NAPREDAK

Mnogo puta sam se sporio sa svojim poznanicima i prijateljima koji su tvrdili da je ljudski rod veoma mnogo napredovao od pojave Hrišćanstva. Po meni to nije tačno, jer sve što je instituciolizovano radi iz i za lični interes. Dokaze za to svako, ko razmišlja svojom glavom, može naći u istoriji samo je pitanje da li to hoće ili će kao po ustaljenom ljudskom običaju zabiti glavu u pesak (biti u potrazi za ljubavlju, reći da on tu ništa ne može da izmeni, da on nema vremena za tako nešto...) i mirno čekati da neko sa strane dodje i da nam reši te probleme. Da li će to biti drugi diktator, ili mali zeleni nije ni bitno ni važno važno je to da nas ne boli to što se tamo nekom dešava.
Napredak nije otvaren čak ni onda kada se pojavio Humanizam. I u ovome ima puno dokaza samo je pitanje da li želimo da ih vidimo. Smejao bih se, ali obično zaplačem kada vidim kako tone i tone hrane i opreme odlaze da pomognu nekim postradalim ljudima u raznim etničkim, verskim ili političkim sukobima! Plačem, jer kad vratim vreme unazad vidim da su, zapravo, sadašnji humanitarci uložili prilična sredstva da stvore te sukobe, a zatim debelo naplatili prodaju oružja sukobljenim stranama, a kada bi se krvoproliće rasplamsalo pojavili kao spasioci i humanitarci. Ili bi kao naši humanitarci podigli glas u korist rotfajlera, koga niko i nije optužio za počinjeno delo, a ni jedan glas nije upućen devojčici koju su drugarice pretukle ili onoj drugoj koju su seksualno maltretirale. HUMANO NEMA ŠTA!!!
Ono što niko ne želi da vidi, niti da govori o tome, a toliko je očito je Bog kom se cela planeta klanja. BOG JE NOVAC!!! Ako ga imate možete sve, ama baš sve! Taj Bog vam daje moć, zdravlje, ljubav, duhovni mir, povlađćeno mesto u svakoj instituciji i pravo da kršite zakon, ili, još bolje, da donosite svoje zakone, da kupujete ljude, njihove sposobnosti, talenat...Da uzmete psa u zaštitu a da ignorišete dete ili čoveka....
 
Taj Bog vam daje moć, zdravlje, ljubav, duhovni mir, povlađćeno mesto u svakoj instituciji i pravo da kršite zakon, ili, još bolje, da donosite svoje zakone, da kupujete ljude, njihove sposobnosti, talenat...

Ne, novac to ne radi.. nema on te moci.

Ni meni se ne svidja sto su ljudi orijentisani vecinu prema materijalnoj koristi,
a manje prema ljubavi prema zivim bicima, posebno prema drugim ljudima.
 

Back
Top