test INTELIGENCIJE

Pitanja
Da biste otkrili koliko ste inteligentni, rijesite ovaj test, zbrojite svoje pogresne odgovore i pogledajte svoju
inteligenciju.
1. Ako legnes u 8 sati i navijes sat da ti zvoni u 9 sati, koliko ces spavati? ( otkud tebi ideja da ću uopšte leći)
2. Da li u SAD postoji 25. prosinca? (Da)
3. Ako imas u kutiji samo jednu sibicu i ulazis u mracnu sobu gdje se nalaze: petrolejka, plinska svjetiljka i pec
na drva sto ces prvo zapaliti?(Sibicu.)
4. Neki mjeseci imaju 30, a neki 31 dan, koliko mjeseci u godini ima 28 dana?((Svi))
5. Sto pise na kovanici od tri kune?(Nema kovanice od tri kune)
6. Lijecnik ti da tri tablete da pijes jednu svakih pola sata. Koliko ces dugo piti tablete?( Sat i pol)
7. Sanjas da si u tamnom tunelu, s jedne strane dolazi vlak, a sa druge zmaj. Sto ces uciniti? (Probuditi se)
8. Sto je bilo prije 1945. godine?(1944. godina,i 1943,i 1942, i1941....)
9. Da li je moguce covjeka sjeverno od New Yorka pokopati zapadno od Missipija? (Ne)
10. Da li je moguce u SAD-u vjencati se sa sestrom svoje udovice?( Jezik pregrizla)
11. Ako bacis crveni kamen u Crno more, sto ce se dogoditi? ( Potonutje)
12. Ti si mi sin, a ja ti nisam mama, sto sam ti ja? (Otac)
13. Ako se covjeku odsjece desna ruka, koliko mu prstiju ostane? (15 prstiju, ali samo pod uslovom da je pre toga imao 20)
14. Avion se srusio na kanadsko - americkoj granici. Gdje ce se pokopati ranjenici? (Otkud, znam, verovatno tamo gde im odluči rodbina... naravno tek pošto umru, a to će se dogoditi kad tad)
15. Koliko rodjendana ima majka troje djece? (Bogme ako je rodjena 29 Februara: ne mora biti ni jedan.)
16. Jabuka ima tri grane, svaka grana ima tri grancice, svaka grancica ima tri ploda, svaki plod ima tri kostice.
Koliko krusaka ima na stablu? (Ni jedna, jer na jabuci ne rastu kruske.)
17. Koliko puta u toku 24 sata (jednog dana) minutna kazaljka predje iznad satne kazaljke? (22 puta, pod uslovom da sat nije stao .)
18. Ako danas u podne pada kisa, moze li se za 36 sati ocekivati sunce? (Ne jer ce biti ponoc, osim ako nisi na severnom ili južnom polu, tu važe druga pravila )
19. Pijetao snese jaje na slovensko - hrvatskoj granici. Cije je jaje? (Pijetao ne nosi jaja... Nosi, nosi svaki dan po dva :kez:)
20. Koliko jee 10 i 30? (.Pola jedanaest.)
BOBI-BO ::

Greske
0 = super inteligentan
1 - 2 = inteligentan
3 - 4 = prilicno inteligentan
5 - 7 = normalan
8 - 10 = glup
11 - 14 = umno bolestan
15 - 17 = 100% idiot
18 - 20 = opasan za okolinu
 

Back
Top