SAD VEĆ MORAM DA IDEM

Pogledajte prilog 550


Gledao sam nebo,
kad su zamrle ševe ;
a onda , pogasiše se fenjeri
nestaše svici ;
sakriše se zvezde , mesec -
Nestade dan ?
Mrak ;
Beskrajan , tužan
stajao sam u svojim sećanjima ;
čekam?
Kad je došao , niodkud
bio je nežan , zadihan , umiljat ;
Nedostajao mi je !
Posle je bio ljut , plahovit , uzbuđen
pa tih kao da moli ;
Onda mi razbaruši kosu
unese u lice;
zarza plahovit at
i ode?
Gledao sam nebo
ničeg nije bilo ?
Moram da idem
tragom vetrova ?
Moram !
Neću da vam pišem ;
ni po suncu
neću vam pozdrave slati ?
Zovu nas daljine
što belinom rude -
Za ljubav hvala ti ,
da
Sad već moram da idem .
 
DUNJA W;bt111525:
Za ljubav hvala ti ,
da
Sad već moram da idem .


Sjajno!

Kad je došao , niodkud
bio je nežan , zadihan , umiljat ;
Nedostajao mi je !
Posle je bio ljut , plahovit , uzbuđen
pa tih kao da moli ;
Onda mi razbaruši kosu
unese u lice;
zarza plahovit at
i ode?
Gledao sam nebo
ničeg nije bilo ?
Moram da idem
tragom vetrova ?
Moram !


hvala ....:hvala::bye:
 
DUNJA W;bt111648:
U samo jednom zivotu ili ih je bilo vise?:)

... e, ovo ne može u kratkim crtama da se iskaže ... no pokušaću ... da bi se razumelo, pojam život mora se odstraniti iz dijaloga ( jednostavno ne postoji ) ... dakle sve traje oduvek ( to je suprotna teorija od velikog praska ) ... samo postoje svetovi koje možemo da menjamo u određenim fazama našeg razvoja ( to je daleko suptilnije od reinkarnacije i hrišćanskog preseljenja na onaj svet - u nebesko carstvo ) ... sa promenom svetova dobijamo oblik i formu sveta u kome smo ... samo moćni naslućuju
to putešestvije kome se nezna početak ni kraj ( jer je oduvek tako ) ...........................
da zaključim :dakle , oduvek je tako !

:bye::hvala::bye:
 
123loncar;bt111671:
... e, ovo ne može u kratkim crtama da se iskaže ... no pokušaću ... da bi se razumelo, pojam život mora se odstraniti iz dijaloga ( jednostavno ne postoji ) ... dakle sve traje oduvek ( to je suprotna teorija od velikog praska ) ... samo postoje svetovi koje možemo da menjamo u određenim fazama našeg razvoja ( to je daleko suptilnije od reinkarnacije i hrišćanskog preseljenja na onaj svet - u nebesko carstvo ) ... sa promenom svetova dobijamo oblik i formu sveta u kome smo ... samo moćni naslućuju
to putešestvije kome se nezna početak ni kraj ( jer je oduvek tako ) ...........................
da zaključim :dakle , oduvek je tako !

:bye::hvala::bye:


Zelim da cujem jos o ovome....kada budes imao vremena...
 
DUNJA W;bt111744:
Zelim da cujem jos o ovome....kada budes imao vremena...
...ako sam voljen pre Hrista , kao što tvrdim - onda je život usađen u mikro svet ( koga vidim da je ispod nivoa sastavnih delova nedeljivog , kao i ispod nivoa elementarnih oblika energija )... tad mora da ima sve moći koje mi imamo ( spoznajne , a onda i moć pamćenja -- a tad i moć ljubavi ....... sve ama baš sve ) koje zbog svojih elementarnih pontencija teže isključivo suživotu ( intelektualnom suživotu )- - ljubavi ....tako grade perspektivne čestice koje opet grade ćelije , otgane , sisteme ( žive oblike ) -- takoje oduvek - zar ne .... dakle , ja sam neponovljiv događaj u vremenu i prostoru voljno sazdan od čestica , koje da bi mene izgradile morale su da stvore Evu , Adama , Hrista ( sve one pre mene ) -- razumeš : dakle , zaista sam voljen pre Hrista
 

Back
Top