je nacrt, mora se klik na olovčicu),
zatim ide se dole, (skroz dole) na ostale opcije, gde pisu i podesavanja i kad ugledate opciju "objavljivanje" e tu treba klik na opciju "objavi odmah",
a kad smo to zavrsili, onda se vratimo goooore i klik na opciju "snimi izmene"
ta opcija je odmah ispod napisanog teksta za blog, dakle ima ta opcija "snimi izmene" i opcija "pregledaj" ali nas zanima opcija " snimi izmene" pa će mo da kliknemo na nju i blog ce odmah, automatski biti objavljen

Opcije


Omogući ostavljanje komentara [?]
Moderiši komentare pre objavljivanja [?]
Pošalji obaveštenje povezanim blogovima [?]
Omogući uvid samo kontaktima i moderatorima bloga: [?]

Razne opcije
Razne opcije:

Automatski raščlani linkove u tekstu
Isključite smajlije u tekstu

Objavljivanje::

Praćenje tekstova u blogu
Način praćenja tekstova u blogu::

Ako nije bilo dovoljno jasno slobodno mi posalji privatnu poruku, nije mi nikakav problem da objasnim koliko god puta treba, jer i sama pisem u nacrte pa eto da pomognem
 
Hvala Ninel i tebi..
Snasla sam se sada, sve je ok,medjutim imala sam problem sto mi se uopste nije pojavljivala "olovka" da bih mogla da ispravim ili dodam nesto..Ne znam zasto,ali nije ni vazno.Sada radi..Hvala najlepse..Jedino sto jos uvek ne mogu da izbrisem "poruku" sacuvanu u nacrtima, ali nije ni vazno , neka stoji..:) ;)
Valjda cu polako i sama ukapirati sve, malo mi je za sada konfuzno, ali ok nista strasno
Pozz
 
Brisanje poruke u nacrtima

Klik na "idi na nacrte"
kad udjes, pogledaj GORE dakle, iznad napisanog teksta Tu je opcija obrisati tekst Klik na nju, videces da tamo ima dva nacina za brisanje "fizicki" i obično meko brisanje, ja izaberem obicno brisanje, klik na kruzić i onda samo bacis pogled malo niže i klik na "obrisi " i to je to

Način brisanja poruke:

Fizički uklonite poruku

Obrišite poruku

Znam da je bezveze kad se ovako objasnjava, ali verujem da ces ukapirati...samo polako :)
 
Poslednja izmena:
Ninel;bt161421:
Brisanje poruke u nacrtima

Klik na "idi na nacrte"
kad udjes, pogledaj GORE dakle, iznad napisanog teksta Tu je opcija obrisati tekst Klik na nju, videces da tamo ima dva nacina za brisanje "fizicki" i obično meko brisanje, ja izaberem obicno brisanje, klik na kruzić i onda samo bacis pogled malo niže i klik na "obrisi " i to je to



Znam da je bezveze kad se ovako objasnjava, ali verujem da ces ukapirati...samo polako :)

Bezveze je samo zato sto ispadoh "mentol" :) :) Mora da mi se crta..hehe
Znam uradila sam bas tako..medjutim nece da je obrise, samo mi pise :
"
R.Welch, nemate dozvolu za pristup ovoj stranici. Ovo je moguće iz jednog od više razloga:

  1. Možda nemate dovoljno prava za pristup ovoj stranici. Da li pokušavate da ažurirate nečiju poruku, pristupate administrativnim opcijama ili drugom privilegovanom sistemu?
  2. Ako pokušavate da pošaljete poruku, administrator je možda onemogućio Vaš nalog, ili nalog još nije aktiviran.
Ali dobro nema veze, ne smeta ni da stoji..Valjda cu jednom imati i tu "dozvolu" :)
 
Hoces, imaces tu dozvolu jedino kad budes moderator :lol: (cim ti je to pisalo, znaci nisi radila kako treba)

Nisi mentol, tako je nama svima bilo u pocetku Neki jos uvek nisu sve ukapirali :zcepanje:

Polako, samo treba malo vremena i strpljenja... verovatno nisi isla pravim redosledom da bi obrisala, vezbaj jos malo :zag:
 
Zamolila bih nekoga od moderatora ako moze da mi obrise blog ( da li je do mog kompa ili do Foruma, jedan isti blog mi se pojavljeje 4-5 puta)
JA sam pokusala da iszbrisem ali mi stize obavestenje da mi je zabranjen pristup stranici..Sta god to znacilo
Hvala unapred
 
Aureliano Buendia;bt170490:
Ljudi, kako da znam da li su mi odobrene te tri poruke koje bi trebalo da pregledaju admini , mislim, nemam pojma gde da gledam i šta da radim, sve je pomalo konfuzno. Kome da se obratim?
Hvala unapred

Moraš napisati 3 posta na nekoj od tema podforuma..Religija, Politika, Svet životinja, književnost, Dom i porodica itd...šta želiš.
Ovo što pišeš na blogu se ne računa jer je blog nezavisan od pisanja po forumu
 
IGNORE NA BLOGU

Dakle ovako treba uraditi kad želiš da nekom zabraniš pristup tvom blogu (da čita i da komentariše)

1. staviti ga na listu nepoželjnih ovako:

- korisnički profil
- levo...uredi listu nepoželjnih
- unedi korisničko ime
- snimi izmene

2. zabrana pristupa blogu ovako:

- korisnički profil
- dole levo "blog"
- dodjemo na dozvole i privatnost
- članovi vaše liste nepoželjnih mogu ....odštriklirati šta se želi (postoje dve opcije)
- snimi izmene
 
PROMENA KATEGORIJE BLOGA

Ukoliko ste blog postavili u kategoriju "nekategorizovano" ili neku drugu i želite da to promenite, tj. tekst bloga prebacite u neku drugu kategoriju uraditi sledeće:

1. otvoriti novu kategoriju na svom blogu, npr "Pesme"
2. otići na editovanje bloga koja se želi prebaciti iz npr. "Nekategorizovano" u "Pesme" i samo štiklirati pri dnu strane ono što želite
3. odštiklirati "Nekategorizovano" i štiklirati "Pesme". Tako se prebaci.

Može se prebacivati samo po jedan blog ....dakle ne više nego jedan po jedan
 
Pitanje.

Novi član foruma, Zodiac Girl, otvorila blog, stavila svoj rad i želi komentare. Ja ne mogu da pišem komentar, iako mije ona javila da je omogućila.

Supermod Milica cobanica može da ostavlja a ja ne mogu, ne znam da li mogu ostali članovi. Molim moderatore da to ispitaju i isteraju gremline iz mehanizma.:) Hvala :)
 
Ubacila sam jedan svoj tekst u blog, nešto sam zatim pogrešila pri prepravljanju i ponovnom slanju teksta, jer se od njega stvorilo još četiri duplikata. Ne Znam kako to sada da obrišem. Važi samo naslov poslednje ispravljene verzije teksta (piše minutaža, te se vidi koja je poslednja). Da li možete vi da obrišete te duplikate, ili da mi objasnite kako ja to da uradim?
Hvala.
heliada.
:brus:
 

Back
Top