DAME BIRAJU

Nekad su bile igranke u mom kraju , centralni vikend događaj ! Gospođice i mlada gospoda, tancovali su sa puno ljubavi - malo slobodnije u odnosu na svoje roditelje ! Obavezno su svirali gradski bendovi ! Živa svirka , kako to kaže današnja mladež ! Na tim prelepim skupovima, kadšto dolazilo je do neraskidivih ljubavi . Naravno , tome je dosta kumovala muzika . Elem , iz tih vremena danas sam vrteo ovu stvar , sa kojom su otpočinjale jednog leta, a i završavale se sve igranke . Sa njom su počinjale uz ples mnoge ljubavi . Zato hoću danas da je podelim s vama ( ko ima lepih sećanja u vezi ove melodije , neka slobodno ih oživi --- ovo je stvar koja oplemenjuje )

 
:klap::klap: Bravo Loncar, i ja sam pre nekog vremena postavila tu pesmu secajuci se mladosti. Ovde u Beogradu, u kraju u kom sam se rodila i odrasla imali smo prostor koji smo zvali Majdan, i dan danas se tako zove. Petkom je bila diskoteka, iliti matine...eh.. Meni je to vreme bilo divno, verovatno kao i u svakoj mladosti... evo nekoliko iz tog vremena...


Hvala Loncar sto si nas vratio malo u detinjstvoz:)
 
Ovo nije muzika moje mladosti, ali i ja volim da je slušam. Naročito Nights in White Satin. I mislim da su oni koji su bili mladi kada se takva muzika slušala i kada su igranke bile u modi, imali mnogo lepšu mladost nego kasnije generacije. Ako ništa drugo, barem mnogo romantičniju...
 
Poslednja izmena:
Oh, pročitah DAME BIRAJU!
Ta sam!
Lončar, hvala što si me u ovo tako sumorno januarsko veče podsetio na one divne dane
"nostalgije, ljubavi i siromaštva" što reče Arsen Dedić.
Ja sam volela tango, tad kad smo bili mladi....Sad igram na neke druge note, meni
nepoznate nešto. Ne žalim se - samo sam setna, pomalo...

 
Poslednja izmena:
Storm+y;bt125551:
Ovo nije muzika moje mladosti, ali i ja volim da je slušam. Naročito Nights in White Satin. I mislim da su oni koji su bili mladi kada se takva muzika slušala i kada su igranke bile u modi, imali mnogo lepšu mladost nego kasnije generacije. Ako ništa drugo, barem mnogo romantičniju...

Bila su to dobra vremena, kad smo praznih džepova sa gitarom u ruci bili srećni . Tad se još uvek devojkama poklanjalo cveće ! Da , devojke je cvet obarao snogu kao danas blindirani crni džip ...Bože ...
 
Šta ,... vi niste mladi.A ja došao zbog dama ...da me možda biraju.Mada muzika mi nešto poznata..al kako se to igra.Tango ,šta beše to ajde Mari podseti se pa nauči i mene.Nećeš se kajati.
Lepo si se Lončar dosetio i sve dame pokupio z:mrgreen:
 
zxy;bt125565:
Šta ,... vi niste mladi.A ja došao zbog dama ...da me možda biraju.Mada muzika mi nešto poznata..al kako se to igra.Tango ,šta beše to ajde Mari podseti se pa nauči i mene.Nećeš se kajati.
Lepo si se Lončar dosetio i sve dame pokupio z:mrgreen:

zxy---da mogu birala bih te sigurno za omiljeni mi tango, ali boli
me glava strašno i najstrašnije.
Dodji sutra, biću bolje! Sad bih igrala tango smrti kako se osećam...ufffff
 
...noći u plavom satenu,-
kad god čujem je
u glavi imam
jednu ženu
raskalašnu
drsku
nepoštenu
izbirljivu
svakoj ljepoti poročnu
tj.
PRAVU ZENU...

P.S.
0vo je izrekao Faraonn u odsustvu svesteničke Prisutnosti
o
Veliki Ra
za ovo mu
stvarno oprosti....
 
I ovo.......a u selu što su bile igranke.....ihaaaaa :manikir:
Sala.....muzika.....nekad živa nekad ne.....kad se samo setim hahahaha
Ne da sam tresnula jednom dok smo pre svih došli Maca i ja i on kaže da me prevrne preko ruke....ja malečka....42kg......perce......on jak, krupan........lele kad me frlnua......ubi se načisto hahahahah
To mu je bilo prvo i poslednje bacanje :manikir:

 
Mary u vreme tvoje mladosti na Kalemegdanskoj terasi bio je muzički automat .Uz pesmu O Kerol bila i je i ova,najčešće svirana."Korina,Korina".
Tako su mi pričali. z:lol:
 

Back
Top