Beograd: Zabrana prodaje alkohola noću - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

Beograd: Zabrana prodaje alkohola noću

Oceni ovaj blog
Mnogi Beogradjani, oni koji se ne plase automobila, nabavku kucnih potrepstina obavljaju nocu, u Tempu, Metrou, Maksiju i slicnim 0-24 maloprodajnim objektima.
Nocu su manje guzve, nocu ima parking mesta, nocu im sitna deca spavaju, nocu nisu na poslu.
Noc je dobro vreme za kupovinu.
Ako nocu, u sopingu, uz wc papir, svez kupus, farbu za kosu, mleko, cips, masline i pistace kupim flasu dobrog vina, bicu sta? Uhapsen?
Debilizam.!
Koga sam ugrozio?
35%HCl, 80% CH3COOH, komplet nozeva, C6H6 i derivati, calgon, kokakola, NaOH, "denaturisani" CH3OH, redbul, nerazblazeni glikol, spadaju u kucne potrepstine i deca ih bez ogranicenja mogu kupiti i ujutro kad krenu u skolu.
Sta su zabranili?
Ispred skolskog dvorista deca uvek mogu kupiti zuto, sneg, eksere, amfetamine, petarde, efedrine, pecurke, meskalin, johambine, vutru, a od dede mogu uzeti i poneku tablu diazepama. Koga briga?
Da drzava stvarno zeli da zastiti decu, povukla bi drogu i dilere sa ulica.
Tako sto bi tukla prvog uhvacenog dilera sve dok ne odruka krupnijeg, i tako redom. A onda bi policija vezane dilere dala roditeljima i zazmurila.
Ujutro bi cistaci lepo oprali ulice. Narednih pola veka ne bi imali gram droge na ulicama.

Ovoj drzavi je stalo samo da glumi strogocu. Povremeno roknu ponekog klinca, da izgledaju ozbiljnije.
... i da, obavezno moraju da zabrane prodaju alkoholnih pica posle 22h.
jer je prodaja pica naaajveci problem ove zemlje! Kada bi zabranili pusace i zabranili alkohol, da vi's kako bi nam standard skocio! Akcije i da ne pominjem.
Duplo ! Minimum !

A sledece sto treba zabraniti su hleb, meso, i slatkisi. Neprijatelji naseg zdravlja, holesterol, dijabetes, artritis i skleroza vrebaju iz tih namirnica!
Sigurno ste culi za pet belih smrti. (Ili cetri, kokain se valjda ne racuna.) So, Secer, Brasno i Duel sa mirisom djurdjevka.
Upravo su oni odgovorni za veliki procenat bolesti i smrtonosnih gripova, o kojima nas ministarstvo pravovremeno obavestava, putem plakata, skupo placene rezimske televizije, i stampanjem prigodnih brosura o trosku gradjana.
U to ime ja vas pozdravljam.
Ziveli!

Pošalji "Beograd: Zabrana prodaje alkohola noću" na Facebook Pošalji "Beograd: Zabrana prodaje alkohola noću" na Google Pošalji "Beograd: Zabrana prodaje alkohola noću" na My Yahoo! Pošalji "Beograd: Zabrana prodaje alkohola noću" na Live Pošalji "Beograd: Zabrana prodaje alkohola noću" na MySpace Pošalji "Beograd: Zabrana prodaje alkohola noću" na Twitter Pošalji "Beograd: Zabrana prodaje alkohola noću" na Digg Pošalji "Beograd: Zabrana prodaje alkohola noću" na del.icio.us

Ažurirano 19.10.2017. u 23:24, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. lejla.al.dbuni (avatar)
    Nocu su manje guzve, nocu ima parking mesta, nocu im sitna deca spavaju, nocu nisu na poslu.
    Noc je dobro vreme za kupovinu."

Ako nismo u gužvi,imamo mesto da se opustimo(parking),sitna nam deca nanaju,a nikakv rad nas ne čeka(nismo na poslu),onda to nije najbolje vreme za kupovinu,već za.....ma,znam da znaš šta je najracionalnije raditi tada,Hakime..:z

A ozbiljno..toliko je iluzorno govriti o državi koja ne funcioniše,da se treba okrenuti gradjenju sopstvenog "paralelnog sveta".
    Okrenuti se prijateljima,poznanicima,komšijama,razgovorima sa njima o "sitnicama koje život znače".
    Čitati,šetati,ići na sve moguće umetničke perfomanse (izložbe,pozorište,filmske manifestacije,muzeji...čajanke kod poznatih i nepoznatih..ma,ima toga samo ako suviše to želimo,dragi moj!)
    Pravljenje "velikih planova za budućnost"(u najmanju ruku "velika očekivanja") retko kad se obistine..a život prolazi i mi ga uhvatiti ne možemo.

Lepo ti rekoh još prošle godine,Hakime moj,da treba otići "tamo,gde Dunav ljubi nebo".
    Čak i po ovakvom vremenu (to optimisti nazivaju "zimskom čarolijom"),šetnja će prijati više nego depresivni večernji Dnevnik nacionalne televizije..
    A nećeš da me poslušaš..pa,šta ću onda ja?

"
  2. Happiness.. (avatar)
    svaka ti chast! !