...vuk i dijete ,šapu pod ruku...

...u toj igri
sa strane gledanoj
Čovjek vuku
smeta
a sebi ne može predstaviti
koliko je jača
priroda djeteta
koju u njemu vuk
vidi
a djetetu da naškodi
vuk se stidi

i
nemamo riječi
kojima se oslovljava
vodja čopora
ta riječ opora
nema ništa
sa miljenicima Mjeseca
možda bi znala
samo i jedino djeca

magle i oluje
ne kriju vukove
niti ih štite
vjetrova struje
oni svoje unutrašnje
lukove
za nama neznane
spremaju bitke
zapisane samo
u aleksandrijske
sagorjele svitke...
 
...Mari47,
-postoji samo čitalac-poznavalac , pjesma i pjesnik...upravo takvim redom jer polje plodno, ako ne postoji bilo kakav orač ili sjeme, cvijeće ili bilje
koje će mu ime dati , omedjiti , biti u njemu ili ne,-zaludu je pjesma ostavljena jer će na kamenu u kamen se pretvoriti a pjesnik je sigurno ne može ni hraniti niti je dalje opsluživati ona vise a ni on ne zele se sjedinjavati.Z a š t o ...zato žto je iz početka pjesnik se ponašao mučenički i kao svadjalica ili buduća majka koja od neželjene osobe dobija dijete i,- sve dok ga ne vidi ,ne želi ga...zato pjesnik i ne mora svoju pjesmu više sretati ali kad je srete kao da nikad od njega nije ni odlazila...taj spoj i rastav je bolan u svakom stepeniku,-stepeniku odlaska , i svakog sretanja a najbolnije je kad se pjesnik ne izlije u njoj onako oslobodilački nego sebi ostane kus i nedorečen ...onda je muka i pjesnik mora i dalje ,- pjesnik ostati ....
-meni, draga Prijateljice Mari ....
 
Zauzet ili kako bi dame rekle,- Za-uzet _i...tebe i tvoje pisanje prijatelju moj ne odvajam jer sigurno živiš poeziju ili si poezije maneken a to je kao najsretnija varijanta danasnjeg rapsoda i sretan je onaj pjesnik čije pjesme nailaze u tebi čitaoca tj. sabrata jer ti i pjesma imate slogovno- simboličko vokabularisanje...kad bi pjesme imale polje kojem pripadaju rascvetani unikatni cvjetovi poput,- Mari, Lejle, Tol,Pikoleoleone, Arhimed1,Covija, Instruktori, Miškoni, Barb , Borac, Slovenska, Jezeromjesečevo i Zauzet_kapetana dugih plovidbi ....? Pjesme bi nastavile istom snagom da pjevaju kao što su i p o r o dj e n e...
Zauzet,- Faraonn_ov Prijatelju ...
 
Poslednja izmena:
Lejla, Lejla,- moje riječi koje si sad tvojim pečatom Princeze od Al Dbunija ovjenčala...lako je sada njima...da mi se medju njih provući i osjetiti dah ruža beduinskih , miomirisa vrtova Semiramidinih, sa vrhova Sinaja potražiti savjete Lunarne Boginje,- kako naprijed !?
 

Back
Top