лична својина или колективна имовина

Не трба много мудрости , па да човек открије своје прирођене датости , које га једном речју чине посебним и јединственим у простору и времену. Та јединственост преузета из природе матријално енергетски честица у космосу , сваки облик па и биолошки , чини непоновљивим догађајем за сва времена .
Дакле , свки човек је јединствен и непоновљив догађај у космичко временском пространству – оће рећи , само тад постоји и никад више неће постојати ишта слично њему ( ни пре ни после ) , ма колико дуго постојало човечанство .
Оно опет , не треба много памети да се открије очигледна истина о постојањима : '' све што је клијло , испило , окотило се или пак родило – трулежно је '' .
Врмешност јединствености , детерминише вечну усамљеност .
Треба много воље , хтења , храбрости , одважности и људскости да се прихвати усамљеност и упућеност на самога себе.
Дакле, од трнутка настајања , свако ЈА је упућено на себе и из своје јединствености и непоновљивости црпи свој интегритет и сопственост – а све то непрестано гради његове унутршње вредности које се носе са собом .
Дакле , ЈА поседује личну своину , стога је милосрдно и доброчинитељно како према себи тако и према свему око себе – љубити различитост , јер само у њој постоји аутентичност личне своине .
Свако слободно ЈА , љуби себе да би љубило друге – и обрнуто. Оно зна , ако не љуби да и није . А ако није , онда се и није имало рашта стварати .
Свако ''ја'' , које престрави времешност и вечна самоћа , утапа се у ''ми'' - такозвано колективно ''ја'' . Дакле, страх од самоће није ништа друго до програмирана друштвено атхезиона сила , која делује на сваку слабашну и несигурну природу . Својим разарајућим дејствима , она ствара простор за такозване друштвено корисне кохезионе силе које треба да изграде стабилно ''ми''.
..... ~ .. ~ ... ~ .....
Колективизам уништава усамљеност и маргинализује страх од времешности, али и личну своину - адекватност . За узврат добија се друштвена свест, постаје се друштвено биће . У колективу неаутентично '' ја '' прераста у велико и моћно '' ми '' , чија грандиозност израста из митолошких димензија које стварају привид вечности .
Дакле, живети као саставни елемент великог ''ми'' , подразумева одбацивање прирођене посебности , непоновљивости и времешности а прихватање митолошке грандиозности и њене вечности .
 
vujadin;bt102900:
Да ли су ово твоје мисли? Или си их сабрао? Ако су твоје, на погрешном си путу. Ако си их сабрао, не сабирај више, скрећу те са главног пута.
Glavni put?! ne dolazi se do svih mesta glavnim putem, neka su bas eto smeštena na sporednom.
Putevi se ionako lako čitaju sa karata koje se pak mogu kupiti na svakom kiosku.
Želja da se putuje to je najveće blago!
 

Back
Top